Otevřená výpověď o ženské soupeřivosti a erotických touhách dospívajících dívek, které jsou tak zřídkakdy zobrazovány na plátně, ještě méně pak s takovou upřímností a citlivostí jako zde. Příběh je zasazen do prostředí ospalého západonorského maloměsta, jehož mají všichni zúčastnění zjevně plné zuby – pokaždé, když Alma a její kamarádka Sara při cestě školním autobusem míjejí ceduli nesoucí název jejich obce, počastují ji rituálním vztyčením prostředníčku. Film pracuje s celou řadou obvyklých motivů teenagerských snímků, jako je věrnost v přátelství, krutost dospívání a muka, která mladým působí jejich rodiče, ústředním motivem je zde však Almina kypící smyslnost. V režii Jannicke Systadové Jacobsenové se obrazy Alminy fantazie, v nichž figuruje prakticky kdokoli, kdo se objeví v její blízkosti, prolínají se scénami jejích neohrabaných pokusů o milostné sblížení a také s výjevy z každodenního života v tomto městečku s podivným jménem Skoddeheimen. (MFF Karlovy Vary)

mat.ilda

Alma - její erotické představy, sex po telefonu a šokovaná matka, Ingrid - předávkovaní balzámem na rty - lásce se bránící dívka, s překrásným jménem Saralou, každodenní fakáč při průjezdu nenáviděným zapadákovem, příjemná hudba, krásná krajina a zásadní otázka - zatlouká Artur, nebo byla propíraná historka výplodem erotikou rozjitřené fantazie Almy? Mám filmy tohoto ražení celkem v oblibě, nic neřeší, vlastně ani o ničem nevypovídají, jen si tak plynou a sem tam vyvolají vzdálenou vzpomínku... ()

Kmotr

Takové šťouchnutí, jako originální vyznání lásky, vás může odsunout na konec sociálního řetězce střední školy. Alma (Helene Bergsholm) na své celodenní snění o romantických chvílích se spolužákem Arthurem doplatila a stala se neviditelnou, erotikou posedlou bytostí, která touží po uznání. Po tématické stránce film nepřináší nic nového- první láska, experiment s alkoholem, náctileté párty. Podstatný je způsob, jak režisérka klišé zobrazila a do jakého prostředí jej umístila (krásná norská krajina, kde už ani lišky nedávají dobrou noc). Alma zde prožívá své problémové dospívání, uprostřed ničeho, v zapadákově jménem Skaddeheimen - pekle, které se zdraví vztyčeným prostředníčkem. Film balanceje mezi fantazií (originálně použity zastavené záběry s vtipným komentářem) a realitou, zda jde o sen nebo skutečnost, je odhaleno až v závěru scény, díky čemuž je divák neustále překvapován. Jedinou nevýhodou filmu je minutáž, která je příliš krátká. Na sexuální flustrace, sex po telefonu, snahu o záchranu vnitřního i okolního světa, bych se vydržela dívat déle. Težké dospívání, které prožil podobně každý z nás, poskytuje velkou míru zábavy. ()

Beastmaster4

Příběh o jednom podivném šťouchnutí. Film je stejně nezáživný jako norský prdelákov v kterém se odehrává. Problémy náctileté dívky, která se potýká se svou nevybouřenou sexuální touhou, by mohl být natočen mnohem lépe. Ono to už tak není nějaké bůhví jaké téma na větší propracování. Všechno se tu točí kolem tří slečen, jedné matky a hošana, kterej neudržel lofase v katích a nedokázal se k tomu postavit čelem. Dle mého se tohle nemůže líbit ani právě náctiletým puberťačkám, které svoje problémy najdou v lacinějších a přesto lépe zpracovaných snímcích. Navíc celý příběh nemá ani žádnou pointu nebo jsem ji jenom neviděl. Ještě, že to má jen necelou hodinu a čtvrt, na film s tak absurdní zápletkou je to až dost. ()

jhrasko

ako by povedal Michael: "obdivujem tú ochotu odkrývať až do jadra vecí, neuhýbať a pritom neprepadnúť pátosu i u brutálne drásavých tém..." A tá posledná veta, posledný pohľad. Ohhh YES. ()

JohnCZ

Pohodová komedie, jejíž největším problémem je právě ta hodně absurdní zápletka. Původně jsem dle názvu čekal absolutně něco jiného. Dostal jsem milou komedii o věčně nadržený holce, která je však oproti řáchandám ze Západu poměrně decentní a téma zpracovává neotřele. Navíc je na téma nahlíženo z pohledu něžného pohlaví, což rovněž není obvyklé. Herci jsou příjemní, zejména představitelka hlavní role je vskutku pěkná mladá herečka. Dále se mi dost líbila práce z kamerou a trochu syrovější filtry. Občasné záběry na severskou přírodu ve mě vzbudily touhu se tím směrem někdy v budoucnu vydat. Norsko je vskutku krásná země. Díky krátké stopáži film strašně rychle uteče, možná až moc. ()

hous.enka

Vzhledem k žánru, který tahle komedie reprezentuje, nemůžu dát jinak než plný počet. Není to typická výtlemovka od začátku do konce, ale mnohem líp tu fungují narážky, pohledy, gesta, situační humor. Z tohohle filmu by si divák měl odnést přinejmenším dvě poučení: nepřehánět to s leskem na rty a pořádně si rozmyslete, než někoho šťouchnete svým penisem :-) ()

Remedy

Kouzlo maloměsta tkví právě v samotném maloměšťáctví - tudíž pokud nechcete být veřejně pranýřováni, měli byste vědět, co si můžete vůči některým existencím dovolit a hlavně byste měli domýšlet důsledky. Což samozřejmě není ve vaší moci, když s vámi cloumá puberta a sexuální touhy jako sparťanský chuligán se slávistou, takže se stejně veřejnému zostuzení nevyhnete (i když třeba máte pravdu). Sympatický norský přírůstek do teenage žánru, který se např. vůči obdobné britské produkci (kterou mám velmi rád) vymezuje tím, že své hrdiny nežene do těch největších možných sraček či až na samotnou dřeň únosnosti, ale velice nápaditým a sympatickým způsobem popisuje život jedné předčasně (i když vzhledem k dnešní době…) sexuálně nastartované dívčiny, pro kterou ani vlastní matka nenachází pochopení. ()

hygienik

Toto sa dá brať ako sexistický brak, ale pre mňa je to predovšetkým citlivo, bez vulgárnosti napísaná teenage dramédia, ktorá sa bravúrne vysporiadala s diskrétnou témou, a to lepšie než naši rodičia či školský systém. Neviem ako v Nórsku, ale u nás by za taký transparent hrozilo vylúčenie zo školy. ()

Caminzind

Pasolini křížený s Elfriede Jelinek pro teenagery. Ničím dojímavý příběh pro toho, kdo má své bizarní dospívání již za sebou. ()

Marqta

Po shlédnutí mám lehce rozporuplné pocity. Prostředí norského městečka, nebo spíš vesnice je vážně hodně fotogenické. To přidává i celému filmu na originální a zajímavé atmosféře plné lesa, lesa, pár domků, ovcí a "pustiny". Celkové poetičnosti a působivému zjevu ještě napomáhá podle mého (laického) názoru velmi vydařená kamera, střih a hudba. Takže za audiovizuální složku filmu bych dala i pět hvězdiček a to nejen proto, že mám pro severské a navíc"zapadákovské" filmy slabost. No, ale jakkoli mi přijde hlavní myšlenka děje skvělá, tak ono provedení dějové složky kapet pokulhávalo. Rozhodně jsem pro, aby se natočily filmy zabývající se tématikou dospívajících dívek a všeho co k tomu patří, ale ona zápletka v tomto filmu mi vážně přišla celkem stupidní. A to mě mrzí. Protože nebýt té naivity a onoho podivného nesouladu herců s jejich "předstíraným" věkem a toho, že to hlavní o co šlo byl sex...No prostě jen to vypadalo podivně když dvacetiletí herci hrají patnáctileté a řeší jestli někdo do někoho dloubl....Takže celkově je moje hodnocení někde mezi dvěma a třemi hvězdičkami. A díky té radosti, kterou mé "audiovizuální já" pocítilo musím dát tři. (Ale vězte, že kdyby se ten děj posunul do jiného prostředí a film se obsadil méně sympatickými herci bylo by to tak někde na hranici jedné hvězdičky a odpadu.) ()

Aljak

Nórska teenage komédia z dedinského prostredia? Tak to človek nevedel veru čo od tohto čakať. Musím povedať, že ako myšlienka a samotný námet by mohol vytvoriť skvelý film, no napokon sa nič také nekonalo. Potenciál zostal nerozvinutý a bolo to bohužiaľ podpriemerné. Ale ako vravím - námet o mladej dievčine v puberte, ktorá žije viac v predstavách ako v realite, by bol naozaj výborný, len to spracovanie biedne, a miestami až absurdné :( Škoda toho... ()

Caym

Na diskuzi po filmu prý bylo řečeno, že Jannicke Jacobsen si byla jistá dvojím: začátkem a koncem, což bylo vidět, protože rozjezd i dojezd byl dobrý, ten "vnitřek" se plácal od věty "šťouchl mě svým ptákem" k větě "šťouchl mě svým ptákem" a opakovaný vtip není vtipem. Jako u většiny severských snímků se i Rozpal mě, sakra pyšní fantastickou kamerou, chladnými barvami a dobrými hereckými výkony. Bohužel příběh ztrácel tempo a opakováním i vtip. Naopak se mu nedá upřít elegantní styl - natočit podobné, servítky si neberoucí dílko v USA, vznikla by z toho jen absolutní nechutnost. ()

MA.KI

Teenagerská komedie NEJEN o nadržené dívce, kolem níž se začaly události dít poté, co do ní její idol „šťouchnul ptákem“. ~ Příběh zasazený do prostředí ospalého norského maloměsta, kde chcípnul pes, je vystavěn na obvyklých motivech podobně zaměřených snímků, přesto Få meg på, for faen zaujme povedenou tematickou nadstavbou i umným provedením. Časté střídání reality a fantazie protagonistky si hraje s divákovou pozorností a očekáváním, vynikající je práce s dobře zvolenou hudbou. Skvělé jsou také počáteční střihy při představování prostoru nebo povedené scény ze zastávky. Každý detail má svůj smysl. ~ Ačkoliv má film všechny symptomy debutového díla, talent režisérky se dere z každého záběru. Za to, jak se režisérka suverénně a bez předsudků zhostila témat, jako jsou přirozená lidská potřeba sexu, potřeba pochopení a respektu, boření předsudků a pevnost přátelství, přidávám jednu hvězdu na maximum. ()

Mr.Ripley

Psychologická a sociální sonda do života mladé nymfomanky, kde se sice oceňuje citlivost s jakou je látka divákovi podána, avšak... chybí tomu koule (obrazně řečeno.) O hravých audiovizuálních kouzlech se není třeba rozepisovat. Avšak pro příště bych volil nějaké hutnější téma, než jen "banální" "pošťuchování". ()

snared

To řikám furt, že nejsympatičtější a nejromantičtější gesto je šťouchnout tu svojí vyvolenou šuldou do stehna. ()

Pajkenzi

Film mě vůbec nezaujal. Od začátku to bylo takové nudné, čekala jsem že se tam aspoň objeví nějaký humor, ale nic, příběh o erotických touhách dospívajících dívek jsem si představovala trošku jinak. Herci a herečky mě taky nezaujaly... Nic moc. Film na mě zapůsobil prázdně bez špetky naděje na vyšší hodnocení. ()

jefff

Výborná komedie, u které se sice neválíte smíchy každou minutu, přesto vás bude bavit od začátku až do konce. Norové točit umí... ()