Dívka odjinud

Kanada, (2010–2015), 56 h 18 min (Minutáž: 43–44 min)

Anna Silk, Kris Holden-Ried, Zoie Palmer, Ksenia Solo, Lee Rose, Emmanuelle Vaugier, K.C. Collins, Richard Howland, Kristi Angus, Kim Roberts, Hubert Boorder (více)

Série(5) / Epizody(77)

Lost Girl je fantasy seriál, ktorý začala vysielať stanica Showcase. Príbeh sa točí okolo hlavnej hrdinky menom Bo (Anna Silk), ktorá má nadprirodzené schopnosti a živí sa sexuálnou energiou ľudí. Ako malá vyrastala so svojimi rodičmi a ani len netušila čo sa v nej skrýva, až po jej prvý pohlavný styk, keď vysala z jej priateľa život. Teraz, sama a vydesená vyráža na cestu životom pričom zistí, že patrí medzi druh Fae, známy najmä z legiend. Aby toho nebolo málo, taktiež zistí, že ako Fae nie je sama a tak sa vydáva zlatou strednou cestou medzi Fae a človekom, aby odhalila tajomstvo svojho pôvodu. Spolu s jej ľudskou parťáčkou Kenzi a Dysonom, sexy policajným detektívom tak týždeň čo týždeň pomáhajú ľuďom alebo Fae dostať sa z ich problémov. (U_S_O)

Tred2

Fantasy pozadí je docela slušné, některé "vedlejší" hlavní postavy vypadají zajímavě (ti nabušenci, kteří nemají moc prostoru). Zpracování námětu už je o dost horší. Ubírá se to hodně -teen směrem, s trochu větším nádechem sexu, než bývá zvykem (ale opravdu jen trošku, ono to ani jinak snad ani nejde, v rámci námětu, že?). Hlavní představitelka je nudná a v obličeji nazajímavá. Vůbec většina hlavních postav jsou děsní dřeváci. Jediná výjimka je "sidekick" v podání Ksenii Solo, která má takovou tu otravnou roli, ale zvládá ji na poměry seriálu velmi dobře a je to tak prakticky jediný nad-50% faktor seriálu. Případy jež jsou proplétané v jednotlivých dílech jsou snad ještě pod úrovní Smallvillu (ano, tak ubohé to je), celková zápletka pak velmi neuspokojivá, na to, co všechno z toho mohlo být. Celkově je to na 2*, ale vzhledem k fanstasy námětu a Ksenii Solo jsem ochoten jít na 3. Viděl jsem pouze první sérii a s největší pravděpodobností to tak zůstane. ()

Laerry odpad!

Typický laciný kanadský vzhled a syrovost seriálu paradoxně napomáhá docílit efektu noir s undergroundovou subkulturou, který může být zajímavou protiváhou k pompézním nablýskaným americkým seriálům, ale to je tak všechno. Nadpřirozené schopnosti Bo mají své základy v sexualitě - čímž se nabízí srovnání s britským seriálem Hex, který má stejné "kvality" jako Lost girl. Jenže v Hex byla provokativnost nefalšovaná, tady to je jen berlička k tomu, jak nějak zatraktivnit naprosto bezzubý námět. Pokud na seriál nekladete vysoké (či aspoň průměrné) nároky a bohatě vám stačí, že tam zase pobíhají upíři & spol., Lost girl by vás mohlo oslovit určitě více než mě. ()

sirien

Neurazí. Pokud nadchne, tak ne na dlouho. Krátce bych to shrnul jako "značně nevyužitá, avšak ne úplně zruinovaná příležitost". Vedlejší postavy mnohdy zajímavější než různé hlavní, dějová linie místy pokulhává, ale obvykle z toho na hubu nepadne. Mimochodem, ten seriál bohužel nejvíc trpí tím, že to není porno. Zcela vážně. Pojmout to jako děj obsahující fantasy - porno, bylo by to epic. Ale bohužel. Druhý problém je nízkorozpočtovost. A to ne ani tak u efektů, jako spíš u hrozně "laciných" scénářů, v nichž je často cítit, že na něco nebyly peníze a sem tam i to, že i když byl nápad, nebyli slušní scénáristi. ............................................................................................................................................................................................................................. s01: 65%, s02: 45%, s03: 55%, s04: 50% (nebo tak nějak... plus mínus) ()

Bozvav

Fae, sukuba...., vcelku originální nápad, velmi dobře podané herecké ztvárnění až na hlavní hrdinku Bo. Na té není nic sukubáckého, spíše bych ji pasovala do filmů pro dospělé. Její parťačka je skvělá, stejně jako hlavní Fae hrdinové, ale co to pomůže, když hlavní protagonistka je nesympatická až běda. Také kvalita jednotlivých epizod se natolik výrazně liší, až by člověk občas plakal. Jako celek lepší průměr. 60% ()

phoebess

Mám trochu potíže se s tímhle seriálem ztotožnit... hlavní téma je docela dobré, slibuje toho hodně, ale na druhou stranu ho práce scénáristů posílá, mírně řečeno, do kytek. Celou první sérii sem čekala na nějaké finálové haló a nakonec z toho byla fraška., Uvidíme, jak se bude vyvíjet sezóna druhá, jestli podobně jak ta předchozí, nevím, jestli budu mít dost silné nervy, abych to sledovala dál. ()

• Inga Cadranel, která hraje matku Bo (Anna Silk), je ve skutečnosti o čtyři roky mladší než Anna Silk. (Chloe..)
  • Anna Silk, představitelka hlavní postavy Bo, se na začátku druhé série stala vegankou. (Chloe..)