Apokalypsa: 2. světová válka

• Česko Apokalypsa 2. světové války (více)

Epizody(6)

Apokalypsa: 2. světová válka používá provokativní záběry pořízené amatérskými filmaři, odtajněné přísně tajné záznamy a zpravodajské záběry, které v dané době nebyly odvysílány. Tyto znovu objevené záznamy byly obarveny, aby si diváci mohli představit, jaké to bylo zažít válku zblízka. Síla tohoto pořadu spočívá ve snaze vyprávět příběh 2. světové války novým způsobem a pomocí netradičních záběrů, které diváci ještě neviděli. Například v 2. díle uvidíte záběry francouzských školáků v malé vesnici nedaleko Arden. Je to jejich poslední den ve škole, předtím než budou muset vesnici opustit a obsadí ji Němci. Diváci také uvidí strašidelné opuštěné školní třídy bez dětí. Díky těmto záběrům je snazší si představit civilní či také "každodenní" podobu války. (National Geographic)

Recenze uživatele Volodimir2 k tomuto seriálu (6)

Agrese (2009) (E01)

Na začiatku bola Versaillska mierová zmluva z roku 1919, ktorá pripravila Nemecko o armádu ale aj o územie. S tým sa nezmieril Adolf Hitler. Najskôr obsadil Rakúsko, 10. mája 1940 je zahájená Blitzkrieg. Nemecké vojska sa valia na Belgicko, Holandsko a Francúzsko. Stalin precitol až po vpáde Hitlera do Ruska 22. júna 1941. Budíček 7.12.1941 pre osadenstvo v Pearl na Havaji bol katastrofický. Na jeseň 1942 sa východný front zastavil. Červená armáda v nezadržateľnom postupe sa dostáva až do Berlína. Nemecko 8.5. 1945 kapituluje a Japonsko sa nevzdáva a kapituluje až po zhodení dvoch atómových bômb. Nastáva apokalypsa.Lepší dokument o 2. svetovej vojne som zatiaľ nevidel. Veľmi veľa doposiaľ nezverejnených záberov a vyfarbené čiernobiele snímky dodávajú filmom nový rozmer ()

Drtivý úder (2009) (E02)

Šok (2009) (E03)