Silent House

• Velká Británie Silent House

Film je postaven na skutečných událostech, které se odehrály v Uruguayi ve čtyřicátých letech minulého století. V té době Laura a její otec Wilson připravují chatu na prodej a rekonstruují ji. Laura ovšem začíná slyšet podivné zvuky z venku, které se postupem času přibližují, až se ozývají i ve vrchních patrech chaty. V budově se začínají dít podivné věci. (Holina)

korbitch22

Originál jsem neviděl, takže tímhle zaujatej nejsem, čím ale zaujatej bejt musim je fakt, že Elizabeth Olsen ve svém věku působí jako ostřílená dospělá ženská a vystrašenou dceru jsem jí nevěřil už jenom proto, že její taťka vypadal spíš jako její nabíječ....chycht (kdo viděl, ví).Jinak ze začátku to atmosféru mělo sice parádní a místy jsem sebou dobře škubnul, ale asi po 30 minutách jsem si zhruba řekl o co tam de, hlavně už díky dost prohlédnutelnému chování hlavní postavy a přesně o to taky šlo, navíc finále bylo nijaké a nikam pořádně nevedlo.Dal bych i 3*, ale pokud přijdete s tak otřepanou pointou a ani ji pořádně nerozvedete, tak se běžte vycpat.45%. ()

VenDulin85

Parádní záležitost o jednom až moc tichém domě, nějaké výhrady by se našly.. dobře, tak zmiňme třeba zvukové projevy hlavní hrdinky "sweetie", na to jsem byla až mírně alergická (to já být v její kůži, tak mi maximálně cvakají zuby hrůzou), ale nehledejme hnidy, krom této věci tu všechno fungovalo jak má- tma, světlo svítilny, zabarikádovaný dům, sklep, a postupné vyloupnutí pointy.. Někdo by mohl namítat, že se tam první polovinu filmu nic neděje, ale.. ono se děje- atmosféra, která vám postupně postaví chloupky v zátylku, pusťte si to ještě jednou, jestli jste to nepochopili ;-). ()

Pítrs85

Muhaha, tak takhle teda jó! :) Znáte z hororových filmů takové ty scény, kdy hlavní hrdin(k)a kouká zpoza rohu, anebo se schovává, zatímco někde okolo šmejdí vrah/duch/anyone? Tak v Silent House právě tyto scény zabírají z 80-ti minutový stopáže cirka hodinu... Nebojíte se tmy? Budete! :) Smekám před pánem kameramanem, výborný nápad, kdy vám přijde, jako kdybyste to všechno prožívali s Larou (btw výtečná mladá Olsenka, která strčí do kapsy své starší ségry nejen co do krásy, ale hlavně co do hereckého talentu, ty její vystreslý ksichty jsem jí fakt věřil), dýchali jí za krk a ani vy netušili, jestli vám někdo nečumí na záda. Též potěší absence jakéhokoliv soundtracku, což jen přidává na autentičnosti. Závěrečné rozuzlení nikterak neshazuje celkově výborný pocit z tohoto vlastně malého a docela originálního (originálního pojetím, nikoliv zápletkou) filmu, čtyři hvězdy jak vyšitý. ()

JASON_X

Přiznám se, že k tomuhle filmu jsem se dostal tak, že jsem prohlížel filmografii Elizabeth Olsen, neboť mě upoutala její melancholická a nevyumělkovaná krása v Martha Marcy May Marlene. Jejího půvabu si mužské (a vlastně třeba i ženské) oko dosytosti užije i zde, protože kamera skoro nikoho jiného nezabírá. Film samotný se přes hodinu jeví jako strašlivá pitomost, ve které je napětí dosahováno pomocí nepochopitelného a iracionálního jednání postav, téměř neustálým šerem či tmou a "moderní" ruční kamerou. Dlouho ani nevíme, zda se jedná o žánr horrorový ("nadpřirozený") nebo thrillerový ("přirozený"). Zprvu to vypadá na to první, pak zase na to druhé... pak zase... A pak přijde (aspoň pro mě) hodně překvapivé finále, nechal jsem se nachytat na švestkách, a to jsem podobných zápletek viděl nejméně šest... Ale nechci spoilerovat. Koukněte se sami, díky tomu konci solidní tři hvězdy. A až teď zjišťuju, že je to remake. Jdu hned shánět originál... ()

Morholt

Docela slušná atmosférická jednohubka s rozuzlením, které tu už sice bylo, ale i tak jsem se na konci neubránil mírnému překvapení. nespornou výhodou určitě bylo, že jsem neměl zkušenost s originálem. Udivil mě i docela slušný výkon Elizabeth Olsen, která ukázala, že to není jen uměle vytvořená hvězdička, ale že umí docela i hrát. 50% ()

6thSun

Remake mnou neviděného originálu. Atmosféra slušně děsivá do zhruba závěrečných deseti minut, kdy se všechno předešlé prostě musí nějak vysvětlit, a tak zjistíme, že jsme měli celou dobu čest s další praštěnou scénáristickou svévolí. Ale tentokrát to velkoryse (a subjektivně neobjektivně) přehlídnu, nýbrž pro napětí, kterého se mi dostalo měrou vrchovatou, se na nějakej zpackanej závěr můžu zvysoka vyblejt. 80% ()

st.ranger

Není to žádný převratný snímek, ale za pozornost stojí díky zahrání na jeden jediný zátah. Tento film je jistě noční můrou Michaela Baye. ()

JohnCZ

Originál neznám, ale v tomhle remaku mě zaujala sakra jedna věc. Celé je to natočené na jeden jediný záběr. Alespoň tedy zdánlivě, ale konečný výsledek je zatraceně dobrý. Jednak to vypadá fakt cool a jednak nepřichází naprosto žádné vysvobození v podobě střihu, což je, jak jsem si všiml, u hororu dost podstatné. Prakticky po celý film jsem nedýchal, užíval si skvělou kameru neustále zoomující Elizabeth Olsen do tváře (parádní herectví btw) či na ehm.. dvojici různých ehm... míst. Ale díky absenci střihu jsem měl neobvyklý pocit, že tam opravdu jsem a film tak trochu funguje na bázi pouťového domu hrůzy. Příběh to moc nemá, scény jsou pomalé a strach budující a cílem je prostě vyděsit, což se filmu daří skoro až do konce. V závěru atmosféra trochu opadne, ale -MOŽNÝ DROBNÝ SPOILER- závěrečné rozuzlení, ač v rámci hororů poměrné klasické klišé, jsem fakt nečekal. ()

corpsy

Čo na tom, že technická stránka filmu je prvotriedna, keď tempo snímku je ubíjajúce, príbeh málo zaujímavý. Tretia a najtalentovanejšia sestra Olsenová je však v pohode a na plátne jej to sekne. ()

maddy

V podstate rovnaká nuda ako originál La Casa Muda (2010) (1*). Toho jediným lákadlom bolo, že sa jednalo o 80 minútový film natočený na jeden záber bez strihu, inak by za filmom neštekol ani pes. Americký remake sa tvári podobne, ale zo zákulisia je už jasné, že táto „originalita“ mu chýba a bol točený v niekoľkých dlhších záberoch. Každopádne oproti Uruguajskému predobrazu je remake o niečo viac prehľadnejší (rozumej nasvietenejší) a konečne je v scénach aj vidieť, čo sa deje a čo postava práve robí, oceňujem. V závere dokonca viac pritlačí na pílu a vytasí aj s pár digi efektmi, čo trocha osvieži jednotvárne putovanie domom. Príbeh (ak sa to dá tak nazvať) ostal však úplne rovnaký, v závere o niečo viac vysvetľujúci, toto doslovne vysvetlenie však uštedrilo poriadny úder logike (a ani nálepku podľa uruguajských skutočných udalostí filmu neverím). Osobne kvitujem sympatickejšiu herečku – tretia zo súrodencov Olsenových vyzerá byť konečne prvá z tých talentovanejších, a navyše je aj celkom sympatická a neafektovaná. Keď to zhrniem, tak uznávam, že v určitých momentoch má film svoje „čaro“, ale celkovo sa jedná len o opozerané väčšinou nudné putovanie po jednom dome, pri ktorom som necítil žiadne napätie. Asi dve/tri pútavé atmosférické a dajme tomu, že aj strašidelné scény sa naozaj nájdu (skrytie sa za rohom v pivnici, chytenie za nohu pod stolom, scéna s fotoaparátom, pár záberov zo záveru s malým dievčatkom), ale to je aj na 85 minútový film poriadne málo, ak sa v ňom absolútne nič iné výraznejšie neudeje. Navyše remaku sa už nedá pripísať body k dobru za originalitu. Stále dosť slabé, ale pre mňa predsa len o kúsok lepšie ako originál, čiže CELKOVO: 2* ()

stration

Originál jsem neviděl, ale toto mě neurazilo, ale ani nikterak nenadchlo. Velice pomalý a úsporný styl vyprávění je sice dobrý jako pomůcka k tísnivé, hororové atmosféře, ale tady to už tvůrci lehce přepískli. Kamera je občas jako z found-footage a občas je taková tma, že se člověk spíš nasere, než lekne. U Olsenové si opravdu nejsem jistý, jestli umí hrát, nebo je úplný dřevo. Konec je pak celkem povedený, závěrečná pointa uspokojivá a to je tak všechno. Znovu bych se na to asi nedíval a že bych to někomu extra doporučoval to taky ne, ale viděl jsem kupu daleko horších kousků. Takže takový průměr, který neurazí, ani nenadchne. To už jsem ale psal, takže je to jako v tom filmu. Horší ani lepší komentář si nezaslouží. ()

Caminzind

Kurva, kdybych věděl, že to je remake Nudy (viz můj koment k předloze), tak to vůbec nestahuji. Ačkoliv Silent House oproti předloze domýšlí příčinu a přidá navrch postavy, halucinace a lekačky, tak na revanš ztrácí něco z původní temné atmosféry. Přitom syntéza toho nejlepšího z obou verzí by mohla mít klidně na 4 hvězdy. ()

peiton

SPOILER: Musím sa priznať,že v začiatkoch som nechápala s kým alebo s čím máme tú česť..Sú to duchovia,či vari ľudia z mäsa a kostí?Neskôr som podozrievala kadekoho..Podozrenie padalo samozrejme i na strýka samotnej ,,vydesenej" hrdinky či kamarátku z detstva.Som rada,že sa tak nestalo a záver mi teda riadne vzal vietor z plachiet.Och,ako som len mohla zabudnúť na túto alternatívu (nie často sa opakujúcou,v podobne ladených druhoch filmov),no nevadí.Aspoň sa vo mne umocnil zážitok z filmu.Snímka si zaslúži jednoznačne standing ovation.A určite sa budem chcieť vrátiť do tmavých chodieb domu ešte raz,ale tentokrát u originálu a porovnať. ()

bourec

Film mě absolutně ničim netáhnul,staženej sem ho nechal v kompu kvasit skoro dva měsíce.Nakonec na něj ale stejně došlo,a zklamání se nekonalo.Minimum herců,dost hustá atmosféra po většinu snímku,a i konec,ač to zprvu vypadalo dost zmateně,nebyl úplně na hovno.Je vidět,že někdy i s minimem prostředků jde stvořit slušnej kus.60%. ()

Ketchi

Absence normálního střihu mě nakonec moc bavila. Ze začátku jsem si toho sice moc všímal, ale když na to přistoupíte, tak je z toho vcelku napínavá podívaná se super výkonem mladý Olsenky. Měl bych kouknout na originál. ()

V_erus_h

Nápad není špatnej.. Ale proč je proboha 70 minut 80-ti minutovýho filmu tak strašně nudných.. Semtam jsem musela kus přetočit, protože to se fakt nedalo.. Ta holka je tak neskutečně hloupá a navíc se chová jako, no řekněme, nesmyslně.. Přitom se s tím dalo pracovat, to rozhodně, ale ne minutovou stopáží, kdy je záběr na tmu, jakože prostě nic jen tma a nic se nestane, žádný baf, pointa, prostě jen tma.. Takže takhle (tohle) ne, přátelé.. ()

uiu

Že se jedná o remake uruguayského hororu jsem se dočetla až po jeho shlédnutí a proto jsem si ihned pustila i originální verzi. Někteří tu píšou, že originál byl lepší, ale pro mě na celé čáře vede americká verze. Samozřejmě jsou tu klasické kyksy - otec a strýc vypadají spíš jako bratři hrdinky, zatímco v originále jsou obyčejní prošedivělý "tatíci", hrdinka se skrývá pod stolem, kde by ji viděl i slepý atd., ale co se týče stránky příběhu, je tato verze lepší a to hned v několika případech. Moc se mi líbilo představení kamarádky z dětství na začátku, která třeba v originále vůbec nevystupuje a přitom je kouzelným doplňkem celého příběhu. V originále mi zápletka přišla vyzrazena už moc brzy, zatímco zde skoro do posledních minut nevíme, na čem jsme a pak další a další spoilerující drobnosti, které jsou v originále jen na obtíž a jsem ráda, že tato verze je vypustila. Pro mě rozhodně milé hororové překvapení. ()