El sol

Ayar Blasco

Scénář:

Ayar Blasco

SOLOM.

Argentinci chtěli za každou cenu svůj „postapo“ animovaný kousek a tak ho Ayar Blasco natočil, jen asi nepočítal s problémy, které trochu prodlužovali jeho zveřejnění. Svět se vzpamatovává z nukleární apokalypsy a my máme šanci vidět, jak se teď žije ve zpustošeném Buenos Aires a jeho okolí. Přeživší lidé se snaží hledat potraviny, vodu a především „si zachránit holý život“ před zvlčilou mládeží. Ta se vraždí navzájem, v přestřelkách umírají i nevinní a v poušti dokonce žijí nelítostní „kanibalové“. Once se potuluje se svou „přítelkyní“ a musí čelit nečekaným překážkám…No snímek je nám představen hlavně jako akční komedie s nepřeberným množstvím černého humoru, ovšem pravdou je, že ten argentinský mi teda moc nesedl. Blasco se snažil za každou cenu vyrovnat svým americkým a asijským kolegům, ale hoch na to prostě nemá. Příběhově to bylo dost slabé (až na samotný začátek a úplný závěr), animace taky nebyla zrovna dvakrát zdařilá a přestože to netrvalo moc dlouho (stopáž), tak jsem se u toho docela nudil. Očekával jsem porci zábavy, ale dočkal jsem se jen několika slibných záblesků. Takže za mě lepší podprůměr. ()