Motýli v břiše

(TV film)
Dokumentární / Krátkometrážní
Česko, 2010, 27 min

Studentky čtvrtého ročníku oděvní průmyslovky sní o své budoucnosti, láskách a úspěchu. Zatímco Lucie se vidí na vysoké škole jako nadějná módní návrhářka, Monika touží po kariéře modelky a snad i české miss. Zatímco si Lucie prožívá postpubertální lásku, Monika žije několik let s přítelem o dvacet let starším. Obě spojuje poslední ročník střední školy a především nervozita z nadcházející maturity. Režie K. Zalabáková (oficiální text distributora)

ledger

Pro mě osobně zajímavý, i když letmý, pohled do života studentů odborné školy. I takoví jsou totiž naši spoluobčané. A není jich tu málo, což si občas odmítám přiznat. Pod ten film bych bejt autorem asi nepodepsala... Jinak tu menší, černovlasou bych posadila před Jednotu s šátkem na hlavě a zapínací zástěrou, krásně by tam zapadla. ()

AhojTuHanka

Tenhle snímek jsem viděla z jediného prostého důvodu - Na stejnou střední (renovovanou nyní na SŠDaM) jsem chodila o pár let později. Snímku jako takovému bych dala tak hvězdičku, vlastně je to jen dokument o náhodných studentkách, které nejsou nikterak zajímavé, ale vidět některé své učitele, třeba i našrot, bylo pozoruhodné :)) proto dávám dvě. ()