Nel vyrostla v odlehlé chatrči v lesích Severní Karoliny a nikdy nepoznala nikoho jiného než matku, která měla vážnou poruchu řeči. Nikdy tak neslyšela skutečnou angličtinu a vytvořila si svůj nesrozumitelný jazyk. Po matčině smrti ji objeví místní lékař a snaží se jí ve zdejším prostředí pomoci. Vlivný Alexandr Payle ji však chce „studovat" v laboratoři. Soudce nakonec nařídí, že adeptka psychologie Paula ji bude „pozorovat" tři měsíce v lesích, a teprve pak se rozhodne o Nellině dalším osudu. (oficiální text distributora)

castor

Svůj dosavadní život strávila mimo platební karty a kabelovou televizi, nyní je bezbranná Nell konfrontovaná s civilizací. „Mluvit“ ji naučila matka po mrtvici, která měla jediný kontakt se světem díky poslíčkovi, který jim vozil potraviny. A nyní umřela. Zbyla po ní plachá a nedůvěřivá dívka s pudovým vztahem k přírodě, která pro civilizovaný svět dostane schopné průvodce v čele s doktorem Liamem Neesonem, který v ní jako jeden z mála nevidí senzaci. A hned tu máme drama, kterak svět neustoupí ze své arogance, že by její život mohl být v lecčems i plnohodnotnějším. Zájem o Nell i po letech spočívá v soustředěném, divokém i snivém výkonu Jodie Foster. Škoda posledních minut, které plně podléhají diváckému vkusu. Happy end je nevyhnutelný, Foster měla našlápnuto ke svému třetímu Oscaru. Obávám se (když vidím její role třeba za poslední dekádu), že to byla poslední šance. ()

lennyd

Uprostřed lesů blízko malého městečka je nalezena dívka, která zde po smrti své postižené matky žije docela sama. Díky postižení své matky dívka neumí mluvit anglicky, ale vyvinula si svůj vlastní jazyk. Mladé Nell (Jodie Foster) se ujímá doktor Jerome (Liam Neeson), který chce dívku ochránit před médii, ale i před vědci, kteří by Nell nejradši viděli zavřenou v ústavu... Jodie Fosterová je skvělá herečka, a tento film stojí právě na ní. Ne že by Liam Neeson nebo Natasha Richardson nic nepředvedli, ale jejich herecké výkony blednou v porovnání se skvělou Jodie Fosterovou. Velmi se povedl i český dabing - pustil jsem si kousek filmu i v originále, ale musím říct, že mi česko-nellština přišla taková příjemnější. Ale jinak jsem se chvilkama i nudil, z letargie mne pak vytrhávaly právě scény s Jodie Fosterovou (sem tam i neoblečenou) nebo spravedlivé rozhořčení nad chování okolní lidské populace (hyenistická média či agresivní mladíci)... ()

Rocky62

Zpočátku jsem měl problém přivyknout si na onen pseudojazyk hlavní postavy, nicméně si mě vzápětí film omotal kolem prstu a nejen díky strhujícímu výkonu Jodie Foster. Její řeč těla, pohledy nutí neustále diváka přemýšlet o její přirozenosti a kontrastu mezi životem v civilizaci a mimo ní. Dokonalá chemie mezi ústředním triem a hluboká melancholická hudba. Ojedinělý příběh bez patosu s upřímnou romancí a krásou lidského ducha. ()

M-arta

Je těžké zážitek tohohle druhu odbýt nějakou nadnesenou větou ve stylu: "Věřili, že jí změní život a zatím ona změnila ty jejich" nebo ¨Ebete, ebete ošíčka¨..." Zatím jsem příliš unesená a konsternovaná dokonalou Jodie Foster a jejím chodníčkem emocí, jdu vyhodit pár kapesníků.... a moc ráda si ten film ještě někdy v klidu zopakuju :-) ()

Wixenn

Nádherný film. Na začiatku by som nepovedala, že mu dám plný počet hviezdičiek, ale musím. Jodie zahrala Nell neskutočne dobre a ten pocit, ktorý po skončení v sebe mám (a asi ešte dlho vo mne zostane). Na základe čoho určujeme či je niekto normálny alebo nie? Jej povaha bola taká čistá, nenarušená spoločnosťou. Priala by som si poznať človeka ako je ona. Že toho vie veľmi málo a veľa sa toho musí naučiť? To oni by sa mali učiť od nej. ()

• Film měla původně režírovat Jodie Foster, ale ta režisérské žezlo předala Michaelu Aptedovi. (Matty)

Natasha Richardson podlehla zranění

Natasha Richardson podlehla zranění

19.03.2009

...které utrpěla v pondělí během lekce lyžování na začátečnickém svahu v Kanadě. Ačkoli krátce po pádu tvrdila, že je v pořádku, pracovníci lyžařského střediska naléhali, aby navštívila lékaře.… (více)