Pokoření

Divadelní herec, který pomalu ztrácí rozum, si začne s mladší, sexuálně nevyhraněnou mladou ženou. (Filmbox)

kolemjdouc

Al Pacino neustále dominuje v každém snímku.V době natáčení mu bylo asi 75 let.A stejně mladší kolegy strčil do kapsy.Scénář měl hodně odlehčených situací,dobrá kamera a kvalitní režie.V popisu by mělo být že staršího muže uhání mladá žena.Zazní tam mimo jiné,že ona doufá že z ní tu lesbu vyš..souloží.Gerwig v té době bylo třicet let a dokázala s tím starým bardem držet krok. ()

tranquill

"Svět je jeviště a všichni lidé jsou jenom herci..." Myslím, že tohle komediální drama je podhodnocené. Ač je to především Al Pacinova exhibice, tak i další představitelé dostali a především ta narůstající bizarnost příběhu mne zaujala. "Mohla bych ti zachránit život.. To jsi už udělala..." ()

agrimon

Al pacino je výborný herec, ale tento film nemá nič extra do seba. Hneď v prvej scéne,tá istá replika ako v birdmanovi, teraz neviem kto koho okopíroval..ale celkovo veľmi ťažkopádny drive. ()

st3f0o

Kde sa začína a končí skutočnosť a kde predstavivosť? Všetko je to divadlo. Film pre ľudí, ktorí vedia oceniť sofistikovanejší humor, dobré herectvo a chcú sa nechať pohltiť jednotlivými charaktermi postáv, toto herecké obsadenie k tomu funguje dokonale. ()

mac000

Al Pacino si zakoupil filmová práva k románu Philipa Rotha ihned po jeho vydání roku 2009. Jistě sázel na to, že postava stárnoucího herce Simona Axlera bude jako stvořená pro jednu z jeho expresivních hereckých kreací. A sázel správně. Stejně jako Simon Axler na jevišti nehraje své postavy, ale žije jimi, neboť vycházejí z jeho nitra, tak i Pacino nehraje Simona Axlera, on JE Simon Axler. Když k tomu přidáme dobře napsané dialogy, zručnou režii veterána Barryho Levinsona a zajímavý výkon „protihráčky“ Pacina, u nás méně známé Grety Gerwig, potom nám vyjdou necelé dvě hodiny skvostné podívané, které utečou jako voda. Více takových ! ()

ostravak30

Zajímavá je práce Barryho Levinsona. Když se podíváte na jeho tvorbu, tak to byl on, kdo natočil takové perly jako Rain Man či Dobré ráno, Vietname. Ale též třeba Skandální odhalení. Pokoření je o hodně tématech. Zazní jich totiž mnoho. Simon Axler stárne, ví to a hledá motivaci pro další život. Bilancuje. Nemá pocit naplnění ani v současných dnech ani v těch minulých. Dožene ho k tomu řada věcí, ale spouštěčem jsou různé bizarní situace jejichž vrcholem je sen o tom, že ho nepustí na pódium ostraha, protože ho nepoznají. A pak se objevuje něco, čím by asi v tomto věku a síle nepohrdl žádný muž. Mladá dívka se rozhodne s mužem žít a poskytnout mu vše, co mu dosud chybělo. Minimálně tedy společností a zájmem. A on toho hodlá využít. Jenže ví, že to nebude navždy. Film asi pochopí především starší generace, která nejvíc porozumí myšlenkám a úvahám starého muže. Já mu rozuměl a výkon Al Pacina se mi velmi líbil. Jak už emma53 podotkla, sfouknout tohle celé za dvacet dnů je hodné obdivu. Vždyť ve snímku je velké množství dialogů a je potřeba pronikat do hloubky postav, aby byly pochopeny. ()

Elessar.

O tomto filme som nevedela vôbec nič, mohla som ostať len prekvapená a to aj príjemne. Film natočný za dvadsať dní, len, to je pecka. A geniálny Al, proste pán herec, niekedy som nevedela, či sledujem Ala samotného, alebo Simona Axelra. Herecký koncert filmového velikána, ostatné postavy podarené, námet skvelý, stále sa dá nad ním uvažovať. Je to dobrý film, miestami síce nadsázková komedia, ale asi iba v jednej dvoch scénach, ostatne, je to smutné drama o starnutí, preformácii a doskách ktoré znamenajú svet. O odovzdaní sa herectvu. Rada som videla tento film, rada si prečítam aj predlohu. Edit: knižná predloha prečítaná, bohužiaľ veľmi slabá, takže tu jednoznačne víťazí film so svojou akousi grandióznosťou ()

gizi

Tak to je fakt hodně dlouhá nuda. Chtělo by to aspoň trochu legrace, ale pokusy o ni většinou selhaly. 50%, ale na 3* to není. ()

Digi_cz

Jen pro cílovou skupinu fandů. Činohra v rámečku! Jeho obdivovatelka a ještě k tomu lesbička Al Pacino zase nezklamal. Hned dvakrát jsem sežral jeho “hraní” a nejvíc, když přišlo první jeho blud s tou maskou. Jen škoda, že netrvalo vše déle.. A ten konec na jevišti, byl famózní. ()

katkaa21

Depresivní film v čele s Al Pacinem, který byl neuvěřitelný...a ten konec, no jedním slovem famózní. Nic lepšího jsem letos ještě neviděla ()

Montmorency

Podoba s Birdmanem je snad jen v tématu - toto je jakési epickolyrické vyprávění, kterí nudí k uspání....Ani Al Pacino to svým šarmem nezachránil.. ()

Luxurka

Pacinův herecký koncert, který ve mě míchal kokteily emocí. Chvílema jsem měla pocit, jak když jsem tam s ním. Z toho filmu si pamatuju jen hodně silné pocity, které ve mě jeho herectví vyvolávalo, doslova mě dojímalo a bralo mi dech! ()

Dstar

Tři hvězdičky za herecký konzert nejlepšího herce A.P. Ovšem děj jest spíše pro náročné diváky.Trochu mi to připomělo Lolitu od Adriana L. ()

stuj

Ono to vlastně bylo celé takové nudné. Jen finální scéna probrala, ale to je málo. Tři hvězdičky jen kvůli Pacinovi, ale celkově stejně nebavilo. ()

peproch

The Humbling je výborný film, vězme sice, že je odvozen ze stejnojmenné novely, avšak adaptuje ji a v lecčem pozměňuje. Film sleduje Simona v rozhovoru on-line s terapeutem, vzpomíná, nejprve je v ataku demence během představení, pak v nešikovném úsilí o sebevzyždu, pak ve vztahu s dcerou své ex-lásky biseuální Pegeen, jako stalkovaného Sybil, která jej přemlouvá k vraždě jejího manžela….ztrácí orientaci v realitě, ztrácí své mužské potentní ego, peníze, a povstane zas v herecké síle, k nové inscenaci, k novému inscenovanému sebezmaru, sebevraždě na scéně… lidé ale chápou to celé jako mistrovský herecký kus. ()