The Tillman Story

Pat Tillman sa nikdy nepovažoval za hrdinu. Jeho voľba nechať bokom multimiliónovú futbalovú zmluvu a vstúpiť do armády bola vykonaná z presvedčenia, že robí správnu vec. Skutočnosť, že armáda manipulovala s jeho tragickou smrťou kvôli propaganistickým účelom, je nepochopiteľná a dôkladne preskúmaná v strhujúcom a kritickom dokumente od režiséra Amira Bar-Lev-a. (PATWIST)

Kangaxx

Dokument poukazujúci na všeobecne známu skutočnosť dezinformovania spoločnosti americkou vládou (čo koniec koncov robia všetky governmenty). V tomto prípade ide o smrť mediálne najznámejšieho vojaka, bývalého futbalistu Patricka Tillmana a zneužitie jeho smrti na propagandu rekrutovania nových 19násťročných výgumov do americkej armády, na čo de facto doplatil i samotný Tillman. Dokument nie je spracovaný zle, avšak je zbytočne rozťahaný do 90-minútovej stopáže, kde dosť času zaberá opisovanie charakteru hlavného hrdinu, ktorý je ctrl + c ako ostatní futbalisti amerického futbalu (veľa mäsa, intelekt veškerý žádny). Dá sa to však pochopiť vzhľadom na to, že snímok zároveň slúži i ako memoriál. V sume sa tu dokazuje, že v USA je bordel ako všade inde, ale oni si dajú aspoň námahu urobiť šaškáreň pre naivnučkých ľudí a riešiť prípad až na najvyšších miestach, zatiaľ čo napríklad u nás si z nás robia prdel každý deň a ani nemajú potrebu sa nejako kryť (veď na čo aj...). Tri * za to, že dokument mi informačne nepovedal vôbec nič, čo by som už predtým nevedel. ()

teutates

Snaha ze strany US. Pacifistu Tillmana heroizovat, nepovedlo se, matka se snažila uvést vše na pravou míru a bohužel… Smallville, když byl ještě v rámci norem… Kluk co šikanoval mladého Clarka Kenta, quaterbeck odchází bojovat za svou vlast - národní hrdina, který následně umírá a v tom se vrací jeho rakev (smallvillské dvojče, deformované zeleným kryptonitem, ehm). Jinak bývalý od Lany. Whitney Fordman alias Pat Tillman. Strašně chaoticky dokument, kterému chybí členěni a jakési gRo toho všeho co tu je tak chaoticky naformulované… 4/10 ()

neoBlast

Nejhorší je, že tenhle dokument jenom představuje události a zainteresované osoby, ale sám nic nového nepřináší. Přidaná hodnota oproti prodloužené televizní reportáži je opravdu minimální. A to není dostatek na plnohodnotný feature. A téma? No všichni víme, že se armáda a informovanost o ní pohybují v jiných dimenzích než kterýkoliv jiný obor. Propaganda, pro kterou byl Pat Tillman využit, tu vždy byla a ještě s námi dlouho bude. Se superpimpem se však shodneme, že přehypované Restrepo je horší. Doprovodný hlas obstaral Josh Brolin. 45 % ()

superpimp

Vynikající dokument! S hodnocením uživatele Kangaxx souhlasit nelze, zejména stran charakterových vlastností Pata Tillmana, ty byly v dokumentu vylíčeny úplně jinak. Ano, hrál americký fotbal, ale byl víc, než jen fotbalista. Mimochodem a to především, podle mého názoru daleko lepší dokument, než tolik opěvované Restrepo. Nutno vidět – 100 procent. ()