Reklama

Reklama

Cesta domů

  • Čína Wo de fu qin mu qin (více)

VOD (1)

Obsahy(1)

Obchodník Luo Yushen sa po rokoch vracia do rodnej dediny v severnej Číne. Doma ho zastihne smutná správa - zomrel mu otec, ktorý tu pôsobil ako učiteľ. Jeho matka trvá na usporiadaní tradičného pohrebného ceremoniálu. Ten v ňom prebúdza dávne spomienky na udalosti, o ktorých počúval ako chlapec. Jeho otec Luo Changyu v tomto zastrčenom kúte kedysi nastúpil na učiteľské miesto a zamiloval sa do najpôvabnejšej z miestnych dievčat, Zhao Dio. Láska však nemala v období čínskej kultúrnej revolúcie miesto, mladý učiteľ bol obvinený z politickej chyby a bol prinútený k odchodu. Dvojica sa nevidela dva roky. Potom sa zamilovaným podarilo opäť stretnúť. Vzali sa a rozdelila ich až smrť. Ich syn, ktorý si uvedomuje, aké silné bolo toto rodinné puto a koľko prekážok museli jeho rodičia prekonať, sa rozhodne, že splní nielen matkine, ale i otcove posledné želanie... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (137)

Jhershaw 

všechny recenze uživatele

Skoro je až k podivu, že před Hrdinou a Klanem létajících dýk točil Zhang Yimou filmy jako Cesta domů (The Road Home). Je to filmové ztělesnění jednoduchosti a prostoty a zároveň důkazem, že i v nich se může skrývat neuvěřitelná krása, půvab, síla. ___ Současný začátek a konec mi ne úplně seděl, takže 90%. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,280,490Tržby Celosvetovo $6,780,490║ Vizuálne poňatie tu jednoznačne zatieni príbeh, ten je až moc jednoduchý a tým pádom nijak zvlášť zaujímavý, aj keď natočený s citom a dá sa doslova povedať v reálnom príbehu ako zo života. Len mne osobne tam chýbala silnejšia príbehová väzba. /60%/ ()

Reklama

stilgar1 

všechny recenze uživatele

Zhangova práce s obrazem a zvukem je zde dotažena téměř k čisté dokonalosti, podobně jako herecké výkony hlavních postav. Zatím asi jeho nejlepší film, který jsem měl možnost vidět. Mimochodem, ve filmu se na dvou místech zapadlé čínské vesničky objeví plakát na Cameronův Titanic. Buďto se Zhangovi tento film opravdu hodně zalíbil, nebo byla Cameronova propagace opravdu velmi důkladná (o čemž by svědčilo množství financí vynaložených na reklamu). ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Krásný romantický příběh sice používá neoriginální nápad na odlišení současnosti od retrospektivy, ale má tak precizně propracovaný vizuál, že vše odpuštěno. S graciézní estetikou zobrazuje jednotlivé scény ze života hlavní hrdinky a nebojí se divákovi předkládat pohled na krajinu připomínající slastně se rozvalující ženu, ba ani ženu v návalu rozkoše. Mužský aspekt je ve filmu značně upozaděn, byť vše se točí kolem vesnického učitele. Ale ten se stává obdobně jako rudý prapor na trámu pouze motivem štěstí hlavní hrdinky. Sekvence pohřbu je navíc výtryskem emocí, které přesně respektují hranice vkusu. ()

italka63 

všechny recenze uživatele

Pomalé, rozvláčné tempo nás zavádí v černobílém úvodu do vesnice v Číně, kam se vrací na pohřeb syn zemřelého místního učitele. Jenže jeho maminka si postaví hlavu, že z nemocnice k pohřbení nebude její muž přivezen autem, ale přinesen, podle staré tradice, po cestě, po které čtyřicet let chodili. A již barevně, začne se před námi odvíjet milostný příběh jejich seznámení, kdy mladého nově příchozího učitele potkala ve věku osmnácti let a hrozně nesměle, ale bláznivě se do něj zamilovala, čímž porušila počátkem šedesátých let zaběhnutou tradici dohazovaného manželství.Jak byla Ziyi Zhang ve své roli nevinná a kouzelná.....nádherná kamera, hudba a i když vyprávění bylo na mně trošku rozvláčnější, byla jsem na závěr velmi, velmi dojatá a tak trochu neobvyklý film za čtyři hvězdy. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (3)

  • V domě Zhao Di visí na začátku filmu plakát k soundtracku filmu Titanic (1997). (profhubert)
  • Scénář k filmu napsal Bao Shi podle své vlastní novely "Remembrance". (profhubert)
  • Režisér Yimou Zhang řekl, že inspirací při tvorbě tohoto filmu mu byl íránský režisér Abbas Kiarostami, kterému tímto vzdal poctu. (profhubert)

Související novinky

Seminář čínských filmů 2012

Seminář čínských filmů 2012

03.03.2012

Kino Svět, Hodonín od 9. do 11. března 2012. Přehlídka, navazující na tradici seminářů asijské filmové tvorby, pořádaných v uplynulých letech ve Veselí nad Moravou v kině Morava se od letošního roku… (více)

Projekt 100 / 2007

Projekt 100 / 2007

11.01.2007

Již 13. rokem se můžeme těšit laskavé péči organizátorů putovní filmové přehlídky Projektu 100, AČFK. Ti kažodorčně dbají o pravidelný přísun deseti mimořádně kvalitních filmů na stříbrná plátna po… (více)

Reklama

Reklama