Otevřená výpověď o ženské soupeřivosti a erotických touhách dospívajících dívek, které jsou tak zřídkakdy zobrazovány na plátně, ještě méně pak s takovou upřímností a citlivostí jako zde. Příběh je zasazen do prostředí ospalého západonorského maloměsta, jehož mají všichni zúčastnění zjevně plné zuby – pokaždé, když Alma a její kamarádka Sara při cestě školním autobusem míjejí ceduli nesoucí název jejich obce, počastují ji rituálním vztyčením prostředníčku. Film pracuje s celou řadou obvyklých motivů teenagerských snímků, jako je věrnost v přátelství, krutost dospívání a muka, která mladým působí jejich rodiče, ústředním motivem je zde však Almina kypící smyslnost. V režii Jannicke Systadové Jacobsenové se obrazy Alminy fantazie, v nichž figuruje prakticky kdokoli, kdo se objeví v její blízkosti, prolínají se scénami jejích neohrabaných pokusů o milostné sblížení a také s výjevy z každodenního života v tomto městečku s podivným jménem Skoddeheimen. (MFF Karlovy Vary)

U.Tarare

Příběh o perverzní holčině a jednom šťouchnutí. Trochu málo na to, aby se z tohoto filmu mohlo stát něco víc, než film na jedno zhlédnutí. ()

shabazza

Alma je téměř 16-letá slečna, která je nadržená jak stepní koza, nešťastně zamilovaná, puberta s ní mlátí ode zdi ke zdi ... a on ten Jacobsen z tohohle dokázal vy\tvořit docela slušnou oddechovou komedii ... komedii o jednom (ne)šťastném vytažení pubertálního ptáka :-D ()

Hanys_

Holky to chtěj taky i v Norsku. Asi jsem ale čekal trošku víc než jen příběh o tom zdali Artur štouchl Almu svým ptákem. A na to, že tohle dílo trvalo něco málo přes hodinu, tak se neskutečně táhlo. ()

ThomasCrown

Názov je veľavravný a nie že by som čakal nórske prcičky alebo tú nemeckú variáciu, ktorej názov si už nepamätám, ale ešte by som k popisu pridal žáner dráma, pretože film je najmä o útrapách z dospievania, toho sexuálneho a nie vždy je zobrazené s takým nadhľadom ako by sa dalo. ()

Milky.

Upřímná jednohubka o norské pubertální mládeži trpící v naprostém zapadákově a topící se v okolním maloměšťáctví. Film mě překvapil svou sexuální otevřeností, což jsem u severského filmu naprosto nečekal. Zážitek mi kazil akorát Matias Myren jakožto "šťouchající Arthur", který byl neskutečně křečovitý a před kamerou opravdu neměl co dělat. Ale zase hlavní představitelka....ta opravdu potřebuje....ehm, chci říct, ta se tam pěkně vyjímala. ()

Gore

Norská dramata nemají chybu, ale s komediemi je to o něco horší...není to prostě národ pro srandu, jde jim spíš mrazivý chlad se sociálními patologickými příběhy. ()

xargos

Severské filmy mají vždy něco, co postrádám v podobných filmech v našich zeměpisných šířkách. Je to ta určitá drsnost, kterou mají severské národy patrně hluboko v DNA, ale zároveň je to i lidskost a pochopení pro různé životní situace, v tomto případě pro období dospívání. Pokaždé znovu mám pocit, že na severu jsou lidé více zocelení již od přírody a všemi situacemi, které prožívají, proplují lépe než naše mnohdy zhýčkaná střední Evropa. ()

pipapa odpad!

Proč se J.S.Jacobsen pouští do zajímavých a ožehavých témat/produkcí, když na to nemá a nemá ani odvahu? Ve Skandinávii, zvláště co se nahoty týče,cenzura téměř neexistuje, tak proč se nám tato dáma v jediné vteřinové scéně svého druhu v celém filmu (!!!) snaží vecpat/podvrhnout umělý penis namísto skutečného? Pokud někdo sednul této "umělkyni" na lep, tak asi nikdy skutečný penis neviděl. Mohlo být, že režisérka nenašla odvahu, byla pohodlná, někdo jí do toho mluvil nebo představitel Artura, Matias Myren, odmítl "svého-nejlepšího-přítele" ukázat. V tom případě neměla režisérka vůbec takovou scénu točit a měla naopak ono, v celém filmu stěžejní, "píchnutí penisem" ponechat jen ve slovní formě, nebo si měla najít jiného představitele Artura...Filmový jazyk je jiný než literární, což asi režisérka neví, nebo na to kašle - pohodlnější je totiž vyprávět slovem než obrazem. Tři pubert´ačky lezou neustále sem a tam, pronášejí občas i vtipné prohozy nebo si vyprávějí o svých snech a zážitcích - tot´ vše. A to je málo na dobrý film...Jediné, co se počítá, je krásná norská příroda a úplný závěr filmu, kde kategorické matčino "NE" je dokonalou tečkou za touto fádní produkcí. ()

kerkulka

Davam jednu hvezdu. Ten film je tak blbej, ze jsem se musela smat. Jak se tohle vubec mohlo natocit?? Navrhuju panakovaci hru na jmeno alma (dick-alma) ;) ()

brumbrum

Romanticka komedia, Dansko: clovek si pomysli, ze to moze byt celkom oukej. Ale neni. Skusam si predstavit, jak rano reziser vstane, manzelka mu zabali desiatu, vrati sa vecer, unaveny, vezme vyplatu koncom mesiaca.. - a toto opakuje asi tak rok alebo kolko, a vylezie z toho hentakato sracka. Zhrniem to, aby si to uz nemusel/a tiez zbytocne kukat :-) - do babenky stuchne spoluziak vtakom, original svojim, proste sa mu postavi, rozopne gate, kukne na nu a stuchne do jej sukne. Potial romantika i zapletka. Ona to vykeca spoluziakom a oni jej neveria, cize je odpisana. A komedia je asi to, ze babenka onanuje pol filmu. A to je uz aj vsio. Ale mozno je to aj naopak: stuchne do nej salamom a to je ta komedialna stranka veci - a masturbacia pol filmu je zasa komicka :--)). Kto sa v tom ma vyznat? Tak ci onak: smiesne ani romanticke to nebolo; cloveku je smutno, jak si mladi tak prekurvia ten krasny cas, ked maju nulove povinnosti, vsetko poruke, kopu sily - a namiesto poriadnej lasky sa stuchaju pimpasom, pogrciavaju a dymi sa im z huby. Mile bolo len to dedinske mestecko, ktore sa snazili naservirovat jak desne nudne a zdravili ho prostrednikom. Mne sa zdalo ale to mestecko velmo mile: chcipnul pes, hory, male domceky.. - no proste paraaada! A za to davam aj tu jedinu 1*. Mali by im namlatit na rite, alebo ich zasypat trocha beznymi prusermi, aby sa im zdala dedinka mila tiez. ()

studo

Bola raz jedna blondínka, na párty ju chlapec štuchol penisom, ona bola za vyvrheľa a tak sa zobrala išla preč a vrátila. Tak jednoduché, tak skvelé. Zabával som sa od začiatku po koniec. PS: škoda, že všetky baby nie sú také úprimné ako ona, svet by bol o !toľko! menej komplikovaný :D ()

Kingjiri

"Šťouchnul do mě svým ptákem." Klobouk dolu před režisérkou, že dokázala natočit koukatelnej, byť něco málo přes hodinu dlouhej, film, kterej se točí jenom kolem jednoho šťouchnutí ptákem. O dost líp zpracovaný, než Holky to chtěj taky. Nějaký scény a nápady byly fakt dobrý (např. skvělej proslov na začátku a fuckování cedule Skoddeheimen). Po herecký a technický stránce slušná práce. Objektivně je to na tři hvězdy, ale jako chlap musim přidat čtvrtou za pěkný holky a neustále nadrženou hlavní hrdinku, která si to pořád musela dělat sama (tý bych nabídnul minimálně pomocnou ruku:D) ()

Cheeker

Náhodou mě ke zhlédnutí přinutil kamarád a jsem za to rád. Nevím proč má zrovna tenhle film v hlavičce napsáno komedie. Mě to moc jako komedie nepřipadalo, spíše bych řekl, že to bylo drama. Drama o dospívání dnešních dívek v nějaké pr*eli světa. Ale aspoň jsem se dozvěděl, že pták se norsky řekne pikk :D. Nicméně mě to bavilo natolik, že už jsem to viděl asi 3x a to se u moc filmů nestává. ()

quip

Recenze v NYT s asi nejzbytečnějším titulkem v historii ("She Lets Her Sexuality Loose, and the Phone Bills Mount") navnadila, film je opravdu mile zbytečný. Hezky se na to kouká u snídaně, místní pot head Kjartan je frajer a člověk zjistí, že existuje věc jako továrna na tuříny. Jinak je to ale změť scén volně navázaných na jediný pevný bod příběhu ("you poked me!"). Pro posledních deset minut filmu se radši vypravte do Německa - místní sobotněranní filmy pro děti umí příběh zavázat líp. ()

prasokote

O tom, jak udělat ze šťouchnutí ptákem film. Nicméně občas sranda. A taky to nebylo konečně o nadrženém klukovi, ale o dost nadržené holce, což se až tak často nevidí. ()

lysohlava

Kdo chce proniknout do duší náctiletých dívek, ať raději zkoukne české Pusinky... V Norsku je určitě krásná příroda - toť nejsilnější zážitek z filmu. Psychologie postav mizerná... A klobouk dolů před tvůrci, protože postavit film na zápletce "šťouchl/nešťouchl Arthur Almu svým ptákem" je velká odvaha. ()

MaxForValue

(Ne)skutočne krásny film. Nórsky ekvivalent Americkej krásy s nielen neznámymi herečkami, ale aj režisérkou, ktorá sa doteraz orientovala takmer výhradne na dokumentárne snímky, z čoho je "cítiť" aj tento film. Ak má toto byť celovečerná prvotina začínajúcej autorky, tak ja som neskutočne spokojný. Turn Me On, Goddammit je vo svojej podstate hrozne jednoduchý film s viacerými hlbokými presahmi do oblastí, ktoré autorka nakusla s takým citom a takou nežnosťou, že sa mi až z toho vynoril úsmev na tvári. ()