Čaroděj a bílý had

• Čína It's Love (více)

Režisér Ching Siu-Tung natočil podle staré čínské legendy fantasy film o bylinkáři, který se zamiluje do tisíc let starého bílého hada vydávajícího se za ženu. Jet Li hraje roli kouzelníka, jenž odhalí hadovu pravou identitu a bojuje o záchranu mužovy duše. (Canal+ Action)

Tony.cs

Triky nejsou na nejlepší úrovni, to mi nevadilo. Je to krásná romance, opravdu krásná, s hezkou hudbou a krásnou atmosférou. Ale moc utahané, a hlavně mě absolutně dorazil konec. S velkým finále a obrovsky špatným závěrem. Celý film něco kopíruje a konec nemůže nechat tradiční? Nemůžu říct, že bych litoval shlédnutí, ale podruhé to nehrozí. ()

kaylin

Šílené digitální triky, to není úplně něco, co bych čekal od čínského filmu, který mě v posledních letech dostal spíše triky klasickými, hlavně oním krásným létáním při soubojích. Jenže hned v úvodu to do nás snímek pustí digitálně naplno a nevypadá to pěkně. Ani Jet Li v tom digitálním světě nevypadá dobře. Ty digitální efekty prostě nejsou hezké a z takového filmu se pak vytváří sci-fi kouzlo. Zvířátka tomu moc nepomáhají, když mluví i pod vodou. Přeplácané a ani zde nejsou dobré bojové scény. Je to bez nápadu a nesnaží se to být ani moc čínské. ()

Chen

Jen v Asii může vzniknout crossover mezi Myšákem Stuartem Littlem, Anakondou a Underworldem 2 s Jet Lim v hlavní roli. Raději si pustím Legendu u Zu nebo Shinobi. Bai She Chuan Shuo mě hodně zklamalo, pomálu akčních scén, trikové efekty hodně slabé a někdy to vypadá spíše jako pohádka pro nejmenší. ()

bukowski83

Tak nějak jsem čekal na fantasy film plný kouzel, magie a soubojů, jenže čeho je moc, toho je příliš. Kouzel je tu požehnaně, ale čím dál ve filmu, tím větší průšvih, nemluvě o tom že by se ve smyslu zákonu gravitace, musel pan Newton v hrobě otočit a možná se zahrabat o dva metry hlouběji. Ale jinak je to v pohodě, prostě taková pohádka o lásce, plná magie a akce.60% ()

bartias

Spíše než akční fantasy čekejte "televizní" pohádku chaoticky spletenou dohromady s červenou knihovnou na nedělní odpoledne. Jet Li je tady největší, ale úplně zbytečnou hvězdou. Příběh o lásce je rozsekaný na několik epizod a zdá se příliš dlouhý. Rádoby velkolepé finále připomíná absurdně přeháněné atrakce z bollywoodských filmů. Bylo líp. ()

DavidS.

Romantiky chtivá háďátka, kung-fu krotitel duchů, digitální zahrádka s korytnačkou a konečně jednou zase upír, co není sexy a emo, ale vypadá jako čuník a je to půlmozek...Jako parodii a varietní číslo vřele doporučuji... ()

Seti

Fantasy příběh o zakázané lásce na čínský způsob, který je s přimhouřeným okem v klidu stravitelný i pro Evropana. Film hodně shazuje rádoby bombastická CGI "epičnost", na kterou se přeci jen v Číně ještě nedostává prostředků a tradičně "komediální" stránka. Filmařské postupy jsou sice okatě obšlehnuty z různých holywoodských fláků, ale z celkového pohledu to režisérovi docela funguje. V rozmáhajícím se žánru čínské fantasy se The Sorcerer and the White Snake řadí do lepšího průměru. ()

iXtr3m3

Mrhanie talentom Jet Li-ho. Triky slabé, príbeh o hovne, celkovo je to jedna preplácaná hovadina, ktorú je ťažko vôbec dopozerať. ()

unearth

Je to uměle vypadající love story, ale bylo tak zábavný na to koukat. Až si říkám, jestli jsem v pořádku takhle si dobrovolně nechat vymývat mozek. ()

Magika82

Čínská pohádka, která se odklání od legend. Scénář se v každém případě povedl. Leč, některé scény, postavy, a triky, byly ve snímku opravdu navíc, a k tomu špatně provedeny. Nicméně...scénář, herecké výkony hlavních postav, kamera, to vše hovoří pro kladnou stránku snímku.... S přimhouřenýma očima proto uděluji 60%, a tím také 3 hvězdy. ()

Matli

Čtvrtá hvězdička s odřenýma ušiskama. Začátek vypadal hodně dobře, prostě fantasy s krásnou animací, ale pak se to zvrtlo v romantickou pohádku s dobrýma efektama, ale občas až přehnanýma. Takže hvězdička spíše za první čtvrthodinku. 67% ()

Bozvav

Kýčovité barevné klišé plné kouzel a efektů, které jsou svým Asijským způsobem krásné. Nádherná hudba a krásné démonky a nepovedený upír si těch 60% zaslouží. ()

Tamten

Jako čínská pohádka celkem dobrá záležitost, rozhodně se ale nejedná o film s prvky bojových umění (jak by mohlo z obsazení Jet Leeho vypadat). Souboje ve filmu sice jsou, ale k realitě mají stejně daleko jako souboj prince s byřici v Pyšné princezně, jen v čínském provedení. ()

Acrobat

Tak už to povedz a vrhni sa na mňa. „Had ma naviedol“ kričala žena a netušila, že tým rozhnevá Jeta Liho v lanovej produkcii. Čínsky pohľad na rozprávky a príbehy o nich sú na míle vzdialené Dobšinského Európanovi. Vedia stále povedať pár pekný a úderných milujúcich fráz. Avšak ženy do nekonečna opakujú mená svojich milovaných. Neskutočný to trademark ázijských filmov. Šu-šian a Susu zaznie toľkokrát až sa mi ježili chlpy. Takto, úvod je pomalý a ani netušiť, či Jet niečo zabije či nie. Potom sa všetko vyhrotí, rozdajú karty a záver je rýchly mišmaš pri trošičku otravných trikoch. Čudnú pachuť tejto nie veľmi dobre rozohranej rozprávky trochu osladí šok v podobe ožiareného Čarodejníka Liho: namiesto Budhu sa nad ním rozžiari pravé „Hossana, in excelsis deo“. Číňan to síce doplietol, ale že silu čínskemu mníchovi dá západo-rímsky Boh je šokom. Každopádne nie všetko končí happyendom a ani tu tomu tak nebude. Neucelenosť, nezáujem o démonskú lásku, chabé triky, odporný upír robia z tohto diela menej pozerateľný celok, ktorý nemá šancu uspieť na poli zapamätateľnej filmovej roviny. (videné 23.01.2020, Filmplus archív) ()

Jarlaxle

No, je to celé takové plytké. Ale jednu hvězdu si to zaslouží, protože je tam použito několik klasických (ne počítačových) triků. Bohužel je jich jen pár. A za vidění tenhle film rozhodně nestojí, protože vážně nevím o ničem, co by mě na něm zaujalo... ()