Chunhyang

Jižní Korea, 1961, 120 min

Režie:

Sang-ok Shin

molotov

Jedna z prvních filmových zpracování Vyprávění Čchun-hjang, klasického korejského románu o lásce mezi dcerou bývalé kiseng a synem guvernéra, který ji na poslední chvíli zachrání před popravou. Film je důležitý z několika důvodů. Především to je první korejský širokoúhlý barevný film. A neméně důležitý je fakt, že šlo o komerčně nejúspěšnější film své doby, který si svůj rekord udržel dalších šest let. Film sice nepřínáší nic nového, ale je klasický v tom nejlepším slova smyslu. K dokreslení atmosféry používá pchansori, lidové tance a další prvky tradičního lidového umění. Bohužel jako film patří k tomu slabšímu od Šin Sang-oka (z toho, co jsem dosud viděl). Může za to nejspíš předloha, která moc nenabízí prostor pro nějaký vývoj postav a ty se od začátku do konce prakticky nezmění. Chybí tomu trochu více napětí a méně jednoznačnosti. ()

rivah

Podle klasického románu o jediné dceři kurtizány a jejím vztahu se synem guvernéra. Tajně se vezmou a muž odchází na studia do Seulu. Mezitím je dívka odsouzena a mladík ji na poslední chvíli zachrání. ()