První láska může být nevinná nebo intenzivní, opojná... nebo nenasytná. Ve strhujícím napínavém thrilleru o vášnivé romanci, která se brzy stane smrtelnou posedlostí, hrají Mark Wahlberg (Planeta opic), Reese Witherspoon (Pravá blondýnka) a Alyssa Milano (Čarodějky). Nicole Walker (Witherspoon) vždy snila o tom, že ji okouzlí někdo výjimečný - někdo silný, sexy a citlivý, pro koho bude středem vesmíru. David (Wahlberg) je to všechno a ještě víc. Ale její dokonalý přítel není tím, kým se zdá. Pod jeho sladkou fasádou se skrývá divoká, temná stránka, která brzy promění sen v noční můru. (Magic Box)

montel

16-letá Nicole (Reese Witherspoon) potká na diskotéce sympatického Davida (Mark Wahlberg), který jí okamžitě padne do oka. Po několika týdnech randění se Nicole rozhodne, že s Davidem stráví noc. I jejím rodičům se zdá být David velmi sympatický. Situace se poněkud změní, když David brutálně napadne Nicoliina kamaráda. Od té doby začne mít Nicol s Davida strach a raději se mu vyhýbá. David se jí však nehodlá vzdát tak lehce a pronásleduje jí doslova na každém kroku. Nešťastné Nicole se zastane její otec, který drží násilnického mladíka od těla své dcery dále. David však hodlá Nicole dostat zpět za každou cenu...Velmi dobře se dívalo na mladou trojici Wahlberg,Whitherspoon,Milano. Ani film není špatný, sice nic nového pod sluncem, ale kdo má rád špetku romantiky a napětí bude se mu film líbit. Pro mě slušný průměr. 55% ()

malyLibor

Podobné filmy nemám rád. Nemám rád násilí, brutalitu a lumpy typu Davida McCalla. A hrozně mne štve, když se mám dívat, jak se rodiče snaží, seč mohou, a přesto se jim nepodaří děti ochránit před podobnými hovady. Přesto jsem vydržel celý film dokoukat až do konce, a to díky tomu, jak dobře to bylo natočené, jak postupně bylo přidáváno poznání toho, jaký je ten od první chvíle mně a Nicolinu otci odporný David vlastně hajzl a s tím stoupalo napětí a dusná atmosféra. Kdyby závěrečná scéna obléhání a dobívání domu nebyla tak moc ujetá, zvažoval bych možná i lepší hodnocení. Takto 70%, ale zaokrouhluji nahoru za velmi dobré výkony Reese Witherspoon, Alyssi Milano, Marka Wahlberga jako odporného magora a především velmi nenápadného, ale podle mne naprosto skvělého Christophera Graye v roli Tobyho. ()

salokin

Film jsem shlédl v tv naprostou náhodou a byl jsem velmi překvapen. Nechybělo tomu napětí a hlavně Wahlberg i Witherspoonová jsou tady vážně super. ()

Zabriskie

Vcelku zajímavý thriller s působivým závěrem .Ve filmu jde o mnohokrát viděnou zápletku psychopata ohrožujícího slušnou rodinu a i když tvůrci víceméně dodržovali zaběhnutá schémata tohoto žánru a s ničím objevným nepřišili, přesto film nenudí ani nepůsobí tuctově ()

k.rakonos

Zdařilý thriller, který měl spád od romantiky až po hororový thriller v 2. polovině filmu a závěru. Pro mě neokoukaný film, který jsem viděl prvně až v roce 2012. Dobrá režie, kamera, herecké výkony, okouzlující R. Whiterspoon, které to slušelo víc, když nebyla tak pohublá, jak nyní:-) Určitě lze doporučit. ()

Jennifer600

Skvělý herecký výkon Marka Wahlberga! Tento thriller mě velice překvapil, ze začátku to vypadalo, že to bude dost nudné, ale poté je to dost napínavý.. ()

Kosir

Budu tady zajisté patřit k minoritě, ale já ***** dám. Ne, že bych neznal povícero lepších filmů, nicméně ve svém žánru patří tenhle thriller k tomu nejlepšímu. Nejde jen o napětí a brutalitu, ale i o řešení vzájemných vztahů na více úrovních. Otec a dcera; otec, dcera, macecha; otec, tchyně, zeťák; kamarádky... Generační (ne)zkušenosti a mezigenerační problémy jsou vlastně příčinou toho, z čeho Wahlberg těží. ()

panfilmu

Mark Whalberg a Grissom z kriminálky změří své síly. Sice trochu slabší film dějově. ale psychowhalberg se mi tam dost líbil, trochu jinej MARKYMARK. Kterej připraví o poctivost Rees Witherspoon, která naneštěstí pozdě zjistí, že přítel je megapsycho…………..a její fotr to žehlí za ní. ()

andy60

Pokud bych měl filmu něco vyčíst, pak by to byla jeho předvídatelnost. Každému muselo být od začátku jasné, že Wahlberg není žádný svatoušek a že své vyvolené připraví horké chvilky. Navíc ten konec - poněkud uspěchaný, bez patřičného vygradování, tomu taky neprospěl. Po formální stránce slušně zrežírovaný thriller, který se pohybuje přesně v žánrových mantinelech a nabídne i slušnou porci zábavy. ()

Oxytocin

Ze začátku je to ala romantika mladých nadržených puberťáků, postupné seznamováni s postavami a navozováním ala bezproblémové atmosféry, která se začne však stupňovat psychologickou hrátkou. Závěr je strhující a opravdu thriller jak se patří. ()

peproch

Film má tři přednosti: Veliký švih, tempo, spád, žádnou prospanou nebo prolelkovanou scénu, vypráví příběh akcí a nepředvádí jen rekvizity a kompars. Zadruhé předkládá před akčně, hororové scény pronáslodování psychopatickým jedincem drama střetu a konfrontace rodinného, i když zešrámovaného, a sirotčího zázemí především v podobě roztržky otec vers. milenec, kteou obě postavy pojmou prestižně. Zatřetí volba a hraní hlavních dvou herců (šestnáctileté Nicole a dospělejšího Davida) Witherspoon a Wahlberga jsou daleko daleko za hranici loutek. A pár komických a úsměvných scén je jaksi bonus. ()