Duel

• Slovensko Duel šampiónov
Soutěžní
Slovensko, 2006, 22 min

Účinkují:

Janette Štefánková (moderátor), Michal Ďuriš st. (moderátor), Gregor Mareš (moderátor), Filip Jánoš

Vedomosti premenené na peniaze.  Vo vedomostnej súťaži Slovenskej televízie si pod moderátorskou taktovkou Janette Štefánkovej alebo Michala Ďuriša zmerajú sily, ako to už v dueloch chodí, vždy dvaja protihráči. V troch súťažných kolách majú možnosť porovnať si a premeniť na peniaze svoje vedomosti z najrôznejších oblastí života. Atraktívnou novinkou je bezpochyby okamžité odovzdanie celej finančnej výhry víťazovi v závere relácie. Samozrejme, ak sa nerozhodne hrať a vyhrávať ďalej... (oficiální text distributora)

Autogram

Dokonalá relácia pre tých, čo sa chcú zabaviť, ale nevypínať pri tom mozog. Ideálne je dvadsaťminútové trvanie, aj moderátor Gregor Mareš, ktorý je pohotový, príjemný, a pritom nevtieravý. Obrázky a videá mi tu absolútne nechýbajú, pretože by to reláciu zbulvarizovalo a tiež zbytočne natiahlo. Superduel víťazov sme pred Vianocami mali, takže super. ()

ModryPlamen

Boli časy, keď som túto vedomostnú reláciu spolu s 5 proti 5 sledoval denne. Tieto časy sú už dávno preč, neznamená to však, že si Duel občas nepozriem aj v súčasnosti, keď už mám profil na ČSFD a domácim televíznym súťažiam sa už nevenujem. A to preto, pretože táto vedomostná súťaž od verejnoprávnej televízie patrí k tomu najlepšiemu, čo dokáže domáca tvorba ponúknuť. Máme tu dvoch inteligentných súťažiacich, skvelého moderátora a zaujímavé otázky, na ktoré musia súťažiaci odpovedať za 5 sekúnd, ak chcú vyhrať čiastky, ktoré vsadia. Keď mám náhodou voľný čas a v televízií nič nie je, občas si to pozriem. Nie je dôvod sa tu ďalej rozpisovať, pretože nie je o čom. ()

Santino7

Síce nesledujem na báze pravidelnej, no väčšinou, pokiaľ mám čas a príde mi to na um, rád si túto vedomostnú reláciu pozriem. Považujem ju totižto za vcelku príjemný, nenútený formát, poskytujúci vcelku príjemný relax a samozrejme rôznorodé informácie z rôzneho súdka. Vyzdvihnúť musím i výber moderátora, pretože Gregor Mareš pôsobí ako sympaťák, k tejto relácii pasuje fajn. Spokojnosť s jednotlivými dielmi sa však u mňa značne odvíja od kvality aktuálnej dvojice hráčov - nuž a v tomto ohľade boli pre mňa potešujúce najmä nie tak dávne diely s rozhľadeným sympaťákom-učiteľom Slávom, tie som sledoval takmer pravidelne. V tomto ohľade mi možno čiastočne prekážajú i pravidlá súťaže, ktoré nepripúšťajú opätovné účinkovanie jednotlivých súťažiacich po ich vypadnutí - určite by bolo divácky zaujímavé, pokiaľ by sa tvorcovia rozhodli pre nejaké "ozvláštnenie" v podobe návratu niektorých spomedzi tých zdatnejších, napríklad formou akéhosi (dajme tomu) mini-turnaja alebo hocičoho iného (no skrátka niečo ako Predvianočný špeciál z decembra uplynulého roku). Percentuálne ani hviezdičkami však tento počin hodnotiť nejdem, nakoľko mi to príde zbytočné a irelevantné. ()

Mire

Pohodová vedomostná súťaž, na ktorú by som si asi netrúfol :) Je obdivuhodné koľko vedomostí sa občas nájde v hlavách súťažiacich. S moderátorom Gregorom Marešom (zatiaľ) nemám problém, aj keď tu čítam viacero kritických ohlasov na jeho adresu. Myslím že existujú aj oveľa horší a otravnejší moderátori ako on. Duel je možno trochu stereotypná, ale predsa len jedna z mála normálnych a pozerateľných relácií čo bežia v telke a tomu zodpovedá aj moje hodnotenie. ()

Wooke

Myslím si, že nezáleží na tom, ako je takýto druh súťaže vedený. Každý štýl má svoje čaro a ide hlavne o to, aby sa človek naučil niečo nové a to sa pri pozeraní Duelu dá. Taktiež otázky sú priateľné a miestami dokonca ľahké, takže pohodička. Fajn moderátor, moderátorku som moc nemusel, ale budiš, no vždy, keď sa nájde čas, tak si Duel pozriem. ()

• Aktuálnym rekordérom v počte víťazstiev je mladý učiteľ Slavomír z Levíc, ktorý vyhral dovedna 33x a odniesol si 31 500 €. Osudným sa mu stalo až nešťastné 34. kolo, kedy sa dostal do mínusu (- 490 €), rovnako ako jeho súper (- 1530 €), lenže aj napriek lepšiemu skóre mu pravidlá nedovoľovali v hre pokračovať. (donnie22)
  • Výrobný cyklus vedomostnej súťaže trvá päť dní, počas ktorých tvorcovia pripravia sedem relácii denne. (donnie22)
  • Kto sa chce dostat do vedomostnej súťaže musí najprv absolvovat telefonický test. (donnie22)