Reklama

Reklama

Sherlock - Série 3

(série)
Krimi / Mysteriózní / Drama
Velká Británie, 2014, 4 h 30 min (Minutáž: 90 min)

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Hrají:

Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs, Amanda Abbington, Rupert Graves, Mark Gatiss, Louise Brealey, Andrew Scott, Yasmine Akram, Lars Mikkelsen (více)
(další profese)

Epizody(3)

Obsahy(1)

Po dvou letech nepřítomnosti vychází „mrtvý“ Sherlock Holmes z úkrytu a žádá Watsona o pomoc s řešením tří zamotaných a nebezpečných případů. (Netflix)

Recenze (41)

pakobylka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Třetí série kromě očekávaného Sherlockova návratu vnáší do děje nový prvek, který propůjčuje jednotlivým příběhům maličko odlišnou atmosféru, neboť jim umožňuje nenápadnou, leč ještě o něco důkladnější a hlubší analýzu detektivova nitra. S trochou nadsázky by se dalo použít i okřídlené rčení o vychytralém zplozenci pekla, který občas používá k dosažení svých cílů ženský element ... v tomhle konkrétním případě nastrčil namísto sebe Mary Morstanovou. Nicméně ... prozatím nic nenarušuje celkovou koncepci seriálu - jen finále "Poslední přísahy" jakoby neprozřetelně (leč podle plánu) probudilo prozatím nerozpoznaný Východní vítr, který si pro čtvrtou sérii nachystali Sherlockovi duchovní otcové. Patrně si chtěli zahrát na sudičky - a žádný z nich přitom nehodlal dobrovolně převzít nudnou úlohu té "hodné", která na poslední chvíli zachraňuje situaci, když eliminuje škody napáchané svými zlomyslnými kolegyněmi. ()

MikyAff 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Třetí série je bohužel poněkud slabší. Vypadáváme ze starého dobrého dua Sherlock + Watson a na scénu nám zde hodně přichází Mary. Kdybych nebyla takový zastánce Johnlock shipu a neměla averzi na ženské postavy, ke všemu blonďaté, možná bych ji překousla poněkud lépe. I když musím uznat, že tam má několik dobrých scén a chemie mezi ní a zbytkem postav funguje. Poslední díl je bohužel i nejslabší, přestože se Magnussen snaží být silný záporák, na mě nijak nezapůsobil a naopak spíš nudil. Zato překvapení na konci dílu ("Miss me?") potěšilo více, než dost. :) ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

„Nemáš na niečo chuť? Majiteľ mi dáva porciu zadarmo.“ – „Prečo? Vysekal si ho z vraždy?“ – „Pomáhal som mu vešať obrazy.“ Treťou sériou sa vinie príbeh s mediálnym magnátom Magnussenom (Madsov starší brat Lars). Mne osobne vyhovoval oveľa viac, ako nudný Moriarty, pripadal mi hrozivejší. Už sa ale začína na môj vkus až príliš hrať na efekt. načo sú dobré bleskové dialógy, keď polovicu z nich nemáte šancu registrovať? Načo sú pôsobivé scény, keď cesta k nim vedie cez nelogické veci (prečo vagón nikto nestrážil?). Atď. ()

movieband 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Třetí série se od prvních dvou odlišuje v určitých směrech (přišlo mi, že chování Sherlocka se (místy) trochu vymklo konceptu prvních dvou sérií, a celkově konec nebyl taková facka, jak v dřívějších případech. Pravda, u "Znamení tří" jsem se nasmál asi nejvíc, ze všech dosavadních dílů, ale i tak, to z třetí série nedělá kvalitně něco na vyšší úrovni. Dvojku už tvůrci asi nepřekonají. Uvidíme, co čtvrtá série. P.S. Dovětek v podobě Přízračné nevěsty byl geniální, ale rozuzlením (jak už sem psal) nijak zvlášť fackoidní. Bohužel. Třetí sérii vidím jako mírné zklamání, ale jako stále kvalitní podívanou. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zrejme ide o najslabšiu sériu celého seriálu, a môže za to asi prostredná časť. Mierne sklamanie ale súvisí s vysoko nastavenou latkou prvých dvoch sérií a zároveň aj s tým, že moment prekvapenia je už dávno preč a tvorcovia sa museli spoliehať čisto už iba na príťažlivosť prípadov. Každopádne rozhodne tretia séria stála za pozornosť a aj za opätovné pozretie, ktoré celkový dojem vylepšilo. ()

Galerie (85)

Zajímavosti (12)

  • Zápletka s pokusem o atentát na Westminsterský palác odkazuje na reálný pokus o atentát, který se odehrál 5. listopadu 1605. Tento den je ve Velké Británii každoročně připomínán 5. listopadu jako Noc Guye Fawkese a jako den, kdy byla monarchie a král zachráněni. V seriálu se pokusí útočníci spáchat atentát navedením vagónu s výbušninou na opuštěné koleje metra. Stejný způsob se objevil i ve filmu V jako Vendetta (2005), který byl inspirován stejnou událostí. (x_silver)
  • Název epizody The Sign of Three (Znamení tří) je inspirován názvem novely sira Arthura Conana Doyla "The Sign of Four" ("Znamení čtyř", česky také jako "Podpis čtyř"). (Anyk)

Reklama

Reklama