Následky přelidnění

(TV film)
  • Velká Británie Aftermath: Population Overload
Velká Británie, 2010, 47 min

Co by se stalo, kdyby se přes noc zdvojnásobila populace naší planety? Jak dlouho by trvalo, než by došla pitná voda? Energie? Jídlo? Hromadné stěhování změní naše okolí. Nad městy vyrůstá mnoho výškových budov. Ale naše zdroje nejsou nevyčerpatelné - komu se podaří přežít v případě, že dojde k této extrémní situaci? Přelidněný svět. Nedostatek základních zdrojů - vody, potravin a nakonec i čistého vzduchu. To byly téměř apokalyptické a nutno dodat, že reálné vize ještě v sedmdesátých letech minulého století. Svět a hlavně ženy se však odhady vědců a statistiků neřídily. Jak situace vypadá, za pouhých padesát let bude svět řešit opačný problém. Prudký úbytek obyvatelstva. Nikdo to nečekal. Už dnes se rodí velmi málo dětí. Populace však neklesá, protože v plodném věku jsou zatím velmi silné ročníky. Ale už za necelých dvacet let se začnou projevovat následky dnešního trendu. Ve většině evropských zemí nedochází ani k prosté reprodukci. (oficiální text distributora)

Desmi odpad!

V podstatě ve všem souhlasím s komentářem "Zecka". Tenhle dokument si to prostě jede po svém. Možná bych i věřil, že to někdo napsal sám na koleně a bez hlubších znalostí, jinak si to neumím vysvětlit. Fakt dokumentární odpad. Bohužel. ()

jerrik7 odpad!

Velmi aktuální a vzrušující téma zpracované v režii National Geographic tak zoufalým způsobem, že se na to nedá koukat a to jak vinou oči rvoucích střihů, tak nesmyslných keců. ()

P/\/EL

Není to špatně udělané - dobře se na to kouká, samozřejmě nedává to příliš smysl, ale třeba dokumenty typu Svět po lidech mě bavily, je třeba je brát s rezervou, Svět po lidech byl tedy mnohem zajímavější a člověk se dozvěděl spoustu zajmavých věcí o materiálech, ze kterých je svět postaven. Dám si ještě, když se Země přestane otáčet. Na světě je místa poměrně dost, s ornou půdou a s vodou je to horší, to je fakt, počet obyvatel planety nepochybně rapidně poroste a budou z toho problémy, vše se bude ale pozvolně řešit, v půlce 21. století až bude lidí fakt nějakejch 12 miliard nebo kolik, to asi nebude úplně dobré, kdoví, jestli se bude 1. svět držet, myslím, že půlka světa na tom bude blbě, možná hůř než teď a přídou jistě další problémy. ()