Nikita

USA, (2010–2013), 51 h 15 min (Minutáž: 41–43 min)

Maggie Q, Shane West, Lyndsy Fonseca, Aaron Stanford, Melinda Clarke, Xander Berkeley, Tiffany Hines, Dillon Casey, Noah Bean, Ashton Holmes, Rob Stewart (více)

Série(4) / Epizody(73)

Byla jednou z nejlepších agentek, ale Divize ji zradila. Zavraždila jejího snoubence. A ona se rozhodla pomstít. Osamocená žena stojící proti tajné vládní organizaci prolezlé korupcí nemá na první pohled příliš šancí, ale skrývá v rukávu pár překvapení, které mohou chod Divize pořádně zkomplikovat. Nikita vyráží do boje, hodlá srazit do kolen ty, kteří ji před lety vycvičili. (Chen)

Lum3n

Jsem za Nikitu rád, jednak protože slušných akčně-špiónážních seriálů moc není a také kvůli hlavní roli pro Maggie Q. Zásadní problém Nikity je, kromě nepříliš nápaditého děje některých epizod, fakt, že se seriál bere extrémě vážně. Absence humoru a alespoň malé nadsázky sráží Nikitu minimálně o třídu níž. Vážně míněné dialogy pak působí neuvěřitelně uměle a jsou k smíchu. Přesto jsem byl s první sérií spokojen, ale překopání děje a ztráta tempa na začátku druhé sérii byli pro Nikitu vražedné. ()

Vavča

Tak mám takový dojem, že tvůrci seriálu čerpali z docela dosti věcí, jednoznačně mě napadá Prison Break, Dollhouse, jedno nejmenované anime, které nechci kompromitovat(protože si to nezaslouží). Seriál má občas i neduhy jako korejské seriály, to znamená někdy naprosto dementní jednání postav, oslí můstky, moc zbytečných flashbacků, použití hudby pro různé citové výlevy. Z žánru anime typická zla jako záporák, co je pořád vepředu, tady je to pro změnu postaveno na hlavu, že i hlavní hrdinka má někdy náskok, ale nějak výrazně jí to nepomáhá. Hlavně mě s prominutím žere, ten neukončený závěr alá deus ex machina. To byly výhrady, věta oznamovací je, díky Maggie Q je to fanservisový seriálek(příznivci anime ví o čem mluvím). Maggie má dobrou pohybovou průpravu, skvěle zvládá akční scény, ať má bojovat tělo na tělo, katanou, nebo střelnou zbraní. Přesto si nemohu pomoct, že v asijském podání by to byl ještě větší nářez, ale akce je jedna z věcí, co ten seriál drží nahoře. Zajímavý námět podle mě nemá potenciál navíc, než další sezónu a hlavně se to dalo ukončit i v té první. Je celkem dobře obsazený záporák, vztahy hlavních postav prokouknete celkem rychle, ale dá se to přežít, protože většina obsazení je fajn. Série má napětí, spád umí přijít s mnoha zajímavými nápady a věcmi, které byste v akční sérii nečekaly, jen škoda, že někdy se příliš často střetává genialita s demencí a wtf momenty, jako 14kg ostřelovačku, s náboji o váze 7kg táhne na zádech lehce jako golfové hole. Na druhou stranu svět seriálu se kryje do značné míry s tím naším, je lehce fikční, potěží různé kulturní narážky. Co se tady celou dobu pokouším složitě říct je, že když přeřadíte svoje nároky na tento seriál do kategorie b, dobře se zabavíte, teoreticky si můžete přidat i další hvězdičku. Maggie Q by ovšem měla pouvažovat o tom, zda má cenu hrát v kdečem, protože kromě tří výrazně nadpůrměrných titulů neměla za posledních 7 let větší povedenější roli, což mě mrzí, když vidím její potenciál v tomto seriálu. Tak uplynolo něco vody a předchozí koment se váže na sérii jedna, která je skutečně na tři hvězdy. Nicméně byly natočeny další dvě řady, čtvrtá sezóna bude letos na podzim, takže co se změnilo? Musím uznat, že druhá série je o něco temnější, komplikovanější. Hlavně však je napětí povedeně vyvažováno jemným humorem, nebo ironií, což jistí hlavně Birkhoff (který je dosti zásadní a důležitá postava, ne-li někdy moje nejoblíbenější). Záporáci stejní jako v jedničce, ale děj se větví. Co musím pochválit a uznat jsou umně zvládnuté flashbacky, výlety do minulosti, které mají podstatný význam, nezabíjejí jen čas. Dobře zvládnuté jsou i nové charaktery. Akce tradičně luxus na vysoké úrovni Maggie Q se prostě v té roli neomrzí, pryč jsou wtf momenty, chyby, takže druhá sezóna jednoznačně a 4 hvědy! Už nejde jen o kační jízdu, ale komplikovaný špionážní, akční seriál s propracovanými charaktery. Třetí sezóna nečekaně mení těžiště příběhu, některé věci zodpovídá, jiné převrací, nebo více komplikuje, než řeší, nicméně není to galymatyáš, jen je to někdy dosti nečekané, nepřehledné, nikdy nevíte co přijde příště. Ale tvůrci na rozdíl od antické tragédie nemusí povolávat žádnou Deus Ex machinu, vystačí v návaznosti na předchozí děj, rozpracovat minulé dění a podněty. Tradiční umění cliffhangerů nezapomento!!! Je to napínavé prostě neustále až do konce, bez ohledu na jistou šablonovitost dílů je seriál pořád velmi zábavný a reprízovatelný. Nutí vás to sjíždět nové a nové díly, Maggie Q a Lyndsy Fonseca jsou skvělá dvojka dokonale se na ty role hodí, ostatní charaktery rozhodně nejsou křoví, ať zlí, hodní, podivní, špión, zrádce, hrdina, všichni jedna akčně špionážní rodin:) Sérii mohu s klidem doporučit nejlepší počin na akčním, thrillerovém poli za posledních 5 let. Akce snese elitní asijská měřítka, tak běžte do toho. () (méně) (více)

c.tucker

Překvapivě velice zdařilí špionážní seriál, který celou Nikita záležitost vzal z jiného konce a udělal jen dobře. Obě ústřední děvy jsou sympatické a pohledné. I když jsem se občas bavil tím, jak Maggie Q chodí prvoplánovitě obnažená ve svém loftu (ne, že by mi to nějak vadilo). Shane West hraje drsného a rozpolceného týpka velice dobře, takže proč ne. Jen první série byla docela dost ukončena, takže by mi ani nechyběla další. ()

Thomassi

SEASON I. - K seriálu jsem se dostal čiště náhodou, ale ihned, co jsem viděl postery a přečetl pár komentářů s kladnými reakcemi, řekl jsem si, že to zkusím. A udělal jsem zatraceně dobře. Nikita je podle seznamu letošních seriálů nejakčnější a po zhlédnutí první řady to musím jen potvrdit. Ve dvaadvaceti dílech nám Maggie Q servíruje skvělé osobní souboje, přestřelky a dobrý příběh v jednom. I když ze začátku, tak prvních šest sedm dílů, jsem měl trochu problém tomu přijít na chuť, od nějakého osmého dílu to byla perfektní jízda se spoustou zvratů a akce. Navíc Maggie se na tuto roli skvěle hodí, je smrtící a sexy zároveň. I další herci vynikají, třeba Shane West, sexy Lyndsy Fonseca nebo Xander Berkeley. I když se tam celkem dost často objevovaly drobné blbůstky a vše bylo vždy dokonale načasované, i přes to všechno jsem velmi spokojen a už těším na další řadu. 80%. ()

Chen

Vůbec ne špatný začátek slibné série. Dialogy jsou sice trošku klišoidní, ale nic, z čeho by člověk krvácely bubínky. Maggie Q má přesně to, co si představuji pro nekompromisní agentu - je sexy, chladná a výkonná. Je sice hubená jako tyčka od nanuku, ale to neznamená, že neumí rozdávat rány (Bruce Willis by mohl vyprávět). Už v prvním dílu se navíc příběh začíná pěkně "špiónsky" zamotávat, takže potenciál tu je. Uvidíme, jestli bude využit. Edit po finále první série: Nakonec jsem více, než spokojen. Zajímavě propletené, kvalitně zpracované akční scény, povedené charaktery jednotlivých postav. Doufám v druhou sérii. Edit po finále poslední série: Po zhlédnutí poslední série mohu konstatovat, že jde o jeden z nejlepších špionážních seriálů posledních let. Zajímavé a překvapivé zvraty, skvělí záporáci, neustálý nádech konspirace, kdy je jasné, že za každý stojí někdo další a další a opravdu uspokojivé finále, což je velké plus. Jsem naprosto spokojen. ()

• Postava Carly (Erica Gimpel) je směsicí dvou postav z původního seriálu Brutální Nikita (od r. 1997), a to Nikitiny (Peta Wilson) důvěrné kamarádky a sousedky Carly (Anais Granofsky) a zakladatelatelky Sekce 1 Adriany (Siân Phillips). (Fevas)
  • V 13. epizóde 3. série, keď sú vedľa seba zviazané Nikita (Maggie Q) a Amanda (Melinda Clarke), je vidno, že Nikita je zviazaná naľavo od Amandy, no v ďalších záberoch, kde budova horí, sú zaviazané naopak, teda Nikita je zaviazaná od Amandy napravo. (challik)
  • Kasting pre Maggie Q (Nikita) prebiehal vcelku rýchlo. Chceli totiž krásnu ženu, ktorá dokáže bojovať a aby diváci uverili, že dokáže držať ozajstnú zbraň. Pre túto rolu teda bola perfektná. (challik)