Američanku Cindy Spencera - vynikající policistku Scotland Yardu - vyšlou do Hongkongu, kde má vyřešit složitý obchodní zločin. Případ brutální vraždy tajného vyzvědače, který vlastnil cenný mikrofilm - důkazový materiál o korupčních praktikách mezinárodního konzorcia - má zájem odhalit i domácí detektivka, stejně zdatná konkurentka Michelle Young. Inkriminovaný dokument však vůbec není jednoduché objevit, protože se ho pokoušejí speněžit tři místní gauneři. Jsou však příliš slabá partie pro mocného šéfa zločineckého konzorcia, který nad nima vyřkne ortel smrti. Cindy a Michelle se mu to pokoušejí překazit za každou cenu... (laura4)

Martyr

Co napisat k tomuto skvostu? Pri spomienkach na moje detstvo, ked som si predstavoval, ze som neporazitelny bojovnik niciaci nepriatelov dobra spolu s Michelle Yeoh a Cynthiou Rothrock sa mi este teraz stavaju chlpy na tele aj napriek nemeckemu dabingu. Toto je nezabudnutelna spomienka! ()

Puol

Slušná akcia, aké sa nakrúcali v 80 tych rokoch. Takto nejak vyzerali herecké začiatky Michelle Yeoh (vtedy este pod menom Michelle Khan) a Cynthie Rothrock. Tsui Hark je aj fajn komik. Záverečná mastenica má fakt úroveň. ()

drankeryth

V druhom pokracovani Red Force sa uz zanotilo na komedialnejsiu notu, kde najvacsimi podivinmi boli traja kamosi. Jeden zakrsleho tvaru menom Aspirin, tak to ma fakt divne meno, druhy strapaty, akoby sa prave zobudil a posledny vychrtly typek, ktory rad rypal do druhych, ale ked sa ho len niekto dotkol, tak to strasne prezival, akoby bol male decko. Tych postav vo filme je viacej, ktore su na smiech. Aj ten typek s neskutocne obrovskym obocim vyzeral skor groteskne, ako by som mal mat z neho strach:) Najhorsi dabing mala Cynthia Rothrock, ktory sa skor hodil k nejakej starej zenskej a nie jej. Filmu najviac dopomohli dialogy, ktore nie su zrovna najlepsie, ale skor cloveka pobavia, ako napriklad mna:) Co sa tyka subojov, najlepsia cast filmu sa dostavila prichodom zaverecneho finale, kde sa strhla riadna bitka. Hlavny padouch mi pocas celeho filmu liezol na nervy, pretoze jeho smiech bol neprijemny a odporny. Tento diel je podla mna lepsi, ako prvy film. Viac som sa pri nom pobavil a odreagoval. ()

MickeyStuma

Michelle Yeoh se vrátila bojovat proti výrazné zločinnosti a pomoct ji tentokrát přijela i Cynthia Rothrock. Oproti předchozímu snímku je tento krapet více zaplněný typickou HK ztřeštěností a menšímu důrazu na akci, ale i přesto je v nostalgickém pohledu stále na co dívat. Zavedená šablona je i zde ponechána, takže ani tentokrát nejsou typické závěrečné souboje vynechány. Děj je více zaměřen na dramatičnost, ale v tomto ztřeštěném a výrazně trhavém tempu to stejně zase až tak moc nevynikne. Vyniká však ona stará dobrá akční práce plná úžasných kaskadérských scén bez použití záchytných lan a digitálních efektů. V dnešní době již takřka nemožné. Jako celek se tento akční počin jeví jako by byl natočený nějak uspěchaně a bez ambicí na kvalitu. Jako videosnímek však stále funguje dobře a tak si ho lze s ohledem na 80.léta stále vychutnat. Nakonec, koho by nepřitáhli dvě policistky ovládající bojová umění. ()

inutihar

Protože jsem to z neznámého důvodu na rozdíl od desítek podobných kousků neviděl na véháesce v raných devadesátkách, užil jsem si premiéru až díky prvnímu ročníku Fest akce, ale za to v Aeru na velikém plátně. ()

Sign

Výborná akční komedie která je celá postavená na hereckých výkonech i když se to nezda, oo totiž je to skvělá prdel, scénář jednoduchá ale dobře nahraná a vůbec, Michelle a Cynthia úžasné :-) ()

Mik_e

Už po poznání slabší a nudnější než nadupaný první díl, ale tak..no..zase nám sem přibyla Cynthia Rothrock a to se taky počítá, člověk si připomněl starý časy. První polovina výrazně slabší, ta druhá je plná kvalitní a dynamické akce a je to zábava. Celkově lehký nadprůměr.. ()

Psycho.R

Přibylo humoru, hlavní hrdinka se vystřídala a má tu babochlapskou posilu v podobě Rothrock. Pořád stejně ujeté, moc hodnotit se tu nedá. ()

Looka

100% pro mne absolutní legenda. Jakkoliv neumětelské, akce i střelený humor se tu vrší v naprosté bizardnosti - do té doby neviděné. První setkání a okamžité zamilování do Michelle.... ()

Cortesz

Tohle je pro mě nejslabší díl celé série. Ten pitvořiví humor v těhle filmech nesnáším, ale zde byli občas i celkem slušný hlášky ze strany fingerse, profesora a aspirina :D. Příběh maximálně slabej. Akce výborná možná lepší než v jedničce, ale jednička měla kvality ve všech ohledech narozdíl od tohodle. Cynthia Rothrock je zde také co se mě týče trapná a to její chování je celkem absurdní pochybuju, že by s takovým přístupem zůstala dlouho u policie. ()

horor2

Dvě prciny Michelle Yeoh, Cynthia Rothrock nakopávají prdele. Díl, který jsem docenil až v pozdějších letech. ()

djbarrel

V tomhle případě mě překvapuje celkem vysoké hodnocení. Protože tohle je samoúčelná, feministická mlátička bez jakéhokoliv příběhu, která se k její smůle navíc snaží být vtipná. Vzhledem k tomu, že pohled na Michelle Yeoh ani na Cynthii Rothrock se mnou fakt nic nedělá, tak nemůžu hodnotit výš než za 2 ** . Na jedničku nemá ani omylem. 31 % ()

HKstars

Pokud se nějaká kinematografie může pyšnit silnými ženskými hrdinkami, je to právě ta asijská. Zatímco Hollywood objevil kouzlo ženy až se Sigourney Weaver alias Ripleyovou, v Hong Kongu holky odjakživa kopaly stejně vysoko jako kluci. Někdy ještě výš... Za invazi tohoto trendu do oblasti moderního akčního filmu může hned několik klasik - krom filmů jako Iron Angels nebo Ultra Force se jistě sluší zmínit i sérii Yes, Madam, která celý žánr takříkajíc nakopla. Za každým takovým filmem stojí vždycky chlap a v tomhle případě je ho pořádný kus ;) Na počátku osmdesátých let totiž objevil Sammo Hung nastupující herečku Michelle Yeoh a rozhodl se z ní vychovat akční hvězdu. Právě Police Assasins (Yes, Madam 1) je důkazem toho, že se mu to podařilo... Michelle hraje ve filmu inspektorku, která s nadšením očekává příjezd svého bývalého učitele do Hong Kongu. Ten však neztrácí čas a krom schůzky se svojí žačkou tu hodlá bokem prodat jistý mikrofilm. Netřeba dodávat, že se to celé trochu zvrtne a druhá strana se chce vytratit bez placení. Najatý zabiják (Dick Wei), ale nepočítá s triem podvodníčků (jmenují se Aspirin, Panadol a Strepsil - to je vážně úlet), kteří si vydělávají okrádáním hotelových hostů. Než stačí zabiják, ukrytý za závěsem, mrknout okem, mizí mikrofilm v kapse jednoho z nich. Povedené trio vůbec netuší, jaké bohatství se skrývá za fotkou v pasu, ale když se u Panadolových dveří začne střídat parta zabijáků s hongkongskou policií, začne být jasné, že jde do tuhého. Inspektorka zatím vítá pomoc, která přijíždí z Anglie (Cynthia Rothrock) a pouští se do pátrání po příčinách smrti svého učitele. Svérázná holčičí dvojice se sice zprvu nesnáší, ale nakonec si prokope cestu až k vratům jednoho z vlivných obchodníků, který má o mikrofilm veliký zájem. Právě on je zodpovědný za všechny mrtvoly ve filmu a právě jemu se chystá naše trojice zlodějíčků mikrofilm prodat... Možná bych se teď mohl omluvit za to, že jsem vlastně všechno vykecal, ale o příběh jde tady až v poslední řadě, protože i ten základní děj, slabý jako bulharský bramborák, je ubit akčními scénami a smrští neuvěřitelných gagů... Sammo Hung dal dohromady dvě hodně akční dámy (Cynthia Rothrock si díky účasti v tomto filmu vybudovala docela slušnou mimoamerickou kariéru a pro Michelle Yeoh znamenal film opravdový zlom v kariéře a definitivní cestu k akčním rolím.) a režii svěřil zkušenému Corey Yuenovi. Ten si s béčkem jako hrom poradil velice osobitě a doslova narval do filmu koho potkal - v trojici podvodníčků se skvěle vyjímá Mang Hoi (Zu Warriors (1983)) jako Aspirin a velkou roli si tentokrát vybral i Tsui Hark (Panadol), který jindy zůstává výhradně za kamerou. Ani na straně záporáků není o hvězdy nouze - tým bojovníků sestávající z Dicka Weie, Chung Fata a Chin Kar Loka zajišťuje tu nejvyšší kvalitu, což se naplno projeví při třeskutém finále (Corey v závěru nelenil a zlikvidoval interiér vilky tak dokonale, že vám budou oči přecházet. Stuntíky jsou tu obzvláště propečené). Vyplatí se zmínit i nekonečnou řadu čestných roliček - Wu Ma, David Chiang, Sammo Hung, Richard Ng. Většina se jen mihne, ale dokonale poslouží k uvolněné atmosféře celého filmu. Ačkoliv se jedná o seriózní akčňárnu, jakákoliv scéna ve které se objeví Tsui Hark nebo Mang Hoi se zákonitě zvrhne v nekonečný řetěz gagů. S širokým úsměvem na rtech tak Coreymu odpustíte trochu ušmudlanou režii a občas přetažené zrychlovačky a s chutí si užijete posledních patnáct minut, které nabídnou dokonalou souhru hongkongské extraligy (i ta Cynthia Rothrock, světe div se, tu vypadá "cool"). O čem Police Assasins byl si zřejmě za čtyřiadvacet hodin po shlédnutí nebudete pamatovat, ale některé scény (Harkova "Jackie-like" honička po laboratoři, vousatý make-up Chung Fata nebo střemhlavý skok Chin Kar Loka skrz skleněný vodopádek) ve vás zůstanou ještě dlouho. A Michelle byla už tenkrát docela kočka... Jen blázen by nebral ;) 70% () (méně) (více)

4848

Oproti prvnímu dílu je tento díl mnohem horší ,je to spíš komedie, nebýt závěrečného souboje je film podprůměrný ()