Tak trochu jiný středověk aneb Jak se točili rytíři

(TV film)
všechny plakáty
Dokumentární / Krátkometrážní
Česko, 2009, 15 min

Dokument o novém koprodukčním dobrodružném seriálu režiséra Karla Janáka Ať žijí rytíři! (oficiální text distributora)

triatlet

Jako omluva za tak trochu (víc) nepovedený seriál přijatelné. Zajímavosti ze zákulisí jsou podány svižně. Je vidět, že aspoň herci si natáčení užívali. A naplnění cílů -"akční věc s dětmi“ či "vrhnout se do 14., 15. století", jak slibovali tvůrci? Děti v seriálu hrají (nepřesvědčivě), ale akčnost končí po úvodních titulcích a sředověk mi seriál nepřipomínal ani náhodou. To, že tvůrci prozradili, jak herci jezdili na koních, potvrdilo jen neprofesionalitu. V seriálu ta divoká jízda na koních působila tak nepřirozeně, že trik byl jasně rozpoznatelný... ()

Ded@M@tes

Docela zajímavé nahlédnutí, jak se Ať žijí rytíři! natáčeli. Divák až žasne co a jak se natáčí. Co se děje v zákulisí, když se zrovna nenatáčí atd., celkem mne na to i bavilo se dívat. ( Hodnocení: 6/10 ) ()

ABLABLABLA

Příjemné nahlédnutí do zákulisí seriálu a filmu Ať žijí rytíři. Nejvíc jsem teda byla překvapená z toho, jak se natáčely scény rychlých jízd na koních. Koňostroj:) ()