Luisa Llorrente je daňová expertka, která jede na zámek Valdemar, aby důkladně prozkoumala, jak je to s vlastnickými vztahy kolem zámecké budovy. Protože však žena za záhadných okolností zmizí, najme si její šéf Maximilan soukromého detektiva, který ji má najít. Brzy se ovšem ukáže, že to zdaleka není jediné záhadné zmizení, ke kterému v těsné blízkosti zámku Valdemar došlo. (Film+)

VinnePrime

Zatím zajímavé, dobrý příběh, docela mě i zajímá jak to dopadne, no nezbývá mi ohodnotit vše až jako celek, ale začátek zatím průměrný. ()

Miagy

Film s príjemne mrazivým začiatkom, hustou atmosférou avšak s rapídne klesajúcim záujmom pri sledovaní. PLUS: úvod filmu, španielsky jazyk, kostýmy a masky, hudba. MINUS: hneď po "časovom zlome" ma dej filmu prestal baviť, nudné dialógy zabalené do krásnych dobových kostýmov, s príjemným prostredím avšak bez štipky hororového napätia. Do popisu filmu by som pridal historická dráma. Záver filmu okorenený niekoľkými strašidelnými scénami film nezachráni. Preto len 2 *. ()

GameboyNES

Natahovaný sopel, zůstává stále soplem. Škoda, tak dobře to začínalo. Mno ještě mrknu na pokračování, třeba bude lepší... ()

Jerris008

Začátek slibný, pak návrat do minulosti, který byl podle mého názoru zbytečně protáhnutý a kvůli tomu film ztratil na hororovosti. Posledních 10 minut napínavých, ale ani tak to film a zážitek z něho, nezachránilo. Pokud bude pokračování, věřím a doufám, že dostanu to, co od hororu očekávám ()

intro

La Herencia Valdemar není špatný horor. Má dobrý začátek a ke konci je to taky podařený, ale velká škoda spočívá v poněkud utahaném prostředku, kdy se toho moc neděje a film plyne poněkud vlažně. Škoda. ()

Soubi

Film, jenž se snažil brát téma až tak vážně, že nechtěně paroduje sám sebe... tu a tam jsem se tomu pousmál, na druhou stranu to zachraňuje dobrý výběr herců, oldschool příběh a nádherná výprava... ()

Cechyno4

Viděl jsem, že se jedná o španělský horor a říkal si, že to znovu bude stát za to. Ale není pravidlem, že všechny španělské horory musí být pecka. Tento film sice nebyla taková hrůza. Ovšem nést přívlastek horor si La Herencia Valdemar nejspíše nezaslouží. Dobře, když pominu nějakou tu chodící mrtvolu na začátku filmu, nic se tu neděje. Ze 100 minut jsem musel čekat celých 80 než se opravdu něco začne dít. Jak píšu, film byl koukatelný. Ovšem s hororem to má velice málo společné. Jsem zvědavý jestli pokračování bude lepší. Tohle u mě moc neobstálo. ()

djbarrel

Začátek(ze součastnosti) byl dobrý, atmosférický a dobře mě navnadil. Problém je, že po pár minutách se přesouváme do minulosti a prakticky celý příběh se odehrává tam. Problém je, že v této fázi je film spíš než atmosférický mystery horor spíš jen rodinné romantické drama a tak jsem se dost nudil. Někteé efekty a scény byli dobré, ale víceméně film provázela nezáživnost a nuda. 62 % ()

B3n

20% horor, 80% historický film, ktorému chýba šťava, Úplne zúfalé to nie je, ale dobrý film to tiež nie je, taký nudný podpriemer. Na druhý diel sa určite nechystám po tomto "zážitku". ()

Scaevola

Podivný horror předstírající, že mu jde především o atmosféru, ač ji vlastně nedokáže vybudovat, sráží na kolena snaha tvůrců půjčit si vše dostupné a prověřené: Tudíž se na obrazovce mihnou nejenom "upír" a jeden z Velkých prastarých, ale i A. Crowley, B. Stoker, horda žánrových archetypů od uječené dívky po šíleného vůdce kultu a zastaví se dokonce i sám H. P. Lovecraft... Španělské horko a promyšlené tkaní příběhových linií bohužel všechno nezachrání. ()

brasek

Prvý diel by bez druhého nebol k ničomu, ostal by len nedopovedaným príbehom. Na začiatok slušný rozbeh, trocha nemilo prekvapilo lacné pobehovanie upíra po dome. Prelínanie prítomnosti s minulosťou pripravovalo pôdu pre pokračovanie... ()

montel

Do sídla rodu Valdemarů, který už je dlouhou dobu neobydlený je vyslána makléřka, která má dům prozkoumat a ocenit pro příležitostné kupce. Při jeho prohlídce je však žena napadena neznámou bytostí a když se svému zaměstnavateli neozývá, je prohlášena za pohřešovanou. Po pár dnech po ní začne pátrat soukromý detektiv, který se chystá do domu Valdemarů a po cestě se seznamuje se záhadnými okolnostmi onoho prokletého domu...No tak to bylo překvapení. Zezačátku to sice nevypadalo, ale po krátkém rozjezdu, kdy zmizí realitní makléřka se děj přesune do minulosti a divák je seznámen s historií domu a jeho obyvatel. Atmosféra mě v tu dobu zcela pohltila a já hltal každou vteřinku. Druhý díl už ale tak slibně nevypadá. 70% ()

jarmil8

Ochotnické divadlo hodné televizní produkce. Všechno je to tak nějak přepálené a nabubřelé (ohánění se slavnými jmény jako Lovecraft nebo Stoker) a ve výsledku je to trapný blábol. ()

raiden14

Uz ked pomyselnú barličku len tak-tak zakopávam nad moderným horrorom vždy sa nájde niečo čo ma opat presvedcí o tom ze stále je o co stát.Horror ako zaner sa za posledných 10 rokov presunul do pozadia, inovatívne a originalne veci su nahradene neustalymi remake-mi a jedine co v kinach najdete su ubohe slasheri ktore maju s horrorom imo spolocne asi tolko ako rajčina so zeleninou. La Herencia Valdermar prisla ako blesk z cisteho neba, Lovecraftom inspirovana vec zo Španielska? C´thulhu? WTF?! Prvych dvadsat minut sa nesie v skvelom mrazivom horovom duchu len aby sme sa na zvysok filmu preniesli o sto rokov dozadu a do uplne ineho zanru. Tu by som vytkol len istu rozvlacnost.Celkový moj dojem z filmu je az prehnane priaznivý a nemozem byt objektivny (OMFG Lovecraft!) takze ak netusite absolutne kto Lovecraft je a mythos je pre vas neznamym pojmom asi nebudete taky nadseny ako ja. Avsak, ide o nadpriemernu vec so skvelou atmosferou a vsade-pritomnym metafyzickym zlom. Silne odporucam. ()