• Krátkometrážní

Pozemšťan (2007)

Já ti nevím,Karle!Snímok určený pre veľmi úzke a špecifické publikum,kde celý dej príbehu sa odohráva na jednom mieste,v jednom dome.Snímok mohol mať veľmi dobrý potenciál (kedže nápad je unikátny),ale zabili ho bohužiaľ tými nekonečnými bla bla rečami napr.aj o Ježišovi,o Starom a Novom zákone... Jednoducho celý ten premrhaný čas sme počúvali bujnú fantáziu scenáristu ako to tak nebolo,že to bolo inak atd.. Toto by neobstálo ani ako divadelná hra,skôr ako prednáška/seminár na pobavenie.Jednu hviezdu dávam sebe za trpezlivosť prekúsať sa do finále a druhú prihadzujem záveru,ktorý ma príjemne prekvapil nečakanou pointou.

Opustit Las Vegas (1995)

Veľmi prostý snímok o jednom ožranovi,čo sa rozhodol upiť na smrť.Pil všetko.Džin,vodku,whisky,bourbon,brandy...všetko.Tak tento hlavný hrdina,asi v tomto prípade to nie je zrovna to správne pomenovanie ,tak táto postava alkoholika stála v najlepšie zásobenej putike sveta v Las Vegas,mal kopu peňazí a nevedel si vybrať.Tejto časti by som ešte verila.No problém tkvie v tom ako do čerta si dokázal pritiahnuť do svojho alkoholom zmietaného života ženu ktorej dokonca nebol ľahostajný,ktorá ho milovala aj cez jeho ranné absťáky.Tak toto je pre mňa obrovské sci-fi,neuveriteľná záhada.Upozornenie pre všetkých nezadaných!Prosím,neberte si príklad z tohto sci-fi snímku.

Oni 2: Noční kořist (2018)

Na túto snímku som sa tešila tak dlho,že som pozabudla..Tak mi treba,lebo kladne hodnotím fakt,že do akcie sa išlo od samého začiatku a na plný plyn.Atmosféra na úrovni,žiadne siahlodlhé úvodné oťukávačky,psychologické spoznávanie postáv,i masky psychopatov boli profi.Toto mi max.vyhovuje,lenže povedať trúfalo,že snímka sa zakladá na skutočných udalostiach je to isté akoby som vyhlásila,že som čistokrvná dcéra Baracka Obamu.Prosím Vás pekne,nenechajte sa zmiasť.Ja viem,že v Usa nie je o psychopatov núdza,no toto je min.pritiahnuté za vlasy.Je to celkom určite len ťah tvorcov pritiahnuť pozornosť a zvedavosť diváka.Veď napokon posúdťe sami.Toto leto si beriem týždeň voľna a idem kempovať...

Ticho před bouří (2019)

Čo to kurva malo byť..?!!Vari sa z McConaughey-ho stáva už zapadajúca hviezda,či má najlepšiu slávu za sebou,alebo mu kleslo sebavedomie na tak nízku hranicu že sa musí upísať takýmto scenárom?Myslím,že na takéto niečo nie je odkázaný on ani nik podobný jeho ráže a ja nie som ochotná sa na to pozerať.Od polovice deja mi to dochádza a osudy jednotlivých postáv mi prídu ukradnuté.Po krátkej chvíli držím v rukách diaľkové a vypínam.Druhé šance nedávam.Snímka dodýchala. Radšej nech Matthew zaradí spiatočku a vráti sa tam odkiaľ prišiel..K rom.komédiám.Na tie je ešte stále dosť veľký fešák.Z môjho pohľadu veľké sklamanie.

Jeskyně (2014)

SPOILER.Nič zvláštne z čoho by moja výsosť padala na zadok a možno len preto lebo som s týmto počinom bojovala v horizontálnej polohe...?Chápem,že ked príbeh vsadíte do jaskyne nedá sa túto rovnicu dalej riešiť či nebodaj rozvíjať dej,zápletku...),ale takisto sa nedá odpustiť ani partička piatich hlúpych ľudí a fakt,že robia všetko preto,aby sa NEdostali von .Kde prosím vás nechali zdravý rozum a orientačný zmysel?!Od španielov som čakala oveľa oveľa viac.Jednu hviezdu prihadzujem scenáristovi,kedže opäť nechal prežiť ženu.Píšem si dalšiu čiarku a klaustrofobici,chodte radšej na pivo.

Učitelka (2016)

Je toto vôbec možné...??!Je!Zuzana Maurery v hlavnej (podčiarkujem)zápornej postave manipulatívnej,zakomplexovanej,vychcanej potvory,ktorá si rieši svoj deficit matky šikanovaním žiakov,ktorá vyústi až do pokusu spáchania samovraždy jedného z nich.Je tu prítomná i problematika bud priameho či nepriameho podplácania.Skvelý nápad vsadiť tento príbeh do doby dávno minulej,do onej doby kedy ešte žiaci mali rešpekt a úctu k učiteľovi.No takého učiteľa akého (ne)charakterovo stvárnila Mauréry si úctu nezaslúži vari žiaden.Mať chrbtovú kosť je na nezaplatenie.Opravte ma ak sa mýlim..

Gerald's Game (2017)

Námet šťavnatý,ale spracovanie o to horšie.No docela rýchle to na mojich hodinkách odsýpalo,kedže som tušila,že sa bude riešiť po celý čas jedna a tá istá situácia.I tu platilo staré známe pravidlo:,,Boh Ti nepomôže,pomôž si sám."A tak sa i stalo.Hl.hrdinka bola skutočnou hrdinkou a v konečnom dôsledku i šťastnou ženou,kedže sa jej podarilo i ked za dramatických okolností a na jej smolu nepriamo zbaviť tak úchylného manžela.Gratulujem.Nezabudli ani na pointu,ktorá prekvapila,ale to sa v drvivej väčšine od pointy očakáva.Priznám sa,ja som takú nečakala a príjemne prekvapila.

Dívka na přání (2009) odpad!

Očakávala som zmrzlinový pohár s horúcim karamelom,no dostala som omeletu z vaječných bielkov.

Už je tady zas (2015)

Zvedavosť ani mňa neobišla ba naopak prinutila ma pozriet si tento pokus o vyvolanie Hitlera zo záhrobia a jeho vsadenie do moderného Nemecka.Pri tomto pohľade sa musí Adolfík v ,,hrobe" obracať ako vrtula.No a tento pokus o čierno-čierny vtip(pretože u mňa toto bola čierna komédia) treba brať s veľkou dávkou nadsázky a nadhľadu.Tvorca mohol oveľa viac popustiť uzdu fantázie,pridať štiplavejšie dialogy,narážky a poznámky k tematike vojny,aby to bolo ešte viac kontroverznejšie.Takto len opatrné zakopnutie.I tak za originálny námet a vierohodného vodcu A.H. ***/*****.

matka! (2017)

Už ani neviem spočítať ako dlho som sa tešila na túto snímku a dostalo sa mi trpkého sklamania.Veľmi podivuhodný príbeh,záhada nad záhady hmm.A neskôr:,, čo to kurva malo znamenať!"Kľudne by som verila a dala ruku do ohňa,že naša hrdinka Matka! je psychicky narušeným jedincom.Ach ako by som sa popálila.Lenže takto väčšiu sprostosť moje náročné oko mystery záležitostí už dávno nevidelo.Nebyť tej druhej polovice (kedy moje napätie opadlo úplne)mohlo to mať nábeh na perfektný komorný thriller.A divák ako ja s náročným okom tešiacim sa na záver,sa mu dostane tak nezmyselnej pointy.Myslela som si,že bude o niečo viac rafinovanejšia,prepracovanejšia.Nuž takto ste to chceli a mňa asi rozbolela hlava.2** pre Michelle,o sladká Michelle bez Teba by som túto sprostosť odsúdila na šibenicu.