Silent House

• Velká Británie Silent House

Film je postaven na skutečných událostech, které se odehrály v Uruguayi ve čtyřicátých letech minulého století. V té době Laura a její otec Wilson připravují chatu na prodej a rekonstruují ji. Laura ovšem začíná slyšet podivné zvuky z venku, které se postupem času přibližují, až se ozývají i ve vrchních patrech chaty. V budově se začínají dít podivné věci. (Holina)

tixi

Takže po prve nechapem to nizke hodnotenie od zaciatku som ani nedychal perfektne prostredie stareho domu bez svetiel scena s foťakom apsoluťne famozna a rozluzlenie ktore som apsolutne nečakal.Z vykonu herečky ktora išla na 110%my behal mraz po chrbte.Odporučam pozerať o samote a za tmy!!! ()

lubbax

v tomto případě jsem vůbec nevěděl že se jedná o remake a že to afektované děvče obstarávající hlavní roli je jedna ze sester olsonovic, takže jsem zkouknul tento filmek zcela nezaujat.. začátek se jevil vskutku slibně a atmosféra rekonstruovaného domu na mě působila příjemně nepříjemným dojmem. ta se nicméně s postupem času začala drolit a vytrácet především v celkové utahanosti a stereotypu děje, který se hlemýždím krokem pomalu sunul ke zklamání v podobě mnou očekávané pointy.. hudba i práce kameramana byla však nadstandartní a na některý scény bylo radost koukat. pokud rádi tmu a holčičí vzdechy , tak doporučuju. ()

RXP

Tak ja teda neviem, ale vždy som si myslel, že horor by mal byť aspoň trošku strašidelný. Film, ktorý donúti diváka zatajiť dych a viac sa pritlačiť k svojej drahej polovičke alebo aspoň k ružovému plyšovému slonovi. Hovorím samozrejme o klasickej ducharine akou bola žena v čiernom. Robiť dobré filmy je ale ťažké a tak tu máme tucty tínedžerských vyvraždovačiek, ktoré sú síce extrémne tupé ale zas sa pri nich dobre jedia čipsy a občas sa človek otupený všetkým tým explicitným násilím aj zabaví. A potom tu mám Silent House, film, ktorý sa tvári vážne ale hlavná hrdinka sa správa ako totálne tupá čúza. Žiadny strach, žiadny teror a napätie som cítil len z množstva skonzumovaných praclíkov. Extrémne nudné spracovanie vrcholiace síce do dobrej pointy ale 5 dobrých minút z filmu je skrátka príliš málo. A hlavná hrdinka hrala tak oduševnene tú svoju paniku, až som myslel, že privedie na svet dvojičky. ()

prezyvkos

uruguayský originál som nevidel, no tento remake sa oplatí už len preto, ako je natočený. olsenka musela predviesť divadelný výkon, ktovie, koľko nervov to stálo štáb. nezávislé, komorné, pekne natočené (bez veľkých ambícií), prečo na slovensku nie sme schopní aspoň takejto veci (okrem toho, že nemáme olsenku) ()

RISOvonVODKA odpad!

Najprv som poupratoval, potom som si spravil niečo jesť, napokon som si sadol a ono to stále nebolo ani za polovicou. Tak som tej nudnej kravine dopomohol 5 minútovými skokmi. Strašný film. Vskutku strašný. Od kamery po herecké výkony. Kiež by niekto šmaril sekerkou po hlavnej postave alebo ju aspoň pohladil tankom po zátylku. ()

btl odpad!

Odpad... Ako herečka (asi najvydarenejšia zo sestier olsenových , čo sa týka herectva) to nehrala zle , ale celá pointa filmu ? Ako nechcem spoilerovať ale to že si to len v podstate predstavovala a nakoniec za všetko čo sa tam stalo mohla ona tak to je akože úplne na ko**t. Taký horror ako podme v zime na maliny. A ten koniec ? Pche... ()

Freakyy odpad!

Dělat remake sračky je dost blbej nápad. Byl to jeden z nejnudnějších a překvapivě nejutahanějších "hororů", kterej byl o ničem a stalo se tam úplný hovno. Nic nepřekvapilo, barvičky hnusný, kamera hnusná, krev vtipně nereálná, holka co měla dostat hlavní roli tam byla jen ve 2 scénách. Fuj, taková ztráta času. ()

Profík

Napětí na mě vesměs fungovalo, scéna s fotoaparátem byla výbornáV podstatě je to one woman show a Olsenovic trojče ukazuje, že hrát umí výborně. Občas mě rušilo, že vypadá tak sexy a já se tak úplně nemohl soustředit na film. 70%. ()

romcaulrych

Pointa mi jaksi utekla, no jak čtu tak asi skoro všem. Čekal sem nějaké to rozuzlení, ale asi nejsem dost chytrý na to abych to pochopil ... ()

Dalajlada

Film na jeden záběr. Hustý. Až na to, že tomu místy chybí atmosféra a člověk se nudí to bylo pěkné. Od jisté chvíle je tak nějak trochu jasné, o co vlastně půjde a že ne vše je takové, jaké se zdá. Elizabeth Olsen zahrála velice přesvědčivě a jsou zde opravdu napínavé okamžiky. ()