Deset let je docela dlouhá doba a člověk, ať chce, nebo nechce, se za ty roky změní. Když po deseti letech náhodou narazíte na starého kamaráda ze školy, může se stát, že v něm už jen těžko poznáte osobu, na kterou si pamatujete. Jsou však i lidé, na které po takhle dlouhé době nezapomenete, ať se snažíte sebevíc. Film je o jednom obyčejném srazu spolužáků po deseti letech a na takových srazech se může stát prakticky cokoliv. (Foox)

JohnCZ

Z naprosto nulového očekávání se vyklubalo velice příjemné překvapení. Při takovém množství postav je totiž poměrně těžké každou opravdu využít a dopointovat, což se ale 10 Years s přehledem povedlo a žádná mi tam nepřišla vyloženě navíc. Působí to přirozeně, zahrané je to velice příjemně. Film netlačí na pilu ani v komediální a a ani v dramatické rovině, ale rozhodně jsem se nenudil. Příběh dvojice Oscar Isaac/Kate Mara byl roztomilý, za ně dávám čtvrtou hvězdu. ()

Riddick77

Velmi, velmi, velmi pohodová záležitost, která je latentní sondou do života třicátníků z americké střední třídy. Skladba "Never Had" Oscara Isaaca je nehoráznou peckou, přičemž lepší vyznání lásky si snad nelze ani představit - tedy na třídním srazu ;-). 8/10! ()

kaylin

Celkem se mi zamlouvají filmy o tom, jak se lidé po letech vracejí a zjišťují, jak se všichni změnili. Tohle dokonalé kouzlo využil film "Prci, prci, prcičky: Školní sraz", který ale velmi těžil z toho, že se s hrdiny skutečně znáte a vracíte se k nim po nějaké době, jako kdyby to byli vaši skuteční spolužáci. V tomhle směru film prostě fungoval dokonale, ale překvapivě se to povedlo i snímku "10 Years", kdy se hrdinové znovu setkávají po deseti letech. Neznali jsme je dopředu, seznamujeme se s nimi jen přes fotografie a vyprávění, nejsou zde žádné skutečné flashbacky, ale přesto nám najednou na hrdinech začne záležet, přesto si začneme uvědomovat, jak moc se jejich životy proměnily. Dosáhl někdo z nich něčeho, co chtěl? Jsou těmi stejnými jako dřív? Dokážou si ještě porozumět? Prozrazují se tajemství, která zůstávala dlouho skryta, zjišťují se skutečnosti o sobě samých, které lidé ani nevěděli. Najednou jste s těmi postavami propojení a chcete vědět, jak to mezi nimi dopadne. Jsou to malé příběhy, ale jsou podány se vkusem a tím správným sentimentem, že vám to nebude ani trochu vadit. Není to velký film, ale myslím, že tohle je jeden z těch, které stojí za podívání. Možná vám ti hrdinové připomenou vás samotné, možná vám ukážou, jaké vaše životy vlastně jsou. Nejspíš vám tenhle film nepohne světem, ale vyloučit bych to nemohl. Ty příběhy jsou vážně celkem uvěřitelné, mohly se stát i někomu z nás. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/01/divosi-10-years-divoka-stvoreni-lets.html ()

ABLABLABLA

Hezký milý odpočinkový film, kde teda nějak jak tu romantiku, tak komedii či drama /napsáno v popisku/ postrádám. Vlastně snímek, kde se nic zajímavého neděje, ale je to podáno takovým pohodovým a milým způsobem, že si to ty 2-3* zaslouží. Spousta skvělých herců jako Ch. Tatum, J. Long a Ch. Pratt - to jsou tu asi ty největší hvězdy, a potom méně známé a pro mě posbírané odevšad jako S. Porter z Hart of Dixie, nebo A. Graynor /která ani není v popisku/ ze švihlých komedií. Líbilo se mi ale, že tu dali tvůrci dokupy opravdový manželský pár Ch. Tatuma s J. Dewan-Tatum, jež jsem viděla prvně spolu ve Step up (kde se mimochodem seznámili). Takže ve výsledku jsem byla spokojena, ale podle mě tu bylo až moc příběhů, a každý z nich na sebe měl málo času se rozvinout, ale co už, takže 2-3*. ()

Kaluž

Rozjezd trošku drhne, ale postupně se to přelije do velmi příjemné podívané o vyhaslých ambicích a životních karambolech. Pěkná ukázka toho jak zručně svázat tucet plnohodnotných charakterů do funkčního scenáristického celku. A ti předělaní Smashing Pumpkins v závěru… WOW! ()

PogoJoe

Bezva komedie. Sešla se tu zajímavá herecká sestava, z filmu čiší dobrá nálada, dialogy nejsou stupidní , za mě doporučuji. ()

Martin741

No takto - prva polka je priserna, fakt som mal chut vypnut film - potom vdaka par pesnickam sa to zlepsilo, ale rezisersky strasne slabe, Tatum hrat nevie a Justin Long /Die Hard 4/ uz teda vobec nie ... strata casu, cely film . 20 % ()

Pajky3

Taková upřímná a uvěřitelná jednohubka, kterou člověk nejlíp pochopí, když už za sebou nějaký ten sraz po letech má. Prostě se tam pak někde najdete a nostalgie to táhne výrazně nahoru. Navíc je zajímavé, když ty herce teď o něco starší vídáte jinde, tahle sestava už by byla drahá dát znovu dohromady. ()

dr.fish

Jediná, ale zato neotřesitelná zásada školních srazů-----------------NETAHAT NA SRAZ SVÉHO PARTNERA!!!----------------------- K tomu tady bohužel došlo a tak se první půlka dosti vleče, protože se čeká, až drahé polovičky, znuděné a uzívané, odtáhnou spát na hotel nebo někam...Na sraz se jezdí řešit a hledat staré věci, tahat kostlivci ze skříní a říct věty, které měly být už dávno řečeny anebo je dokonce po dvanácti rumech vykřiknout nahlas přede všema. Jezdí se tam okouknout jak která spolužačka vypadá a co by se s ní ještě dalo dělat, jezdí se tam navodit si pocit, že jsme pořád ještě ti staří bouráci, kterým záleží jen na holkách a kamarádství. To, jak to nakonec dopadá, je úplně jiná věc a každý se s tím musí poprat jak umí. Americká kultura má dosti jiný přístup k látce, ale lidi jsou to v základu víceméně stejní. Takže i tento film šlape po vyšlapaných cestičkách výše naznačených. Je tam pár naprosto blbých momentů, ty bych zrušil, spousta sentimentu pro sraz nezbytného, ale taky pár dobrých vtipů a pár pěkných postaviček do džezu. Vcelku slušně napsané dialogy a pro každého nějaká ta krasotinka. Pro mne Kate Mara. 75% ()

elanius

(22/2013, DVDRip) / Celkom schopná stretávková záležitosť, civilná, pohodová, možno tomu ale trochu náboja chýbalo. (6/10) ()

Seti

Myslím, že k tomuto filmu existují 4 základní přístupy : ten, kdo již podobný reunion zažil, tak se mu buď za a) vrátí příjemné a nostalgické vzpomínky jak na střední, tak na setkání samotné, nebo se mu za b) připomenou trýznivé hodiny ve škole a trapný pocit ze setkání s lidmi, se kterými si již neměl co říct krom nudných, obecných formalit; další skupinu tvoří ti, které znovushledání po x letech teprve čeká a mohli se buď za c) začít těšit na lidi, které dlouho neviděli, jejich životní změny a příjemné chvíle s nimi strávené, a nebo se za d) začít podobného dýchánku děsit a uvažovat, zda si má vůbec co se svými bývalými spolužáky říci a zda je vůbec dobrý nápad se něčeho podobného účastnit. Do jaké kategorie se kdo zařadí, je každého volba. ()

noby

Mám rád civilní, trochu komorní filmy. Tenhle to splňuje výtečně. A navíc má podařené obsazení, melancholickou atmosféru, přecházející v potěšující ukázku, že i ve vcelku obyčejném filmu lze najít opravdu obyčejné lidi, a všechny vztahy, osobnosti i příběhy jsou lehce uvěřitelné. Tedy kromě toho, že Kate Mara si na škole nikdo nevšímal. Eh. ()

Rssa

Velké překvapení tohoto příběhu je, že to není ani komedie ani drama. Prostě příběh jednoho školního srazu po 10 letech, kde každý má svůj (byť odlišný) příběh. Nic nevybočuje do absurdna, nic není řešeno na sílu, prostě film plyne a rychle uteče. Příjemně strávených 100 minut. 75 % ()

lareinna

Neviem o čom bol tento film..?! O tom, že sa stretlo na stretávke pár kámošov zo strednej kdesi v miestnom pajzli, ožrali sa, trošku zahulili v aute, Kate Mara si s fešákom prehodila pár „plnohodnotných viet“, Jenna Dewan pobehovala sem a tam pre chvíľkové skrášlenie obrazovky a to je asi všetko. Nuda. Vlastne ten obsah pod obrázkom stačí, pretože v tomto filme sa naozaj toho viac ani neudeje. ()

Mattij

aneb jak by se dle mého měla dělat nenásilná, vtipná, nostalgická, vkusná a hlavně optimistická romantika! Moc potěšilo...[90%] ()