Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Intimní náhled na epochální finanční krizi na Wall street v roce 2008. S ministrem financí Henrym Paulsonem v centru dění, kamera nahlédne i za zavřené dveře a vyzvihne symbiózu mezi Wall Street a Washingtonem…  Na začátku 21. století byla Wall Street v rozpuku a oslavovala rekordně vysoké bonusy, mnohamilionové platy a rostoucí trh s nemovitostmi. Jenže v roce 2008 se najednou všechno zhroutilo. Na podzim zažil americký finanční systém po letech deregulace volný pád, spolu se všemi více či méně výhodnými hypotékami. Přese všechny varovné signály nikdo nevěřil, že by finanční instituce mohly být v ohrožení. Trh se propadal hlouběji a hlouběji a začalo být jasné, že banky jsou příliš velké na to, aby vyhlásily bankrot. Hrozba však přišla z jiné strany a globální katastrofa byla na dosah, v měřítku, které se nikdo neodvážil ani předpokládat.
HBO představuje fascinující pohled do zákulisí nedávné finanční krize, jež málem vedla k pádu amerického národního bankovnictví a s ním i celé ekonomiky. Snímek Velká krize nabízí intimní pohled na finanční krizi Wall Street v roce 2008 a zkoumá vnitřní svatyně mocných mužů a žen, kteří rozhodli o osudu světové ekonomiky během pouhých několika týdnů. Film se soustředí na ministra financí Henryho “Hanka” Paulsona (William Hurt), při spolupráci s předsedou Federálního rezervního systému Benem Bernankem (Paul Giamatti) a prezidentem Newyorské federální rezervní banky Timothym Geithnerem (Billy Crudup), společně se členy kongresu a nejvlivnějšími (a nejpřeplacenějšími) generálními řediteli světa – ti všichni se snažili vzkřísit americkou ekonomiku a zachránit ji před kolapsem.
Film obratně nastiňuje ekonomické nápady i ne vždy harmonické charaktery finančních titánů. Velká krize je aktuální připomínkou toho, že bitva o ekonomické zdraví a stabilitu není ani zdaleka u konce. (HBO Europe)

(více)

Recenze (43)

Happens 

všechny recenze uživatele

Film i s dobrými hereckými výkony vcelku přehledným způsobem vysvětlí, co se stalo, když zvýšil FED úrokovou sazbu a co zbylo z CDO (toxická aktiva složená z hypotečních úvěrů). Aneb morální hazard vs světová krize. Film ukazuje lidskou nepředvídatelnost činů, za které nikdo nenese zodpovědnost. Nicméně film je zpracován tak, že se nenudíte: "He is a real fighter: There is a blood in a water, let´s kill someone." :D ()

dom156 

všechny recenze uživatele

Zpočátku velmi zajímavé, bohužel postupem času jsem se začal nudit. Přišlo mi to jako furt dokola a dokola a říkal jsem si sakra už nee. I přes tento fakt je to zajímavé nahlédnutí pod pokličku co se tehdy v roce 2008 dělo, jaké byli přehmaty a co se naopak povedlo. Škoda jen, že nejde otočit s časem a třebas by žádná krize pak ani nenastala, kdyby se k tomu odpovední lidé zachovali jinak. ()

Reklama

Ant 

všechny recenze uživatele

Podobná záležitost jako další film od HBO - Recount. I tady člověk zná hlavní protagonisty a ví, jak to nakonec dopadne. Přesto si celý film udržuje slušnou dávku napětí, protože po téměř třech letech si jen ztěží pamatuju, která banka padla. Narozdíl od dokumentu Inside Job se film snaží být poměrně objektivní. Vláda je tu ta, která všechno umožnila. Banky této příležitosti využily a hloupost lidí jim poskytla prostředky. Většina postav navíc byla tak sympatická, že jsem se přistihla, jak jim fandím. Především William Hurt jako ministr Paulson tady získává na lidskosti, zatímco ve zmíněném Inside Job byl zobrazený jako vypočítavý milionář. Dá se říct, že má pro mě tenhle film větší výpovědní hodnotu než zmíněný oscarový dokument. ()

kersten 

všechny recenze uživatele

Mne tento film nič nehovoril. Nudila som sa. Ničomu som nerozumela. Zaujali akurát tak herci. To je všetko. Viac mi tento film nedal. A keď si nabudúce budem chcieť pozrieť film o začiatku finančnej krízy a páde hypotekárneho trhu, pozriem si určite niečo inšie a zaujímavejšie. Verím že taký film sa nájde. ()

farmnf 

všechny recenze uživatele

Strašná zhůvěřilost, kterou jsem si opatřil pouze kvůli Woodsovi. Moc minut jsem to nevydržel, ve financích se orientuji ale jsem evropan, tedy na potvoru Čech. Film na mě působil dojmem: To jsou lži, co k nám po netu pouští Němci a Britové, my to nezavinili, naopak jsme se starali o živou světovou ekonomiku. Hovno vy čuráci ze západu. Jste tak nenažraní, že jste posrali, co jste mohli. Proto jsem to moc minut nevydržel, mě osobně ta jejich hra stála 187 000. A s komentářem verbala naprosto souhlasím, i tak to může být. ()

Galerie (36)

Reklama

Reklama