Extrémní dřevorubci

USA, 2008, 45 min

Kamera:

Martin Mate

Benz Antoine

Drevorubačstvo patrí medzi najnebezpečnejšie povolania na svete a za posledných sto rokov sa ním živí už niekoľká generácia mužov. Miera smrteľných úrazov je pri tomto povolaní v Spojených štátoch 21krát vyššia než u všetkých ostatných povolaniach dokopy. Pre drevorubačstvo sa nehodí každý - vyžaduje poriadnu dávku drsnosti, húževnatosti a odhodlania. Seriál sleduje pri práci rôzne skupiny drevorubačov. Od rodinných podnikov, ktoré sa ťažbe dreva venujú po generácie, po veľké korporácie, ktorým sa podarilo zmodernizovať proces ťažby dreva, ale nedarí sa im udržať v medziach nebezpečenstvo spojené s touto prácou. Pozrite sa, aké strasti a prekážky musia drevorubači pri práci zvládať. Jednou z ťažkých úloh je napríklad vytiahnuť z lesa obrovské silné kmene, čo nejde inak než s pomocou silnej helikoptéry. Inokedy im prácu sťažuje nebezpečný močaristý terén. Séria ukazuje úžasné príbehy silných mužov, ktorí ťažia drevo v najnebezpečnejších a najneprístupnejších terénoch. (oficiální text distributora)

ada_adinek

Opravdu zábavný, rád se na to podívám a učím se od pravých dřevorubců rozumím jejich práci tak i vím co to obnáší. Proto dál plný počet. FortKnox tu pilu bych teda chtěl vidět, nejspíš bys ji zadřel. ()

FortKnox

Líbilo se mi jak neustále říkali jak na tom prodělávají a přitom není pro jednu pilu problém pokácet za hodinu 100 stromu. Když prodělávají tak proč ty stromy kácí ? No nic i přesto jsem se dozvěděl plno zajímavých informací, dělat jejich práci bych rozhodně nechtěl. ()