Silent House

• Velká Británie Silent House

Film je postaven na skutečných událostech, které se odehrály v Uruguayi ve čtyřicátých letech minulého století. V té době Laura a její otec Wilson připravují chatu na prodej a rekonstruují ji. Laura ovšem začíná slyšet podivné zvuky z venku, které se postupem času přibližují, až se ozývají i ve vrchních patrech chaty. V budově se začínají dít podivné věci. (Holina)

VanTom

Zcela prázdná (byť pointa ji trochu naplní) "duchařina" z temného domu. A kde se nedostává obsahu, měla by jej nahradit forma: celý film tedy vypadá jako točený v jediném záběru bez viditelných střihů (což občas připomene až "found-footage"). Tudíž dlouhé desítky vteřin sledujeme vyděšenou tvářičku Elisabeth Olsen, jak se schovává nebo někam utíká. A strašidelné to chvilkami určitě je, ke konci i slušně psycho, jen se mnohokrát dostaví i pocit bezobsažné nudy. ()

Lukyn007

(Originál jsem neviděl, což musím napravit) Nápad sledovat příběh dívky v domě naživo, tj. 82 minut trvající záběr, mě velice mile překvapil. Ale jelikož už jsem otrlej divák, tak mě vůbec nic nedostalo. Já bych to ale využil jinak, celej příběh a rozuzlení mi přišlo spíše takový ani h...o ani prd. Ale oceňuju výkon Elizabeth Olsenové, ta to zahrála přesvědčivě. 50% ()

Han22

Mladá dívka čelí v domě neznámým zvukům a později něčemu co ji chce zabít a nemůže ven. Je to zase found footage, takže kamera se občas šíleně třepe, občas není na obrazovce vidět vůbec nic a hlavní hrdinka je ošklivá a dělá přesně ty rozhodnutí, kvůli kterým se lidi smějí hororovým klišé. Napadlo by Vás po úspěšném útěku z domu se do něj při dalším útěku vracet? Nicméně film je postupně lepší a lepší, atmosféra (a hrdinka) je čímdál šílenější, člověk netuší proti čemu vlastně stojí a je napjatý jak to dopadne. A dopadne to tradičně "velkou pointou", která postaví na hlavu celé dění předtím a který je tak nepochopitelná a nesmyslná, že jsem si musel přečíst wikipedii filmu, abych to aspoň trošku pochopil. Škoda no. Mít to nějaké normální vyústění a normální kameru, byl by to celkem slušný horor. Takhle jen 2*. ()

divak84

neskutečné zklamání. takový vyumělkovaný konec který hraničí s top urovní alibismu jsem nečekal. horory ve stísněných prostorách mám rád, těšil jsem se na techniku bez střihu, ale vubec jsem se nebál (scéna s polarodiem zatraceně klišovitá, nenabizející nic nového). krásná herečka která moc herních kvalit nenabídne a ve finále znuděný příběh. btw od poloviny filmu (nalezení fotek) je každemu, kdo dává pozor, jasné o co zhruba jde. přesně tyhle konce, kdy je i poctivý divák okraden o jakýkoliv racionální vysvětlovací moment, nemam rád. ()

Haymar

Solidní nápad, slušný provedení, zajímavý rozuzlení - mno i když mohli tam nechat trochu toho "tajemna" a nevyblejt to na diváka všechno. Hezkej příklad jak z minimalismu vytřískat maximum. (i když ten údajně nepřerušovanej záběr jim nežeru, byl tam prostor na střihy). Originál sem neviděl ale tohle mě celkem bavilo (i když je fakt že v druhý půlce to znatelně začalo ztrácet dech)... ()

warrenur

Povodne spracovanie som nevidel a ani som netusil, o com film bude. Musim priznat, ze to Olsenovie dievca je velmi presvedcive. Spolu s plizivou kamerou a hutnou atmosferou z toho bolo prijemne posedenie. Neskor som sice spravne sipil v com je pes zakopany, avsak, napriek tomu je spracovane fajn. Priemer. ()

korok

Horor s hustou atmosférou a napětím po většinu času. Bohužel několik minut před koncem, kdy by mělo napětí gradovat se člověk dozví rozuzlení a tím pádem jde atmosféra prudce dolů. Je sice třeba ocenit, že se divák dočká logického závěru, bohužel si myslím, že mohl být zmáknutý trochu jinak a nastolen až ve zcela finální fázi filmu. Škoda, mohlo to být i za 5*. Jinak nevšiml jsem si, že by ve filmu byl nějaký střih. Že by byl natočen na jeden zátah? Tohle pojetí filmařiny se mě taktéž na tomto snímku velmi zamlouvá. ()

Eki

Oproti originálu už to ztratilo kouzlo. Dům z Uruguaye byl strašidelný a byla tam vážně tma. Dům z USA strašidelný není a je tam normálně světlo, takže hlavní hrdinka se svítilnou chodí asi jen pro parádu. Sice už si nepamatuju, jak přesně skončil originál, ale určitě to nebylo tak debilní jako u remaku. ()

Kingjiri

Hned dvě milý překvapení. Jednak, že nám jedna ze sester Olsenových pěkně vyrostla a pak, že se ve snímku bylo čeho bát. Používá totiž postupy, který na mě většinou spolehlivě fungujou. Předevšim se podstatnou část stopáže svítí pouze baterkou/lucernou, takže divák nemá ani pořádně přehled, co se děje bezprostředně před hlavní hrdinkou a zároveň, odkud kdo/co může vybafnout. A pak ještě neznámej nepřítel v domě, kterej vůbec nepromluví a jsou slyšet jen zvuky, který svojí aktivitou vydává (chůze, posouvání těl apod.). Přiznám se, že jsem závěr nejspíš uplně nepochopil, takže začínám přemejšlet, že bych někdy zkouknul původní film, kterej údajně obsahuje víc informací o závěrečný pointě. Jinak po technický stránce hodně slušná práce, předevšim kamera, osvětlení scén a zvuky. Sympatická žánrová podivaná, čtyři slabší hvězdy. PS: Něco takhle extrémě finančně nenáročnýho (stačí jeden starej barák a pár herců) se klidně mohlo natočit i u nás. Ale ne, v ČR se prostě musej točit samý "hororový" kokotiny. ()

stratocasta

Jak já mám rád filmy, u kterých se dá týdny a týdny dohadovat s ostatními fašistickými diváky o jejich smyslech, významech, koncích, začátcích a středech, občas si nechat vrátit vstupné, protože v tomhle Stromu života nebydleli kreslené sovy a v tomhle Drivu se nejezdilo, a tak celkově se zamýšlet a nechat si těmi 35mm rozežírat mozek a 20x film zařadit a vyřadit ze své TOPky. Navíc zahřeje u srdíčka, když se bude moci z mého vstupného Betty další 2 roky krmit a Scorsese možná pozve režisérské duo do klidné restaurace (vsadím se, že se budou oba šíleně třást). Teď mě ale prosím omluvte a já dokoukám těch posledních pár minut tohoto filmu. Jen doufám, že to scénárista nějak po Inceptionovsku neodfláknul... ... ... ... ... ... A KUR..........................!!!!!!!!!!! ()

Wann

85 minut nepřetržité nudy ! Celej film je o tom, že Laura chodí po domě a leká se každý píčoviny. Stupidní a nelogické chování postav mě dost sralo a na to, jak Elizabeth neuvěřitelně přehrávala se nedalo koukat. Slyšim bubáka, tak si honem zalezu pod stůl a budu dělat ksichty jak při dosažení orgasmu. Jako fakt? A taky by někdo Paní Lauře mohl vysvětlit, že když je na dveřích zámek, tak nejdou otevřít. Dávám jednu ubohou hvězdičku za její výstřih. ()

DavidWebb

Minimálne do prvej polovice ak nie až do konca druhej tretiny som mal pocit, že sa opäť raz jedná o horor, ktorý má divákom robiť nervy dementným chovaním sa postáv. No nakoniec sa ukázalo, že fšecko je inak. Záverečnú pointu som nepoznal, pretože originál som si síce pustil ale nedopozeral. V zásade sa jedná o ďalší zo stoviek nízkorozpočtových hororov, ktorý ale svojím spôsobom celkom funguje. Nejedná sa o žiadnu vyvražďovačku ani ducharinu - je to skôr mysteriózny triler založený na vytvorení nepríjemnej atmosféry a záverečnom odhalení, ktoré som po pravde nečakal. Skôr by jeden čakal, že sa to (asi) vydá v šľapajách Nevinných beštií. Herecké výkony čistý priemer a na soundtrack si ani nepamätám. V každom prípade podobných snímkov v omnoho horšom prevedení som už videl dosť a ak pretrpíte a vydržíte prvé 2/3 filmu, nakoniec sa určitej satisfakcie dočkáte. A možno sa budete aj trochu báť. ()

windows

Dívka, která trpí silnými sklerotickými poruchami se svým otcem a strýčkem vrací do domu, kde kdysi bydleli. Za účelem dům zrekonstruovat a následně prodat. Dívka si projde určitým příběhem, který se odehrává pouze v její hlavě a zjistí, že její vlastní otec a strýc jí perverzně zneužívali. Slabě natočené drama. Film je bez hudby. Čekat lze pouze pár scén s "lekačkami". ()

jafuska

Neviděla jsem původní verzi, ale vůbec mě to nevadí, vždyt se ve filmu vůbec nic neděje, navíc je to natočeno v neustálé tmě, není to navíc ani nijak napínavé, horor to není v žádném případě, docela velká nuda, dodívala jsem se do konce, ale nudila jsem se u toho dost, ()

Venceslao90

Dopředu říkám, že o rok mladší originál jsem neviděl. Tenhle remake mi ale sedl. Chválím především výbornou atmosféru a způsob chování kamery, který se k tomuto filmu skutečně velmi dobře hodil. Co se týče té závěrečné pointy - není to vyloženě špatné, ale že by mě to posadilo na pr..l taky říct nemůžu. Dlouho jsem váhal mezi 3 a 4 hvězdami, ale nakonec se klaním k tomu vyššímu hodnocení (a to především díky místy skutečně hutné atmosféře). ()

Dusty

Od filmu jsem čekal že bude strašidelný, nebyl, nejspíš se o to snažil ale vážně nebyl. Celou dobu jsem čekal na nějakou pořádnou "BAF" scénu, nedočkal jsem se :/. A finále mě úplně šokovalo, bohužel ne v tom dobrým smyslu. Jediný co se mi na filmu líbilo a nejspíš i jediný důvod proč jsem to dokoukal je fakt, že se mi líbí slečna Olsenová a rád se na ní dívám ;). ()