Manželský pár Kate a Martin Badenochovi (Thandie Newton a Cillian Murphy) odjíždějí na ostrov Island Retreat, aby znovu vybudovali jejich skomírající vztah, který ovlivnila tragédie. Odříznuti od okolního světa bez možnosti telefonického spojení či rádiové komunikace se snaží nalézt harmonii ve vztahu, připomenutím si šťastných vzpomínek z časů minulých. Vztah mezi Kate a Martinem je stále pod silným napjetím a úzkostí. Po obrovské bouři se na břehu ostrova objeví neznámý muž. Trosečník Jack (Jamie Bell) je charismatický, ozbrojený Američan oblečený v uniformě a s ránou na hlavě. Svým zachráncům přinese zprávy o dění ve světě na pevnině. Jeho zprávy jsou však děsivé… V sérii napjatých zvratů se snaží manželský pár rozplést pravdu. Ale je pravda to, co opravdu chtějí slyšet? Paranoia, konflikty a násilné chování vyústí v šokujícím odhalení. (strelenaL)

Bozvav

Ještě, že chronické nakažeče covidem neléčí stejnou medicínou, jakou použili v závěru tohoto snímku. Nápad dobrý, leč provedení mizerné. emočně dosti ploché a dialogy evidentně prodělaly ne chřipku, ale přinejmenším lepru. Za mne 25%. ()

Heroine

Ano! Konec skutečně dává smysl! Nevím jak moc je to povedený thriller, protože celkově nejnapínavější, a čeho jsem se nejvíc bála, bylo "jestli to nedopadne tak blbě, jak si myslím". Ale nakonec mne závěr i docela překvapil. Jinak musím souhlasit s uživatelem Hodina, že slečna Newton to opravdu kazila. V kombinaci s neuvěřitelně šeredným Cillianem vytvořili pár, kterému snad žádný divák nefandí. A to je škoda, protože mne se jinak nápad líbil. Je to Bergmanovské, ponuré, má to výbornou hudbu, a že je tam málo akce? Mohlo by být víc, ale nevadí. Každopádně z toho postava Kate vychází hyper nesympaticky, což nevím jestli není záměr. Ale Jamie Bell, musím uznat, byl naprosto vynikající. ()

Charlie84

Inu, asi si musíme jednou pro vždy zvyknout, že si manželské páry budou jezdit léčit krize na opuštěné ostrovy a do hlubokých neprostupných lesů...ehm..ale čert to vem. Atmosféra si prakticky po celý čas, kdy nehrají skvělé, i když poněkud předimenzované smyčce, vzala dovolenou, ale vydolovat z takhle rozehrané partie pointu, která není k smíchu a ještě jednoho překvapí, to není lehká věc. Už jen za to uznání. Ke konci už to sice hraničilo a místy mi bylo trochu jedno, kdo má tu pušku v rukou tentokrát, ale ve výsledku spokojenost. Komentář Jirky19320 si nenechte ujít, ale až po dokoukání, přece jen, vědět před filmem kdo skončí s dírou v hlavě, když jsou tam všehovšudy tři charaktery, není optimální:) ()

Kingjiri

Jsem trochu zklamanej, protože jsem očekával více napětí. Rozjezd je vcelku pomalej a myslim, že se manželským problémům, resp. napjatému manželskému vztahu, věnuje až zbytečně moc času. Děj se trochu oživí příchodem Jacka, ale pak to zase docela dlouho stagnuje. Aspoň, že jsou tu dobrý herci a na Thandie Newton se příjemně kouká. Celou dobu jsem byl přesvědčenej o dvou hvězdách, ale za sympatický závěrečný twist a konec dávám ve výsledku ještě o hvězdu více. Na jedno shlédnutí vcelku fajn záležitost. ()

nwx

Na to že britský film, je to dobré. Natočeno profesionálně, jakoby šlo o Hollywood. Pointa funguje! Fakt dobré. ()

jafuska

První co bych napsala jako pozitivum byla hudba, a že je to Britský film, dějově už to tak dobré nebylo, napětí hodně poskrovnu a proot nechápu, některé hodnocení, že je takto vysoké, to by mě teda zajímalo v čem? možná jedině, že divák prostě neví kde je pravda asi není dobré za každou cenu vždycky někoho pozvat dovnitř domu, když nevíme kdo to je, nebýt hudby, která filmu dala větší prokreslení, šla bych s ohodnocením ještě níže, pro mě velké zklamání. ()

Romeroo

Kdyby to nebylo od cca 19 minuty průhledné jak agent s teplou vodou, tudíž všem co mají trocha mozku v hlavě došlo, jak se věci budou dít...a nemusel jsem koukat na klasickou výplň a bla bla kecy kolem...tak bych řekl, že to byl povedený film, takhle řeknu že to byla hodina přemáhání se sladkým koncem! :D a přišel někdo s tou vakcínou nebo ne? :D ()

RobbieM@N

Jediný důvod proč se kouknout na Retreat je pozorovat překrásnou Thandie Newton, neboť scénáristovi nepřipadá blbé se bránit proti "airborne" virusu prostou plachtou a přibytými dřevy na dveřích, s takovýmihle blbostmi film stoupá a padá. Jakkoli je herecký trojlístek dobrý, tohle dobře nedopadlo. ()

GoustDog

Panečku. Tady se někdo snažil o psychologický thriller se šokujícím koncem. Hmmm. A ono by to možná ve výsledku zajímavé bylo, ale nesměl by to režírovat člověk výše uvedený. Je to totiž celé utahané a nudné, přestože se herecká trojice docela snažila. Zkrátka nemastný a neslaný pokus - scénář s těmito herci měl na víc. ()

pivomamrad

Aaaale jo, mne se to libilo. Pri sledovani filmu clovek vymysli vselijake mozne variace, jak by to mohlo skoncit, ale tento konec nebude cekat asi nikdo, proto ta jedna hvezda nad prumerem:o) ()

lulu37

Prečo? prečo?! Začínalo to tak sľubne, výborní herci a prdlajs z toho...ale aspoň viem, ako sa chrániť pred smrtiacimi vírusmi šíriacimi sa vzduchom - stačí si dať igelit na okno... ()

Ondrew

Minimalisticky zazrak z Britanie, ktora ma uz relativne dlhy cas nadanie na tvorbu filmov tohto druhu. Napokon, i dejova zapletka, po prichode tretieho herca do partie, sa odvolava na to (nechcem zbytocne spoilovat), z coho cerpaju skvele snimky typu "28 dni potom", pripadne "28 tyzdnov potom" a pod. Tu sa vsak situacia meni uz len tym, ze ide o herecky koncert troch ludi, pricom kazdy z nich hra maximalne presvedcivo a emotivne. Minimalizmus sa tu vyskytuje este i vo forme husloveho hudobneho motivu, ktory nema daleko od tvorby P. Glassa (cosi podobne som uz spominal v inom komentari). Cenim si chvile napatia, ktore som pri filme zazil, ked som cakal, co sa z toho vsetkeho vlastne vykluje. Nuz a ten zaver... nic optimisticke sa zrejme ani cakat nedalo. 75%. ()

veverysiak

Výborný námet, ktorý originálnym spôsobom oživuje záplavu rukojemníckych filmov, pozoruhodné je aj udržiavanie neistoty pri hľadaní pravdy a skutočnosti a to až do samého konca príbehu, má to veľmi zvláštne tempo a na pomerne dramatickú zápletku to ani nie je dáke vzrušivé či nebodaj akčné, lenže zaujímavé je, že mi to ani tak nevadilo, ale záver nemá chybu, je ako rez skalpelom po dlhej príprave pacienta, takže 75%. ()

Tony.Frisco

Velice vkusný a dobrý Thriller a stačilo tak málo hercov. Prostredie výborne vybraté (studený opustený ostrov ). Osobne som takýto film potreboval vidieť . Zápletka je úžasná do poslednej chvíle nás drží v napätí. A či je záhadný vojak dobrá alebo zlá postava, keď už je dej jasný tak sa zvrtne . Myslím , že tento nekomerčný film zostane málo docenený ale pre mňa nie . Určite sa oplatí pozrieť . ()

hanazu

Stálé otázky typu virus, nevirus, kdovirus... je neskutečně iritabilní prvek. Tenhle film by se dal každých deset minut zastavit, aby se nás Sváťa zeptal, co dál. Já bych pokaždé navrhla vypnout. A propos - pokud chcete vidět jak rychle vyřešit neshody v manželství, přeskočte na minutu devatenáct a zbytek nechte plavat. ()

Mr_Corny

Film ponúkajúci rôzne úrovne pohľadu s miernou tendenciou k nudnosti, ktorý sa na konci vykryštalizuje do celkom zmysluplného diela. ()

naytsirk

Mohlo to být jakkoliv jinak, ale to téma mi nepřišlo vhodné.... Nevím, prostě mi to tam nesedělo. Originální? Možná, ale já jsem to neocenil... Hodně slabé tři hvězdy... ()

anaad

Začátek je atmosferický: krásná příroda, náznak vztahovky a napětí. Kdo z nás by se nebál uvíznout na opuštěném ostrově s evidentním cvokem? Jenže manžel přistoupil na trosečníkovu variantu pravdy příliš brzy a od tohoto okamžiku jsem měla s herectvím Cilliana Murphyho vážný problém, zdálo se mi, že na "odtažení" pomalé střední části prostě nestačí. Až zpětně si člověk uvědomí, že si tvůrci hezky pohráli s dostupnými klišé, ta však nejlépe fungují ve vztahu manželka - trosečník. Závěr je opět skvělý, překvapivý. ()

Jirka19320

Nevím jestli si někdo všiml závěrečné scény,kdy hlavní hrdinka vezla na kortouči svého muže,který měl brokovnicí prostřelenou hlavu,tak při přendávání ,,bezvládného,,těla z kortouče do malé lodičky mu napřed dala jednu nohu na hranu lodi,poté druhou nohu přes tu první a poté ho uchopila pod pažemi a snažila se ,,mrtvého,, hrdinu překlopit do lodi,jenomže mu uklouzla noha dolů a on si ji normálně zvedl na zpět sám a to mě teda pobavilo úplně nejvíc,že jsem si to ještě musel tak pětkrát posunou zpět.Doporučuju si tento film zkouknout,už kvůli tomuto vtipnému závěru.:-) ()

Deacon59

Bohužel i přes krátkou stopáž film začne dost nudit. Celkově nic nového pod sluncem, alespoň celkem slušné herecké trio. ()