Přemluv bábu

všechny plakáty
Krátkometrážní / Publicistický / Dokumentární
Česko, 2010, 4 min

"Zajeďte za bábou a dědou a přemluvte je, aby volili pravici."
Jiří Mádl a Martha Issová se videem obsahujícím tuto výzvu rozhodli apelovat na mladé lidi. Vyzývají je, aby se pokusili zvrátit výsledky nadcházejících parlamentních voleb svým vlivem na prarodiče. (oficiální text distributora)

Ištván87 odpad!

To jako vážně??? Tohle dávat na CSFD??? Někdo se musel zbláznit.... Resp. někdo už se zbláznil (že jo, Petře), když tohle vůbec natočil... ()

duklak2 odpad!

Prasárna největšího kalibru. Zajímalo by mě, kolik za to dostali. Po zhlédnutí tohoto videoklipu je mi opravdu na blití. Vyvrcholilo to tím Kunderou. Celou politiku bych zrušil. Lidi, nechoďte k volbám. Nechte to padnout. Naše republika stejně půjde do sraček. Ale vy ne, vy se stejně chytnete na ty jejich sliby. Prosím vás, začněte více přemýšlet. Hlavní heslo zní: Nevolit, nevolit a ještě jednou nevolit. Já ho dodržuji. Teď je řada na vás. ()

becki_tu odpad!

Trapná a politicky nekorektní agitka, která i mě - pravicově smýšlejícímu voliči - přijde daleko za hranicí vkusu, humoru a úcty ke starším. Tohle Zelenka přehnal a Mádl s Issovou by za tohle zasloužili proplesknout. ()

Katullka

Nerozumím těm odpadům. Všichni na csfd.cz podlehli kultu "hodnotíme podle děje". Přátele a nemilovníci dobrých filmů, z dějové linky se film jen neskládá. Přemluv bábu, jako internetový blesk naprosto vystihl celý smysl virálního videa. A o tom to je. Je potřeba aby to bylo vulgární, provokující a odpověď Lišky ze Zelených to vážně neshodí o stupínky dolů. Issová s Mádlem zveřejnili svůj názor, což Mádl dělá už prostřednictvím youtube nějakou tu dobu, takže tohle se dalo čekat (tedy ne, pro nesledující politiku). Je to výstižné, prosté a fakt, o čem tam jde, je až nad míru průhledný, že vše člověk nemůže brát vážně. Tahle země po 20 letech svobody, kterou nikdo nevyužívá, potřebuji takové svědomité lidi, co nemají problém nenásilnou formou vyjádřit pravdu či nepravdu. Nejde tady o pravici, levici, generační války, jde tady o formu a ta se jim povedla. Díky bohu za ně! ()

Handle odpad!

Každý by se měl rozhodovat podle svého uvážení. A tohle byla navíc totálně nevkusná manipulace a být starým člověkem nejspíš by mě to dost urazilo. Mám pochopení pro kontroverzi, nadsázku, vtip. Ale tohle bylo dost přestřelený a říkám to naprosto objektivně, protože nevěřím české politice celkově... Spíš by se mělo točit video, které posune celkově něco k lepšímu a né dělat tak hloupou demagogii s trapnými vtipy (Fritzl atd.)... ()

stub odpad!

No jasně, děti, poučte nás:) Idiotské formálně i obsahově, dokonale čistý odpad. Co by vykládali (a vykrádali) před pár desítkami let, to si raději ani nechci představovat... Mmch větší legrace by byla, kdyby si ti primitivové zvolili jinou polarizaci - např. "Přemluv cikána" (pardon, ale defektní slovo "rom" používat nebudu). ()

d.beseda odpad!

Zelenkovy filmy miluji a mrzí mě, že se k něčemu takovému vůbec propůjčil :-( a nehodlám to více raději komentovat. --- Mé hodnocení: odapd! --- Viděno: (Internet). ()

Caszidy odpad!

Opravdu hodně velká zoufalost a další přiživování již tak dost ostudného mezigeneračního opovrhování mladých starými. ()

brutale odpad!

Na začiatok by som poznamenal, že si prdel vytieram pravou rukou a keď musím odbočiť autom do ľava, radšej obídem celý blok...(muhehehe, apelujem na humor s krátkometráže) Koho má kto voliť ukáže gramotnosť, resp. vyzretosť národa držiaca sa s "pravou" rukou inteligencie sama! Ak v nejakej krajine stále víťazí ľavica, nezostáva nič iné len emigrovať(alebo použiť zbrane hromadného ničenia)!!! Každopádne forma aj obsah tejto predvolebnej mini_snímky stojí za veľkú PETCHU! Mádl a Issová ach... ()

Marek1991 odpad!

Hrubé, vulgárne a naivné video, ktoré malo byť pravdepodobne reklamou pre pravicové české politické strany a to isté spôsobilo aj na Slovensku. Nehľadiac na politickú orientáciu, nanešťastie bolo trápne, naivné a mierne propagandistické. Takéto niečo by som netoleroval žiadnej strane, skôr by sa v mojich očiach zhodila. ()

draggo odpad!

Hnusné, lživé, urážející, dementní. Dává to všechny staré lidi do jednoho pytle, podporuje to ve společnosti názor, že staří by měli radši umřít, aby se mladí měli líp a nemuseli jim přispívat na důchody. Současné politiky považuji takřka bez vyjímky za zločince a loutky v rukou mocných v pozadí (www.nwoo.org). Jinak ideologicky tíhnu spíše k levici, a nestydím se za to. 0% a odpad! ()

NinonL odpad!

Nenávist mezi generacemi se musí podporovat. A Zelenka s Mádlem a Issovou to umějí nejlíp. Povyšovat se nad staré lidi, že nemají internet (dostatek informací) nebo jim vržou klouby, a proto patří do hrobu, mi přijde extrémně nechutné a o výše zmíněné "umělce" bych si neopřela ani kolo. ()

Wysch

Viděl jsem a přežil jsem. Když ovšem jeden z mnoha rádoby vtipů spočívá v češtinářské hříčce s Kund-erou, pak kvalitu tohoto pokusu o napodobení musíte automaticky ignorovat. Jediný důvod, proč dávám aspoň jednu hvězdu, je skoro i vtipná třísekundovka černého humoru s vlakem. Takový humor, to jo, ale vulgární Kund-ery divák nepotřebuje. ()

Rosana

Video je dynamické, úderné a nenudí. Místy mi přijde ale až moc brutální a politické zaměření videa mi připomíná nacistické nebo komunistické medailonky. ()

Jillen odpad!

Demence...pravice, levice, všechno má svý pro a proti, ale sprosťáckou formou nutit dnešní mládež k nátlaku na starší populaci? Zvěrstvo...mládež se ohání demokracií, ale sami nedaj možnost volby...já jim na to se*u, přemlouvat někoho, aby volil jen další pakáž? Styděl bych se...no a co se týče formy videoklipu, ta je tak katastrofální, že u mě Mádl, Issová a Zelenka klesli na nejnižší dno. LIDI, VOLTE PODLE SRDCE, ČISTÉHO VĚDOMÍ A SVĚDOMÍ...A VOLTE SAKRA DEMOKRATICKY KOHO CHCETE... ()