Musíme si promluvit o Kevinovi

• Velká Británie We Need to Talk About Kevin (více)

Eva (Tilda Swintonová) se kvůli svému synovi vzdá nadějné kariéry, ale již brzy po porodu zjišťuje, že v jejich vztahu není něco v pořádku. Kevin (Ezra Miller) se od raného věku agresivně vymezuje vůči svému okolí a především vůči své matce a jeho nenávist v pubertě kulminuje v nejvyšším zločinu vraždy. Ani ve vězení jej však matka neopouští a vzájemný vztah plný nepochopení, zklamání, nenávisti… a lásky… tak pokračuje dál. (oficiální text distributora)

spaceboyCZ

Reziserka byla pri strihu zrejme pod vlivem, protoze takovou splacaninu stvorit za strizliva chce asi hodne odvahy. Ten film ma silu, ma to drive a dokaze sokovat, herecke vykony jsou bezezbytku spickove (vyber hercu pro maleho Kevina a pubertaka neuveritelny, ta podoba fakt zarazi), ale nevadilo by pridat trochu hudebniho podkresu do nekterych scen. Od pocatku vas vlastne drasa jedno jedine: co se to dop*dele stalo? Na rozuzleni je zel treba cekat az do konce, kdy vas pak zdrasa vec druha: kde se dop*dele stala chyba? ()

ledzepfan

No-zase taková depka to nebyla..Spíš tvrdší drama ze života.........Chválím, že tu nikdo neždímá slzyčky a netlačí na emoční pilu.Tilda jako vždy přirozeně perfektní a ze všech Kevinů se mi ježily vlasy....=hezké. ()

FFilipCZ

Nevěděl jsem do čeho jdu a po shlédnutí vlastně ani nevím, co jsem viděl. Příběh, který prolíná asi tři časové linie a je neskutečně přeházený. První půlhodina vám v podstatě nic neřekne a já se pořád ptal "Tak kde je sakra ten Kevin, o kterým si musíme promluvit" - toho jsem se tedy nakonec dočkal. Musím říct, že tohle dítko bylo fakt slušný kvítko. Z atmosféry místy slušně mrazilo. T.Swintonová a E.Miller podali skvělý herecký výkon, ale já jsem prostě z toho filmu šíleně zmatenej a vlastně ani pořádně nevím, co se mi na něm líbilo - proto tak slabé hodnocení. ()

Defaultovna

Pochmúrne, bezútešné, miestami desivé. Nezvyčajný príbeh, pretavený do filmovej podoby disponuje nielen vynikajúcimi hereckými výkonmi (oscara tomu malému!) ale aj výborne zvolenou hudbou - chvála Johnnymu Greenwoodovi, hoci od neho sa to dalo čakať. Musím sa priznať, že na začiatku som bola mierne stratená, ale dĺžka vlasov Tildy Swinton mi pomohla zorientovať sa v časových úsekoch, ktoré sa striedali takmer nadzvukovou rýchlosťou. Nie je to čistých 100%, ale takých 90 určite. ()

nirvana91

Nechala som sa včera zlákať na tento vraj najdepresívnejší film za poslednú dobu. Po dopozeraní som si hrdo pomyslela aká som super odolná a pousmiala sa, čo to všetci žvástali o tom, že budem mať chuť sa odpáliť. Bolo to mega dobré od A po Z a šoklo ma to ale nemala som žiadne stavy vymykajúce sa normálu. Až v noci som sa zobudila a začalo mi to zase chodiť po rozume. Čo je to za film, že mi nedá spať a núti ma o pol 3 ráno zamýšľať sa nad tým, prečo ten Kevin bol taký aký bol, čo ho nútilo správať sa k vlastnej matke tak neľudsky? To že Kevinovo narodenie pre Evu nebol práve príjemný okamih bolo vykreslené ale mohol to Kevin aj pociťovať? Vedel, že tým že sa narodil matke narušil jej doterajší život? Že nebol plánovaný? Preto sa cítil nechcený alebo čo? Ach... "Why?" "I used to think I knew. Now I'm not so sure. " A ak voči otcovi nepociťoval žiadnu averziu, to bol schopný dopustiť sa voči nemu takého činu, len preto aby Evu ranil? Chcel sa jej tak dostať do pozornosti? Však keby chcel, keby sa snažil byť trochu milší mal by jej koľko by sa mu zachcelo. Čo ho nejaký démon odmalička posadol a až kým Eve nezobral všetko a ostali len sami dvaja tak až potom nechal Kevina Kevinom? "There is no point. That's the point. " Áno douvažovala som, podelila som sa o svoje pocity a isto ešte moje dumanie nad týmto kúskom neutíchlo. ()

baribal

Drsné a děsivé svědectví výchovy.. Tilda Swinton je naprosto úžasná a Ezra Miller skvěle zahrál pěkného fakana (stejně jako jeho mladší já). John C. Reilly působí stále stejně.. Zajímalo by mě, proč na konci, když se dostávají do tělocvičny, rozřezávají zámek, který visí zvenčí.. není to nesmysl? ()

Krissty

Mám rozkousaný celý spodní ret, to asi mluví za vše. Tenhle film mě prostě dostal tak, že ani nevím, co bych k němu měla napsat. Tilda Swinton je šíleně zajímavý člověk a zahrála to opravdu dokonale! Také malý i velký Kevin byli úžasní, ten velký byl navíc ještě k sežrání v každé situaci. Hodně depresivní, hodně zvláštní... Já ten film asi miluju! ()

SaNcHeZ_cz

Prvotřídní atmosférický zážitek, který staví především na impozantních hereckých výkonech a špičkovém zpracování. Škoda snad jen trochu umělé pachuti ze scénáře a kvalitativně zbytečně přetaženého závěru. ()

Lamiczka

Od začátku mrazivé sociální drama o vztahu (či nevztahu) matky se synem, které vyústí v dramatický a dechberoucí (bohužel ne v dobrém slova smyslu) závěr. Tilda Swinton svoji jízdu rozjela a nezastavila se až se závěrečnými titulky. ()

Asgy

Jeden z nejdepresivnějších filmů, které jsem za poslední dobu viděl. Možná vůbec ten nejdepresivnější. Zároveň ale uvěřitelný, výborně zahraný a ani nevím, proč vlastně nedám 5 hvězd. ()

O.Peta

Přišlo mi to, jako bych koukal na další film o cestování v čase. Toho prolínání bylo až moc a dobrých 20 minut, asi do narození Kevina, jsem byl dost mimo a nemohl se chytit. Naproti tomu hustá atmosféra, výborné herectví a brutální závěr převažují misky vah. Hodnocení bych viděl tak na 70% ale dám tři hvězdy, protože další projekce mě už asi nikdy nečeká. 70% ()

Laxik

Fakt síla. Hele, lidi, někdy spolu ale jako fakt musíme hodit řeč o Musíme se promluvit o Kevinovi, protože není možný, abyste tenhle film jen tak přehlíželi. To byste pak měli zaděláno na pořádnej průser. Ne, že by byla vina výhradně na straně chudáčka pokakánka, oni rodiče se taky zrovna moc nepředvedli. Ale vzhledem k tomu, jak to s tím sráčem měli těžký, jim to asi můžeme odpustit jako mokrej prd do plínky. A když už v tom budem, měla by přijít řěč na to, jak kluk i jeho máma vypadají. Celá ta tripovitá nelineárnost možná maličko zavání puberťáckou pózou, která by se mohla zvhrhnout v pořádný maso, ale pořád tu ještě zůstává špetka naděje, že se z toho ďábelsky vyhlížejícího dítka paní Ramsayové vyklube komplexní osobnost. A tuhle možnost bych rozhodně nezahazoval. Jo a mimochodem, vůbec by nebylo od věci promluvit si o Ezrovi, protože tenhle kluk v sobě něco má. Tak snad to nevypustí ven všechno najednou. PS: Jupí, můj tisící komentář tu na databázi. Netrvalo mi to ani 9 let. ()

Freemind

Kromě excelentní Tildy moc není na co koukat. Film příliš tlačí na pilu, celé to šlo rozehrát mnohem sofistikovaněji. Je to spíš horror než drama, protože hlavní záporná postava je tak skrz naskrz prorostlá zlem (a navíc obsazená naprosto neschopným hercem), že vůbec nepůsobí lidsky, chybí tam ten faktor uvěřitelnosti, hrůzy z pomyšlení, že "tohle se mohlo stát i na naší ulici". Máme zde tedy o něco reálnější "Omen" s artovými aspiracemi a scénářem, který se nedostatek invence snaží zachraňovat neustálými chronologickými přeskoky. Zkrátka - nič moč. ()

numi

Zbytečně unylé a prvoplánové, přestože příběh sám o sobě je dostatečně silný a šokující. Tilda Swinton je ovšem dokonalá. ()

kaylin

"Musíme si promluvit o Kevinovi" je rozhodně... zajímavý film. Problém je ten, že je rozdělen do tří fází. První fáze je v tom, kdy se snažíme zapadnout do příběhu, přijmout na první pohled nesystematický styl vyprávění a zkusit odhadnout, o co tady asi půjde. Druhá fáze začíná tím, kdy už víme, o co asi půjde, a sledujeme, jak se drama rozvíjí, nabobtnává a houstne. Jenže po nějaké době se to zlomí a následuje třetí fáze. Třetí fáze je čekáním na to, co vlastně Kevin provedl. Tohle čekání je zdlouhavé, a to, co bylo doposud zajímavým soubojem mezi matkou a synem, se mění ve zdlouhavé vyčkávání na konec. Je to škoda, protože příběh, který se nám postupně odkrývá, je silný. Matka v podání stále více androgynní Tildy Swinton má problémy se svým synem, který místy připomíná Damiena z "Přichází Satan!". Deptá svou matku, která to nese velmi těžce a propadá se do stavu, který rozhodně nejde nazvat šťastným. My už od začátku víme, že Kevin něco provedl. Na to, co provedl, pak divák čeká celý film. To zjištění není tak silné, jak by mohlo být, protože film nás na to celou dobu připravuje. Přesto je to film, který na vás dopadne. Člověk se snaží, ale všechno prostě nedokáže ovlivnit. Jako kdyby v některých z nás skutečně rostlo zlo naprosto nekontrolovaně. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/08/warrior-x-ms-1-sibir-5x-rychle-zbesile.html ()

Verka13

Brilantní herecké výkony, skvělý scénář i kamera a místy nádherně kontrastující soundtrack. A taky výborná antikoncepce. ()

blackrain

Výborný studijní materiál, ale poněkud náročnější na sledování. Je to mozaika poskládaná z osudu jedné rodiny, která postupně odkrývá to, co se stalo. Atmosféra snímku je hutná a depresivní, ale ani jinou jsem neočekávala, přesně sem sedne. Úplně postačí se věnovat sledování Evy a Kevina a jejich interakci mezi nimi. Kevin byl velmi důmyslný a zákeřný ve svém vystupňovaném chování. Taky zdatný manipulátor a vysoce inteligentní, to je třaskavá směs. Kdo byl na vině? Bylo to špatnou výchovou, kdy nebyla nastavena jasná pravidla, hranice a mantinely a povinnosti úměrně k věku dítěte nebo už to měl v sobě od narození jako jakousi zděděnou rodovou zátěž? Co když chtěl získat za každou cenu pozornost své matky a toužil po lásce a empatii, které se mu od ní nedostávalo? Mnoho otázek se mi po sledování rojilo hlavou, ale žádná jednoznačná odpověď se neobjevila. Není to tak jednoduché. Tilda Swintonová předvedla parádní výkon, ale chlapci v rolích Kevina byli až démoničtí. Prostě noční můra všech rodičů. ()

René.girl

Těžko popsat, co ve mně tenhle film zanechal - zděšení, smutek nebo snad soucit?? Počítejte s mírnou nebo dokonce těžkou depresi po jeho shlédnutí, ale nenechte si ho rozhodně ujít. !Doporučuji! 89% ()

Kaluž

We need to talk about BEAST aneb Jak Anders Breivik ještě ve školních letech kakal do plínky. Málo ho doma řezali, holomka. ()

Bílá velryba jako sci-fi thriller?

Bílá velryba jako sci-fi thriller?

07.10.2012

Nedávno jsme viděli klasiku Hermana Melvillea ve fantasy verzi a dopadlo to strašně (viz Věk draků). Sci-fi variace by ale mohla dopadnout lépe, protože režii si vezme na starost Lynne Ramsay (foto)… (více)

Natalie Portman tasí kolt a dekolt

Natalie Portman tasí kolt a dekolt

28.05.2012

Zahraje si totiž ve westernu Jane Got a Gun. Ten napsal Brian Duffield a přestože jeho údajně vynikající scénář rozpoutal v Hollywoodu rvačku a metání tučnými honoráři, nakonec skončil na „černém… (více)