Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ve snaze zachránit opilého bezdomovce, který spadl do dráhy metra, jsou studenti Kei Kurono a Masaru Kato sami sraženi a usmrceni. Jsou ovšem okamžitě přeneseni do místnosti bez nábytku, kde je jen černá koule uprostřed a několik dalších, stejně zmatených lidí. Koule se časem otevře a odkryje spícího muže s dýchací maskou, futuristické zbraně a speciální bojové obleky. Na kouli, známé pod jménem Gantz, se objevuje text, který oběti nehody z metra a ostatní informuje o jejich budoucnosti. Gantz bude od tohoto okamžiku ovládat jejich těla a může je kdykoliv poslat do boje s mimozemšťany. První boj začíná už za několik málo okamžiků. Předlohou filmu je stejnojmenná manga a anime. (Sesshoumaru)

(více)

Recenze (42)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Manga "Gantz" mě celkem úspěšně dostala a já jsem byl hodně zvědavý na to, jaké je její hrané provedení. Musím říct, že hrané verze mangy nejsou úplně to, co bych si představoval, "Death Note" budiž důkazem, ale může to mít zajímavé prvky. Vzhledem k tomu, že manga staví na sci-fi příběhu a nepokrytém násilí, objevuje se zde nahota celkem názorná, byl jsem zvědavý, jak to bude zachyceno ve filmu. Pravděpodobně se jedná o japonskou áčkovou produkci, protože tohle provedení je neskutečně sterilní a už od začátku je docela jasné, že to rozhodně nebude tak béčkové, jak byste chtěli. Ve srovnání s předlohou je tohle skutečně sterilní podívaná, i když by se to při některých krvavých explozích nezdálo. A nezapomeňte, když zvracíte, dejte si ruku před pusu. ()

Tsuki 

všechny recenze uživatele

V zásadě se mi film líbil. Problém byl jen v tom, že pokud člověk předtím viděl původnější anime (případně pokud četl mangu - což sice není můj případ, ale dá se to předpokládat), tak se neubrání srovnání a nedokáže přehlédnout určité nedostatky. Anime bylo nehorázně kruté. Něco tak krvavého s dlouhými scénami, které znázorňovaly táhlé utrpení, jsem předtím neviděla a je zajímavé, že i když oběcně takové věci nemusím, tenhle styl dělá zkrátka z GANTZ to, co to má být. Takže vidět po anime tento film pro mě bylo trochu zklamání, protože ona "krutost" byla snížena na minimum, běžné pro jakékoliv jiné akční krváky. Dějově originalita sice zůstává, ale forma pro mě byla chabá. Když si například vzpomenu na táhlý boj Nišiho o život (což bylo uvěřitelné vzhledem k tomu, jak dlouho se ve "hře" dokázal udržet), byla jeho poměrně rychlá smrt ve filmu spíše směšná. Je sice jasné, že do filmu nelze vložit vše ze seriálu, protože pro to časově zkrátka není prostor, ale i když byl děj ochuzen délkou, mohli tvůrci aspoň po vzoru předlohy trochu přitlačit na pilu (i ta silnější sexualita tomu trošku chyběla). Na druhou stranu, Matsuyama byl v roli Katóa jako obvykle výbornou volbou. A herecky docela překvapil i Ninomiya (dřív jsem ho znala pouze jako zpěváka). Konec filmu dokázal navnadit na další díl, přestože se jedná o další vybočení z anime děje (nic takového tam nebylo). Tak uvidíme, jaké bude pokračování. Myslím, že se dá předpokládat, že to hodnocením vytáhne o trošku výše. ~(3,8)~ ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele

I když se ne vždy s verbalem shodnu, tentokrát to napsal přesně. Dodám jen, že mne štvalo, jak nelogicky se všichni chovali - pět lidí má obludu na mušce, a nevystřelí ani jeden. A ta odhodlanost v rádoby 16letých tvářích, neschopnost mimoušů se jakkoliv lépe bránit, a ty rádoby psychologické scény z běžného života! Navíc je film strašně protibuddhistický, co na to buddhisté celého Japonska a Číny? Jedna roštěnka jaro nedělá a ukáže jen zadek a nohy. Dobrá je atmosféra opuštěných měst. Ale celému tomu chybí vnitřní logika. Evidentně následky bojů jsou znatelné i v reálném světě, ale nikdo nic nevyšetřuje. V ne-reálném světě bojů však všichni lidé kromě "vyvolených" mrtvých zmizí. A jak je to vlastně s mrtvými i živými, když mohou být oživováni a umrtvováni na zmáčknutí tlačítka? ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Poněkud zmatečné, zbrklé a zbytečně dlouhé ale zároveň zajímavé a v některých ohledech i docela zábavné akční sci-fi japonské produkce. Pro diváky neznalé asijské kinematografie se bude jednat o zbytečně zmatený kousek s divnými a nepříliš propracovanými akčními scénami ale pokud se dokáže prokousat, tlustou vrstvou na první pohled překombinované podívané, čeká je netradiční a docela zábavný kousek. Škoda slabé akce a zbytečné délky. ()

mandelbrot 

všechny recenze uživatele

Nemít zkušenosti s předlohou tak bych tomu možná ty 3* dal, protože Gantz nabízí poměrně originální a velice atraktivní koncept a Kei Kišimotová v bojovém oblečku je za rovných 100 bodů. Budu-li ale srovnávat s mangou (což bych tedy správně neměl) nevychází z toho film v ostatních ohledech vůbec dobře. Sice máme přítomny klíčové elementy, ale všechno působí takovým zředěným, osekaným a často až sterilním dojmem. Nejde ani tak o úbytek násilí, nahoty a zvrhlého humoru, ale především o prokreslení charakterů hlavních postav, jak jejich normální život ovlivňuje chování ve "hře" a jak se postupně mění jejich přístup. Vlastní souboje pak nejsou smrtící pastí plnou stále bizarnějších a nebezpečnějších nepřátel, ale spíše přehlídkou neschopnosti použít zbraně proti víceméně statickým protivníkům, vůči nimž mají postavy vždy početně navrch. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (2)

  • Natáčení trvalo pět měsíců, přičemž byl snímek natočen i s jeho pokračováním GANTZ: Perfect Answer (2011). (dawe04)
  • Film je volně natočen na motivy stejnojmenné mangy Hiroyi Oky a anime Ichira Itany. Od původních titulů se však v některých ohledech liší. Zatímco v manze i anime byly hlavní postavy středoškoláky, ve filmu jsou již na vysoké. (dawe04)

Reklama

Reklama