Musíme si promluvit o Kevinovi

• Velká Británie We Need to Talk About Kevin (více)

Eva (Tilda Swintonová) se kvůli svému synovi vzdá nadějné kariéry, ale již brzy po porodu zjišťuje, že v jejich vztahu není něco v pořádku. Kevin (Ezra Miller) se od raného věku agresivně vymezuje vůči svému okolí a především vůči své matce a jeho nenávist v pubertě kulminuje v nejvyšším zločinu vraždy. Ani ve vězení jej však matka neopouští a vzájemný vztah plný nepochopení, zklamání, nenávisti… a lásky… tak pokračuje dál. (oficiální text distributora)

janejudyjune

Spousta lidí tvrdí, že tento film je málo emocionální, já si myslím, že je to zkrátka styl tohoto filmu - nebýt příliš emocionální. Víte, Tilda Swinton se, dle mého názoru, hodí více na ženy, které v sobě emoce celý život dusí. To dodalo filmu na dojmu neutěšenosti. ()

veronique22

Dala bych 5 hvezd. Po filmarsky strance neni co vytknout. Film me zaujal, tech par hluchych mist jsem zvladla. Jinak sem byla napnuta jak ksandy a ke konci i pekne vysokovana. Trosku mi vadil ten zmatenej format, ale i na to sem se po par minutach aklimatizovala. Vic jak 3 hvezdy nedam kvuli odpornymu, koncentrovanymu zlu, nenavisti a hnusu, ktery spolecne prostupovali celej film. Fakana sem chtela proplesknout uz asi od ty doby, kdy zacal chodit, ale pak sem si uvedomila, ze je mozna jenom plodem maminciny psychopaticky vychovy. Jisty je jedno, tenhle film je typicky zastupce kategorie "nikdy vic". ()

KcarlosK

Nuda, nuda, šeď. Spratka řezat jak žito a pak zavřít někam do ústavu. Minimálně vyhodit z baráku. Celkem mi vadí fakt, že zde není žádný vývoj. On se jako hajzl už narodil. Čekal bych nějaký vliv okolí a postupný rozpad osobnosti. Tilda opět nepřekvapivě skvělá. ()

StaryMech

V pořadí třetí, nejslabší film Lynne Ramsay vnáší do vzorců přejatých ze zámoří (kde se také odehrává) máloco nového - leda dvojznačnost všech tří hlavních postav, a tudíž i různé pohledy na míru jejich viny. Režisérka, vždy formálně nadprůměrná, se tentokrát zhlédla v třpytkování, jakým diváka loví nimrodi typu Aronofského : příběh rodiny s duševně narušeným dítětem nazřela očima matky a rozbila jej na střípky, které pak poskládala do oslnivé mozaiky, lacině nastavené přesahy do hájemství vzrušounu a strašounu a (předem vcelku jasnou) tajenkou. Kéž by nadaná Skotka napříště zůstala doma a točila filmy o krajanech a pro ně - i leckterý český divák by to myslím ocenil. ()

stuj

Nepříjemný film. Ze začátku hlavně vizuálně. Blízké záběry na žvýkající pusy, z nichž si postavy vytahují okousané nehty nebo skořápky od vajíček, byly vyloženě odpuzující. Za čas vám dojde, že se celý film bude jen čekat, co brutálního kdo provedl, když Tildu všichni nenávidí. A když se to odhalí, tak mi přijde dost blbé, že ji místo nenávisti spíše nelitovali. Tak by to bylo myslím realističtější. Je to ale film no. Každopádně fracek byl hodně nepříjemný psychopat a hodně by zasloužil. ()

lineker

Pro mne silné nedělní, večerní dusno. Stovky otázek a stovky odpovědí. Víc nejsem schopen v tuto chvíli napsat. ()

C.A.T.

Zvláštní film. Z celkového zpracování mi nesedla akorát hudba, která mi přišla opravdu k takovému druhu filmu úplně mimo a dost mě rušila, jinak dost zajímavý a silný zážitek. Ten konec mi hlavě udělal celkem solidní zmatek, (spoiler) protože pořád nedokážu pochopit, jak mohla toho zmetka po tom všem obejmout... Možná je to tím, že sama děti nemám a nevím jaké pouto mezi matkou a dítětem může vzniknout, ale...vážně??! Po tom všem?! ()

AutiXrist

Kevčo Kevčo, mladý Robin Hood. Ale nechem o tom. V prvom rade spomeniem Tildu, jednu s mojich obľúbenkýň. Keďže neláska rodiča je pre mňa lákavá ako čokoláda, zgustla som si na jej parádnom výkone. Keď sa u ženy nezapne materinská láska a decko jej nabúra životné plány potom už všetko ide do ... Dieťa veľmi dobre vie, čo sa deje, cíti to, teda vlastne necíti aj keď sa maminka veľmi snaží a Kevin usilovne skúša jej hranice. Ezra pre mňa už vždy bude mať na čele nálepku -Samael-. ()

DyingAngel

Film je "príjemným" (a približne rovnako šokujúcim) doplnkom k brilantne napísanej knihe. Chýbalo mi samotné rozprávanie matky Kevina vo filme, režisér sa to rozhodol natočiť po svojom. Páčili sa mi detailné zábery na zdanlivo nesúvisiace veci, ako napr. liči, paradajky, luk a pod. V závere mohli ukázať o niečo viac... ()

Ofbeatbratt

Ze začátku jsem měla z filmu velice smíšené pocity. Je to ten typ filmu, který mi stačí vidět pouze jednou. Přesto tenhle snímek vůbec neshazuji, naopak. Atmosféra a příběh filmu jsou jako lezavá zima s nejrychlejším spádem až na samotném konci filmu. Tilda Swinton opět nezklame věrohodnými gesty a výrazy. A Kevin? Ten klučina vám bude nesympatický už od prvních pár scén, o což se pravděpodobně logicky režisérka filmu snažila. Příběh ale není jenom o dysfunkčním vztahu matky a syna. Příběh nás zavádí až do nejhlubších částí mysli hlavní představitelky a také ukazuje sílu mateřské lásky, kterou ke svému synovi matka chová. ()

Chung

Dvakrát se rozmyslete, než budete mít děti. Film bez jediné chvilky úlevy. Dávka deprese, která vydrží na hodně dlouho. ()

Duffman 97

Do filmu jsem šel s tím, že dostanu drama.Knihu jsem nečetl, což výjimečně beru jako plus.Zdaleka jsem nevěděl jak to na mě zapůsobí.Po lehce zmateném začátku se nám začne rozplétat příběh, který je odrazem děsivé skutečnosti.....totiž to, že nikdy nikoho neznáte na 100 %.Ve výsledku jsem dostal silný a atmosférický psycho-thriller, se skvělými hereckými výkony včetně Ezry Millera.Za mě 👍👍👍 ()

Bílá velryba jako sci-fi thriller?

Bílá velryba jako sci-fi thriller?

07.10.2012

Nedávno jsme viděli klasiku Hermana Melvillea ve fantasy verzi a dopadlo to strašně (viz Věk draků). Sci-fi variace by ale mohla dopadnout lépe, protože režii si vezme na starost Lynne Ramsay (foto)… (více)

Natalie Portman tasí kolt a dekolt

Natalie Portman tasí kolt a dekolt

28.05.2012

Zahraje si totiž ve westernu Jane Got a Gun. Ten napsal Brian Duffield a přestože jeho údajně vynikající scénář rozpoutal v Hollywoodu rvačku a metání tučnými honoráři, nakonec skončil na „černém… (více)