Útěk ze Severní Koreje

• Jižní Korea Escaping North Korea
všechny plakáty
Jižní Korea, 2008, 54 min

Pokus o útěk ze země patří v Severní Koreji k nejtěžším zločinům stejně jako kritika státního aparátu a víra v Boha. Přesto stovky lidí každoročně riskují život a přes Čínu se snaží uprchnout. Vyhladovělí na smrt, často bez pořádného oblečení a téměř bez naděje. Před sebou mají tisíce kilometrů dlouhou cestu, na které jim neustále hrozí nebezpečí. Divoká džungle, překupníci s bílým masem i všudypřítomné čínské hlídky, které uprchlíky za finanční náhradu rády posílají zpět do korejského pekla, kde jim hrozí v lepším případě vězení, v tom horším pak smrt. (oficiální text distributora)

Spielbergo

Strašné. Prostě strašné. Když si uvědomím, že zrovna v době kdy jsem byl v Pekingu se kolem mě vesele masově zatýkalo, aby bylo 8000 lidí posláno přímou linkou před popravčí četu.. ()

silent64

Dokument, ktorý zaujímavým spôsobom spracováva útek obyvateľov do "lepšieho a slobodného" sveta. Aj keď život v Severnej Kórei určite nie je ideálny, každá minca má dve strany a film ukazuje len tú jednu, ktorú všetci poznáme. ()

Houbos

Běhal mráz po zádech. Některým lidem lze tak snadno vymýt mozek, pokud jim je odepřen přístup k informacím. Nemají už svého vůdce rádi jen naoko ze strachu, oni ho ze srdce milují. Uprchlík: „Nehladovíme kvůli generálovi, ale protože nepracujeme dostatečně tvrdě.“ Malá sestra uprchíka po vysvobození ze země „Chci zpět. I kdyby mě při návratu chytili, pořád budu na severu šťastnější než tady.“ Z cyklu This World televize BBC. ()

xcav8

Člověk si řekne, zlatá padesátá léta u nás. My bychom nepřežili ani desetinu z toho co oni zažívají každý den. ()

Rozumchin

Z Československa se snažili uprchnout většinou muži. Drtivou většinu migrantů z Afriky a blízkého východu tvoří také muži. Ale podle tohoto dokumentů to vypadá že většinu uprchlíků ze Severní Koreje tvoří ženy, že by práce převaděčů? Poněvadž žena má vždy čím zaplatit :( ()

Nechic

Neskutečně věrně podaný dokument o životě uprchlíků z KLDR. Ačkoli po celý děj filmu nevkročíte na půdu této diktatury, tak prožijete nervy drásající příběh rodin snažících se uprchnout kruté diktatuře a začít žít normální život. Fakt, že při natáčení tohoto dokumentu byl ohrožen život jak kameramana, tak uprchlíků tomu dodává až mrazivé napětí. ()

radek.896

Vynikající zobrazení cesty uprchlíků ze severní koreji přes asii do jižní koreje. Strhující a dost emotivní záběry z toho dělají skvělý zážitek, jakobyste cestovali po pralese, autem, busem... s nimi. ()

Rebelka_ odpad!

Vůbec se mi to nelíbilo! Jo chápu, že se jim tam žije hrozně a rozhodně bych tam v příštím životě nechtěla žít. ()