Blood Runs Cold

všechny plakáty

Winina odchádza zo svojho príbytku, aby strávila niekoľko dní v staršej rodinnej chate uprostred zasneženého lesa. V neďalekom podniku stretáva  bývalého priateľa s niekoľkými kamarátmi. Nakoľko nechcú prerušiť príjemnú zábavu, rozhodnú sa presunúť na Winininu chatu. Spočiatku príjemné posedenie sa razom mení na boj o život. Šialený vrah so sekerou sa blíži! (*CARNIFEX*)

Hrabka

Tenhle film na víc jak dvě hvězdičky rozhodně nemá. Atmosféra je chvílemi celkem slušná, ale to je asi tak všechno, za co lze tenhle kousek pochválit. Autoři zapomínají i na nejzákladnější věci (mařka běhá po venku a je už světlo, zaběhne do domu a venku je tma...). Logika skřípe takovým způsobem, že se to už nedá přehlídnout. Chvílemi má film náběh na solidní thriller, ale vzápětí to zabije nějaká dementní scéna. Dvě hvězdy za zajímavýho killera, dobrý prostředí a obstojnou atmosféru, víc ani prd a to jsem ještě hodnej. 40% ()

helljahve

Novým horrorom s nízkym rozpočtom sa snažím vyhýbať, väčšinou ich znesiem pod čiernu zem, tak ich radšej nepozerám. K tomuto som tiež pristupoval skepticky. Ale, čuduj sa svete bol som milo prekvapený. Snežné prostredie, zabiják s krompáčom... to bolo ako z Fritt vilt. Ale nevadí, takto si predstavujem nízkorozpočtový horror. Gore parádne, napätie- uff, pozeral som to sám v noci a ani som nedýchal. To sa mi už dávno nestalo. Tu ozaj platí: za málo peňazí, veľa muziky. Bolo by to za plný počet, ale to nejaké vysvetlenie, že čo to bol vlastne za killer mi tam tiež chýbalo. Film má zatiaľ vo svete dobré ohlasy, tak ja verím že sa dočkám prequelu. ()

*CARNIFEX*

Winina odchádza zo svojho príbytku, aby strávila niekoľko dní v staršej, rodinnej chate uprostred zasneženého lesa. V neďalekom podniku stretáva ex-priateľa s pár kamarátmi. Nakoľko príjemné zábavu nechcú prerušiť, rozhodnú sa presunúť na Wini-inu chatu. Spočiatku príjemné posedenie sa razom mení v boj o život. Šialený vrah so sekerou sa blíži! Amaterizmus v tomto snímku cítiť na sto honov. Herecké výkony, nevýkony, vrátane dialógov, spĺňajú predpoklady toho, čoho som sa obával najviac - to bol des. Podaktoré efekty taktiež nič moc. No gore, to ma ozaj milo prekvapilo! Pár záberov naozaj slušných. Nemám slabosť pre tieto nízko-rozpočtové snímky za 5 korún, ale napriek milión krát obohranému slasher príbehu, "vrah VS skupinka mladých", od ktorého som nič nečakal, celkom spokojnosť - 50%. ()

darkrobyk

Hodně slabé, zklamání. Sever mám rád, sníh, mráz, starý dům na samotě a...vraždící maniak. Jenže tady to moc nefunguje. Winona se vydá do pronajatého domu, aby si odpočinula od práce. V resturaci přibere večer tři mladé lidi - bývalého přítele a jeho kamaráda s přítelkyní. Dům v lese se zdá jako ideální místečko pro noc noc plnou vášně. Jenže je tu ještě někdo - maskovaný šílenec s velkou sekerou. Když jsem ho spatřil, tak nějak jsem si vybavil jistou postavu z Hellboye. Úvod navnadil, karty rozdány...a pak se vše zadrhlo. Co uděláte, když najdete otevřenou kapotu a u auta na zemi svíčku? Co uděláte, když spatříte krvavou stopu vedoucí od domu a v dálce se mihne postava se sekerou? Co uděláte, když poprvé sejmete vraha? No, tak dotyčné postavy udělaly pravý opak... Podivné náhody pak korunuje nález samopalu. Hvězda za hezky uťatou hlavu a pár gore záběrů ke konci + hvězda za to, že nezůstala jako poslední blondýna. Toť vše. ()

Rodriguez

Atmosféra, herecké výkony, zasněžená krajina a samota uprostřed ničeho s šíleným zabijákem? To vypadá jako ten pravý horor na večer. Pro někoho možná ano, ale tady mě hodně zklamala poenta, kde se vrah vzal a proč vraždí! Kdyby to bylo vysvětleno, byl by to super horor. Takhle musim zklamaně dát 40% ()

• Během 35 dní natáčení se pohybovala teplota okolo -15 až -20 °C. (Cheeker)