Na střední škole v Grizzly Lake řádí sériový vrah, zabíjející studenty. Riley ale i tak více zajímá mladík jménem Clapton, kterého miluje už celé roky, ale přebrala jí ho kamarádka... Riley je studentkou na střední škole v Grizzly Lake, ale rozhodně nepatří mezi populární žáky. I přesto se kamarádí s mladíkem jménem Clapton Davis, který je považovaný za nejvíc cool týpka na škole. Clapton randí s Ione, která byla kdysi kamarádkou Riley, ale pak si začala s Claptonem a jejich přátelství se rozpadlo. S trojicí kamarádí ještě Sander, který se pokouší sbalit Riley, ale ta mu úspěšně odolává. Jednoho rána byla jedna ze studentek střední školy velmi surově zabita u sebe doma, což studenty značně vyděsilo. Vrah napadl i Riley, když se pokoušela oběsit ve škole, ale nikdo jí to nevěří. Vrah ji nejprve zkouší zabít ve škole a pak i u ní doma. Policie se však na to netváří ani podruhé. Tentokrát je tam ale Clapton, který Riley vyslechne. Clapton má sice pro Riley slabost, přesto chodí s Ione. Vrah znovu udeří až na večírku u Sandera, kde zabije bývalého přítele Ione, který se chtěl o Ione poprat s Claptonem. Ředitel Verge na tyto události reaguje tím, že podezřelé studenty nechá po škole. Jeden z nich je vrah. Po škole zůstalo několik žáků, ale byl tam i jeden, kterého nikdo neznal. Jmenuje se Elliot a je po škole už 19 let v kuse. Ve filmu ve zkratce vidíme celé ty roky zpět a hlavně to, že s ním první den byla po škole i Ione. V tu chvíli se dozvíme o příběhu Ione a její matky, které si vyměnily těla, a Ione se se svojí duší vrátila do matčina těla v roce 1992. Její matka se zase zmocnila jejího těla v současnosti a právě ona začala chodit s Claptonem. Ione si s matkou vyměnila tělo, aby vyhrála v taneční soutěži. Ione je v minulosti úplně nadšená. Jen se do ní zamiloval mladý ředitel Verge, ale Ione ho nechce, takže se pokusí všechny zabít bombou, ale to se mu nepovede, jen si zjizví obličej. Když jsme se dozvěděli příběh Ione, vracíme se do současnosti, kde musí skupina studentů zjistit, kdo je vrah. Zatímco se dohadují u filmu, podle kterého vrah zabíjí, jeden z nich je zabit. A zatímco všichni vyšilují, Elliot dokončí své výpočty o konci světa a zjistí, že má nastat za 10 minut. Protože ví, co konec světa způsobí, pošle Toshiba, který zůstal také po škole, Riley do minulosti, aby všechny zachránila... (TV Prima)

waits

Teenagerská komedie na drogách. Příčí se mi dát tomuhle totálně promíchanému chaosu čtyři hvězdy, zůstanu přeci jen u tří, ale film je to rozhodně zajímavý, nápady jen hýří. Na kostře teenagerské komedie (o horror nejde ani náhodou) si tvůrci hrají se vším možným, popkulturní odkazy (uf, trochu otravně očekávatelné) sypou v takovém tempu, že jsem některé dialogy ani nestíhal, děj se zajímavě kroutí napříč žánry, ujeté scény, občas humor nebo akce za každou cenu, ale nějakým zvláštní způsobem to docela funguje. Děj i přes promíchávání žánrů a celkové neuspořádanosti dává logický smysl,a to dokonce i v té části, ve které se cestuje časem, což je třeba ocenit. Kdybych byl teenager, co pohrdá spolužáky, kteří poslouchají Leoše Mareše a současně nepokládají Burroughse za pouhý odrazový můstek k náročnější zábavě, vysolil bych pět hvězd, na druhou stranu leckterý standardní divák by mohl mít tendence film po pár minutách vypnout. Každopádně Joseph Kahn si psaní scénáře i režii viditelně užíval. ()

KOZEL84

Začíná to jak nějaký Bulšit 2 a vypadá,že by mohla být prdel.Pak je to kdo ví co.Já ne,a je mi to u prdele.Ale kdyby mi to nebylo tak u prdele,dal bych třeba i 3.Ale je. ()

kkarx

Au, to bolelo. Měla to být snad parodie na parodii? Výběr tématu a hlavní hrdinky by tomu napovídal. Ale to poznáte sami, pokud se do toho rozhodnete pustit. Taková šílená splácanost to fakt nejde. Jestli to mělo parodovat 90. léta, tak se to nepovedlo. A někdo s hvězdičkama, koho nebudu jmenovat, se tu hodně ztrapnil. :P ()

MickeyStuma

Vážně a neomluvitelně, jedná se skutečně o bizardní filmové dílo. Teenagerovský hororový humorný počin odkazující scénicky i slovně natolik převážně hororových snímků, že z toho vznikl naprosto nesourodý mišmaš. Kromě hororů je zmiňována i akce a sci-fi. Je to komedie? Nebo parodie? Spíše obojí. Jedno se tvůrcům musí nechat. Mají dobré scénické nápady do kratičkých záběrů. Ale to je asi tak všechno. Všudypřítomné frenetické vnímání se od samého začátku snaží držet diváka v bdělosti, ale je to takový úlet, že snad udrží jen teenagery, pro které je to nakonec stejně cílené. Pro dospělé bude snímek hodně obtížný, aby ho bez skrupulí přijali. Zběsilé vyprávění příběhu, který tu vlastně v té spleti všeličeho ani není, vyvolává spíše zmatečnost nad celou koncepcí tvorby. K tomu klipový střih, a dílo zkázy je dokonáno. Tento teen-movie je tedy spíše určen pro lidi, kteří se stali mistry v technologickém multitaskingu. Pokud někdo není schopen opustit dům bez telefonu a často esemeskuje uprostřed rozhovoru, je tento snímek přesně pro něj. Starší divák naopak dávající přednost konverzaci místo esemesek, z takovéhoto filmu bude mít akorát tak bolení hlavy. Tak asi tak nějak. ()

Rathalos

No to bola teda chaoticka sra*ka,s hororom to nema absolutne nic spolocne a ako komedia totalna nuda,kde prevazuje trapny humor,jedine hudba ulahodila mojim usiam,cize za tuto stranku jedna hviezda...:-) ()

AngelG

No tak těžko říct, co tímhle chtěl básník říct.. protože do teď vlastně úplně nechápu, co jsem to viděla.. dobře, tak jasné je to, že se tvůrci snažili o parodování všech možných hororů na všechna možná témata, dále také o sarkasmus skrze dialogy, které jsou skutečně přechytřelé na to, že hlavním postavám může být 17.. a na konec o zesměšňování teenagerovských životů na středních školách nebo-li jedna holka je ta nejoblíbenější na celé škole a ta druhá je naprostý looser, o kterém nikdo neví, že žije.. takže když se to budu snažit shrnout do nějakých negativ a positiv, tak začnu asi takhle: co se týče negativ, tak naprostý dějový guláš, asi není plně super pro diváka, páč mě osobně trvalo dobrých 30 minut, možná i víc, než jsem se v tom tak nějak začala orientovat a chápat co se tam asi může dít.. dál rozhodně to neuvěřitelné množství dialogů, kdy nechápete, o čem se tam vlastně baví a o čem diskutují, jelikož většina dialogů, je tvořena na frázích a přirovnávání k slavným osobnostem, takže pokud někdo nemá veliký přehled o americkém dění, filmech, knihách, muzice a jejich umělcích všeobecně, tak se opravdu moc chytat nebude.. no a když člověk zváží positiva, tak pro mě to bylo asi převážně vizuální stránka filmu, poměrně dobré obsazení a hlavně! super soundtrack.. takže tohle mi asi přineslo Detention, zmatek v hlavě a objevení nových, dobrých, kanadských kapel.. :) ()

gazogazo

Ježíši jo!! Okamžitě jde na top list high school filmu. Srat na to jestli je to hipsta nebo meta hipsta nebo si to děla prdel z prdele, ten film je krutej. Ve všech smyslech slova ()

Scharra

Na jedné americké střední škole začíná nový školní rok a jedna populární studentka je nalezena mrtvá. Nejedná se o typický středoškolský/vysokoškolský slasher, ale o hravé dílo, které mixuje hned několik žánrů. Ve filmu se setkáme s (již zmíněným) zabíjením studentů, mutantem, cestování v čase a dalšími filmovými motivy aneb každý jedinec, co je schopný podívat se na takové dílko s nasdázkou (celý film je myšlen jako parodie na tyhle klišé) si ho patřičně užije ()

bakeero

Začalo to skvěle. Ba přímo famózně. Takovou kadenci skvělých odkazů a nenucených parodií už jsem dlouho neviděl. jenže s přibývajícím časem tomu začne docházet dech a zabředne to do bahna vlastní překombinovanosti. Čím víc máte nakoukáno, tím víc si to užijete. Pokud nemáte, tak nebudete tušit, o co jde. Celkově fajnové 3*, ale mrzí mě to. Mohlo být víc :-) ()

Shredder

It's not my fault majoring in inuit literature and hipster rock doesn't replenish your trust fund. - I listen to Aerosmith. Jeden z najbizarnejsich snimkov vobec, ktory miestami posobi genialne, miestami priblblo a v skutocnosti balansuje na hrane. Vsetky tie popkulturne narazky nema normalny clovek sancu na prvy krat vstrebat. Detention si robi srandu nielen z kulturnych fenomenov, ale aj z filmov, ktore si robia si z nich robia srandu. Pokial sa na tento film pozrie nejaky 50 rocny clovek, ktory v zivote nepocul o hipsteroch, twitteri, alebo hocikto, kto nepozeraval slashery v 90 tych rokoch, nevidel muchu, nesledoval MTV etc. a nevnimal kazdy jeden teenagersky trend v USA za poslednych 20 rokov, bude mat vo filme riadny gulas. Na rozdiel od Slovenska, kde ludia uznavaju zopar na zakladnych stylov a rozne modne trendy sa o nich len obtru, mladi Americania beru tieto zalezitosti niekedy az smrtelne vazne a snazia na ich zaklade definovat samych seba. Je to neustaly zapas o to co a kto je "in", ktorym si tam musia prejst vsetci. Ludi, ktori pochopia vsetko, co sa im snazi Detention povedat nie je vela (aspon v nasich koncinach) a je natolko nekonformny, ze si ziska srdcia len malej skupiny divakov, ktory ho dokazu ocenit (vid Matty, J*A*S*M). Osobne sa mi najviac pacila cast The Silent Enigma Of Elliot Fink. ()

DoubleJo

Halucinácia s dobrým vizuálom, ktorá ma pobavila. Daniel Negreanu ako hlásateľ bol za 100 bodov a hlavná hrdinka Shanley Caswell je fakt kočka. ()

jafuska

Co to jako mělo být? rychle od toho pryč, trapný, nudný, přeci jen trochu lepší nadhled co se týče děje, a nemusím za každou cenu vidět všechno ()

Kortexo

Jedna z těch inteligentních hororových parodii, na které se dá opakovaně po nějaké době podívat. A takových je opravdu málo... ()