První láska může být nevinná nebo intenzivní, opojná... nebo nenasytná. Ve strhujícím napínavém thrilleru o vášnivé romanci, která se brzy stane smrtelnou posedlostí, hrají Mark Wahlberg (Planeta opic), Reese Witherspoon (Pravá blondýnka) a Alyssa Milano (Čarodějky). Nicole Walker (Witherspoon) vždy snila o tom, že ji okouzlí někdo výjimečný - někdo silný, sexy a citlivý, pro koho bude středem vesmíru. David (Wahlberg) je to všechno a ještě víc. Ale její dokonalý přítel není tím, kým se zdá. Pod jeho sladkou fasádou se skrývá divoká, temná stránka, která brzy promění sen v noční můru. (Magic Box)

Jiří K.

Moc americké! Moc neuvěřitelné! Když jsem balil svou přítelkyni, takhle to neprobíhalo:) Ty amíci, aby si u každého banálního příběhu neodpustili nějaké to násilí, jako by říkali (teď parafrázuji) "Bez násilí to nikdy není vono"...A ty dialogy: Mladý "fakan" se loučí s otcem své dívky se slovy: "Rád jsem vás poznal." Dvě ** jen pro M.Wahlberga ()

borec999

Triler, v ktorom po prvých 20 minútach budete presne vedieť predvídať čo sa stane, kto za tým bude stáť a ako to celé skončí. A to naozaj nepreháňam, takto predvídateľný film bez čo i len náznaku prekvapenia alebo nejakého zvratu som už dlho nevidel. Mimo toto negatívum sa však nedá na veľa sťažovať. Natočené to je slušne, postavy sa správajú v rámci možnosti logicky, na Reese Witherspoon a Alyssu Milano sa veľmi príjemne pozeralo a Mark Wahlberg svoj prerod z okúzľujúceho mladíka na vyšinutého psychopata zvládol obstojne (aj keď nie vynikajúco alebo nezabudnuteľne). Priemer na 1 pozretie a na zabitie dlhej chvíľky. 50-55% PS: horor to nie je ani náhodou ()

Hopper

Priemerný thriller s mladým Wahlbergom, kde posledná pol hodina je úplne padnutá na hlavu. Skoro všetci sa správajú ako stádo magorov, takže ma v konečnom štádiu stálo veľa úsilia film dopozerať. ()

Piškotka

Typicky americké a předvídatelné. Vynikající Marky Mark, hravě a podle potřeby měnil zlou a hodnou tvář. A vzhledem k jeho minulosti to nemuselo být ani těžké. ()

mira007

Mladý Mark Wahlberg jako psychopat, který terorizuje rodinku své ex mladé Withersponovou. V devadesátých letech asi nadprůměrný, ale dnes naivní thriller po právu zapomenutý. Obsazení mladých včetně A.Milano budoucích megastars je asi to nejzajímavější. ()

Andresito

Wahlberg a Witherspoon zamlada, což rozhodně neznamená špatné výkony. Hlavně Markovi jeho hodně zajímavá postava pěkně sedla. Velká škoda závěru, který by si rozhodně zasloužil víc protáhnout, když už k němu snímek tak pěkně spěl. 60% ()

Heroine

Jojo, krásný devadesátý. U filmů na tohle téma mne vždycky jenom mrzí, že jsou postavy tak pitomé. Tentokrát to nebyla až taková hrůza, ale taky by se toho hodně nestalo, kdyby uměli normálně přemýšlet. Petersen a Wahlberg to rozehráli opravdu dost slušně, ostatní postavy a herci (herečky) působí velice průměrně. Sympatie diváků si hlavní hrdinka moc nezíská, takže je to zase jednou na "taťkovi", aby to nějak urovnal :-) Je to ale celkem zábava, i když o dobrém filmu se tu nedá mluvit. ()

alambert

Tenhle film je v podstatě béčko, ale zatraceně dobré. Děj vás sice v podstatě skoro nepřekvapí, ale slušně to odsýpá, herci nehrají zle, Mark Wahlberg je snad dokonce za mlada tvrdší, než jak vypadá dneska atd. No, pokud si říkáte, že to by na 80% asi stačit nemělo, máte pravdu. Já tomuhle filmu prostě ještě musím přidat za dvě věci. Jedna je, že se mi zoufale líbí život té rodinky. Krásný dům na nádherném místě, krásná žena, ještě hezčí dcera, dvě auta v garáži z nichž jedno je Ford Mustang Convertible '66 v krásném červeném laku. Prostě pohádka. Už když jsem to viděl kdysi, ještě snad jako dítě, jsem se do toho zamiloval. No a ta druhá věc je pak mladá Reese, do které jsem se sice zamiloval nedávno, ale o to víc. V tomhle filmu je ještě víc sexy než Ve velmi nebezpečných známostech, a to jsem si myslel, že už to nejde. Tady prostě, to její hebké, dokonalé tělo s perfektníma nohama v kratičkých sukínkách a to její podléhání sexuálnímu chtíči, to na mě fakt fungovalo v každičkém jednom záběru. Wow... ()

muskcz

Ve své době to musela být opravdu pecka. Dokonalé herecké obsazení, režie a chytlavý soundtrack vytvářejí vhodnou thrillerovou atmosféru, která tu zachraňuje z dnešního pohledu kapku nudný a předvídatelný scénář. Nezbývá než doporučit. ()

Torgal

Filmov s podobnou zápletkou (dievča sa zapletie s chlapcom, z ktorého sa vykľuje psychopat) tu už boli tony a tak jedinou motiváciou na pozretie si tohoto filmu u mňa bola prítomnosť mladých súčasných hviezd Reese Witherspoon a Marka Wahlberga. Moje očakávania prekonalo až úžasné finále z ktorého naozaj behal mráz po chrbte. Wahlberg toho psychopata podal naozaj bravúrne. Škoda teda, že všetko predtým bolo tak nezáživné a klišovité. 6/10 ()

sarkareifova

Dobrý thriller, který mě nadchnul. Je typ filmů, na které se kouknete jednou a stačí to a taky je typ filmů na ketré se kouknete znovu. Milenec nebo vrah rozhodně patří k těm na které se kouknete jěšte nekolikrát. Když si vezmete že je to natočeno podle skutečné události tak z toho mrazí jěště více. ()

dustur

Je to pomerne dobrý film ,z Reese Withrespoon v hlavnej úlohe naivnej Nicole ,ktorá sa ide raz zabaviť niekam na disco ale aspoň Mark Wahlberg túto príležitosť využije ,dá sa s ňou dokopy a po čase ,sa to začína....,ja som sa inak príjemne bavil pri filme... Moje hodnotenie filmu.: 3 / 5 ()