Reklama

Reklama

Abraham Lincoln: Lovec upírů

  • USA Abraham Lincoln: Vampire Hunter (více)
Trailer 3

Odhalte skrytý život Abrahama Lincolna, jednoho z největších amerických prezidentů! Poznejte jeho skutečný příběh, který je plný krve, upířích zubů a nabroušených seker. Vizionářští tvůrci Tim Burton a Timur Bekmambetov nabízejí nový pohled na žánr upírských filmů a právě Abrahama Lincolna představují jako historicky největšího lovce neživých bytostí. Ve filmu, natočeném podle stejnojmenné knihy Setha Grahame-Smithe, odkrýváme dvě tváře jedné z největších postav amerických dějin, uznávaného prezidenta Spojených států amerických a zároveň neústupného lovce upírů. Jeho hnacím motorem je pomsta za smrt milující matky. Inteligentní a vzdělaná žena v malém Abrahamovi již od dětství formovala jeho celoživotní odpor k otroctví. Matčin vliv však neměl dlouhého trvání. Abraham byl svědkem jejího napadení upírem, na jehož následky zemřela. Chladnokrevnou a brutální vraždu má na svědomí netvor, ve kterém chlapec pozná místního podnikatele Jacka Bartise. Rozhodne se ho sprovodit ze světa, jenže bez přípravy málem sám za svůj smělý útok zaplatí životem. Naštěstí jej zachránil Henry Sturges, kultivovaný a charismatický lovec upírů, který vezme Abrahama do svého učení. Henry nemá pochopení pro Abrahamovu touhu po okamžité a bezhlavé pomstě. Naopak jej učí ovládnout vztek a nasměřovat vůli a vášeň nejen k boji s upíry, ale i pro dobro lidstva. Brzy si uvědomí, že existence upírů je v Americe úzce svázána s otrokářským Jihem, kde snadno nakupují černé otroky. Nikoliv na práci na plantážích, ale na jídlo. Konec otroctví by tedy představoval i ohrožení všech upírů. Abraham Lincoln se tak stává nejen mstitelem, ale i politikem bojujícím proti otrokářskému Jihu podporovanému mocnými upírskými vůdci. V jejich čele stojí krvelačný Adam, který je „v civilu“ významným politikem s aristokratickými kořeny. Ten se snaží Abrahama získat na svou stranu. Atmosféra je třaskavá, vše směřuje k velkému střetu Jihu a Severu. Na pozadí ale doutná jiná bitva, bitva lidí a upírů. A na straně zla nemůže Abraham Lincoln nepotkat i vraha své matky, Jacka Bartise. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (21)

Trailer 3

Recenze (775)

kingik 

všechny recenze uživatele

Film tak šílený, až se mu dá ledacos odpustit. Nelze o scénáři napsat nic jiného, než že byl sepsán v mimořádně dobré náladě a asi po požití ne úplně legálních látek. Zřejmě jsem si zvykl filmy vidět z různých úhlů a měřítek. Tenhle film se v podstatě vymyká ve všem. Nejedná se o film, ze kterého budou plesat všechny sorty diváků, ale ti kteří jdou na film o kdysi skutečně žijícím prezidentovi, který likviduje upíry, přece dobře vědí, že dostanou absolutní nesmysl, pak tedy není na místě se pozastavovat nad tím, co film obsahuje. Od počátku se bere celkem vážně, ale seriozní pohled na upírskou tématiku v atraktivním hávu tolik nevadí, když dostanu to, co chci. Dostal jsem toho vrchovatě. Technické zpracování je špičkové, střih totálně zběsilý, ale teen generace na tohle všechno je zvyklá. Kdo chce rýpat, mohl by klidně film rozcupovat, ale stejně by mně nevzal moje přesvědčení, že já se při řadě efektních akčních sekvencí bavil, méně známého představitele v hlavní roli jsem přijal a to, co bylo přestřelené, zkrátka takové bylo a tady se nějaké filmové umění určitě nezrodilo. A víte co? Já si beru dubový kolík, respektive stříbrnou sekeru a Abrahama Lincolna sebou a jdu tomu umění zatnout tipec jednou provždy. Z nás totiž nikdy moc velcí kamarádi nebudou, ale s Abrahamem jsem si potykal celkem snadno. Dokonalá kino jízda.100% ()

Psema 

všechny recenze uživatele

Kdyby mi někdo před půl rokem tvrdil, že bude Abe chytřejší, líp natočenej a zábavnější než Prometheus, asi bych hlasoval pro jeho utracení. HUPS. Bekhmambetovovi Hollywood vážně sluší a intoši tradičně padají v křečích jako splašení koně po upírských nadhozech. A hned za nimi milovníci čtyřminutových záběrů, pro které je stříhání po dvou vteřinách zase jednou ekvivalentem močení na krucifix. ()

Reklama

Shadwell 

všechny recenze uživatele

V případě filmu Abraham Lincoln: Lovec upírů nelze než pojednat o filmových žánrech. Ty se dají dělit do dvou skupin. První zahrnuje postavy, lokace či kulisy, čili takový sémantický žánrový slovník společných znaků, která žánr utvářejí, jako třeba vesmírné lodě ve sci-fi nebo kovbojové ve westernu. Druhá skupina zahrnuje oproti tomu spíše emoce, které žánr navozuje, od veselosti přes sklíčenost až po strach. Sémantický přístup zdůrazňuje prostě stavební bloky žánru, zatímco emoční přístup dává přednost strukturám, do nichž jsou tyto bloky poskládané. Po většinu kinematografie bylo vše v nejlepším pořádku. Žánrový slovník totiž odpovídal dané emoci, jinak řečeno tragédie byly tragické a komedie komické. Pak kdosi objevil, že slovník dané emoci vlastně vůbec odpovídat nemusí a že se na tom dá dokonce postavit velký film jako Mash (válka a humor) nebo 2001 (sci-fi a vážnost). Udělat z komedie něco velmi tragického, jak to provedl Chaplin, nebo naopak dodat vážnost brakovým dobrodružným žánrům, kupř. Tenkrát na Západě, je skutečně jednou z cest k velkému filmu. Možná je to dokonce jediná cesta a jiná ani neexistuje. Zádrhel spočívá v tom, že dnešní doba, která doslova nahrává všelijakých žánrovým křížencům, mashupům a crossoverům, jde ještě dále a míchá mezi sebou i různé emoce a různé slovníky. U emocí to je v pořádku. Není problém smíchat třeba tragédii s komedií, na čemž stojí trademark mnohých českých filmů, nebo dokonce extrémní tragédii (horor) s extrémní komedií (výsměch), jak se to přihodilo v Chatě v lesích. Problém nastane, míchají-li se různé žánrové slovníky, příkladem budiž western a sci-fi v Kovbojích a vetřelcích, nebo seriozní historické drama s upírským béčkem v tomto případě. Zvlášť když se míchají 1:1, a nikoliv alespoň v nějakém proporčně vhodném poměru v duchu zlatého řezu, kde by jeden ze slovníků převážil na úkor druhého. Není pak divu, že v takových filmech hlubiny nevkusu a bezradnosti slaví své sváteční okamžiky a že ducha spíš urážejí, než osvěžují. ()

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Tak kolem Lincolna jsem chodila poměrně dlouho, jelikož nemusím ani upíry, ani filmy odehrávající se v době bez technologií, nehledě na špatné recenze a nezajímavé plakáty. Nulové očekávání se tentokrát vyplatilo, kydlič upírů je totiž poměrně zábavnej popcorn a já byla sama překvapená jak moc mě to baví sledovat. Bavila jsem se o něco víc než u Lovců čarodějnic. 3D taky nebylo k zahození, nevytrhlo, ale úrovní na tom bylo dost podobně jako film samotný, působilo zábavně a sem tam i mile potěšilo. Do stříbrného hodnocení nechybělo mnoho, první hodinu jsem o něm dost uvažovala, bohužel přebujele akční závěry nemusím. Film 70%, 3D 60% ()

liskam 

všechny recenze uživatele

Hlavní hrdina byl opravdu ošklivej hošíček. To se člověk nemůže divit, že ho ti upíři nechtěli mezi sebe. Ale... Sekerku mě za dva zlatý a topůrko za tolar , pokapal jí trochou stříbra , upírky s ní rozsekal. Nějak takhle se mi asi film líbil. Prostě připitomělý nesmysl se spoustou dějových skoků, chyb a kiksů. Za mě 45% ()

Galerie (47)

Zajímavosti (19)

  • S malou rolí ve filmu byl spojován i herec a hudební skladatel Trent Reznor, který se měl zasadit rovněž i o tvorbu hudebního doprovodu k filmu. Svoji účast později sám odřekl. (Conspi)
  • Na začátku filmu mladý Abraham (Benjamin Walker) bojuje se svým prvním upírem a proběhne boj, ve kterém ho zachrání lovec upírů. Po tomto boji se Abraham probudí u lovce, ale už nemá velká zranění na hrudi, pouze mírná poranění hlavy. (LUCIM)
  • Jedna ze skladeb, která ve filmu zazní, je „Powerless“ od skupiny Linkin Park, která se původně měla jmenovat shodou okolností Lincoln Park. Protože však již byl tento název použit, jako název byl zvolen Linkin Park. (Num3roO)

Související novinky

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra

08.10.2015

Nejrychlejší superhrdina světa si momentálně užívá hodně seriálové slávy. Flash s tváří Granta Gustina je podobně populární jako Arrow (tihle dva se i pravidelně potkávají), už brzy nás ale čeká… (více)

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

To je rozhodně odvážná představa. Studio MGM se už nějakou dobu ohání plány natočit novou verzi Ben-Hura. Nepůjde však o remake slavného filmu z roku 1959 (těžko můžete překonat totální klasiku,… (více)

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

05.05.2013

Spisovatel Seth Grahame-Smith se loni pokusil dobýt Hollywood. Nedařilo se ale ani adaptaci jeho Abrahama Lincolna: Lovce upírů, ani Temným stínům, ke kterým napsal scénář. Přesto se chystá další… (více)

Novinková smršť ze stáje Marvelu

Novinková smršť ze stáje Marvelu

28.02.2013

Na naší planetě je momentálně málo tvůrců, jejichž příběhům by naslouchalo víc fanoušků, než těm, které vytvořil Stan Lee. A to zejména díky filmovým adaptacím, které vznikají nejen pod hlavičkou… (více)

Reklama

Reklama