The Barrens

• Kanada The Barrens (více)

Navzdory jejich neochotě vezme Richard Vinyard (Stephen Moyer) svou manželku Cynthii (Mia Kirshner), mladšího syna Dannyho a dospívající dceru Sadie na prodloužený víkend tábořit a stmelovat rodinu do New Jersey Pine Barrens. Jakmile se dostanou do Warten State Forest vběhne jim do cesty zmrzačený jelen a málem se srazí s autem Vinyardových. Později ten večer padá další zkrvavené zvíře ze stromu. Zlé se změní v horší, když vysokoškolský student, kempující nedaleko, zmizí v lese. Richard bere rodinu na výlet dále do lesa na místo, kde dříve kempovali s jeho otcem. Dostane horečku a kolem rány na ruce se mu vytvoří rozsáhlá infekce, ale když začne pršet, není cesty zpět. Richardova nemoc ho brzy vysílí a bolesti hlavy mu způsobí halucinace. Co je horší, věří, že je tu něco, co je sleduje....něco se žlutýma očima, špičatými rohy a křídly netopýra - Jerseyský ďábel. Brzy objeví znetvořená těla jiných táborníků a ztraceného studenta. Vinyardovi musí bojovat o holý život. Jak děsivé odpovědi odhalí v šokujícím a děsivém závěru? (Devilskitten)

Campbell

Co tohle bylo? Těšil jsem se jako malej Jarda, když jsem zjistil že se natáčí film o Jersey Devilovy, navíc když to točil Bousman tak jsem se těšil ještě víc. Ne není to moc dobrej režisér, ale čekal jsem že to bude kvalitní jatka. Místo toho jsme dostaly Osvícení díl 280. Od teď možná trochu spoileru, to že je tatík pošahanej kretén jsem věděl od začátku. Ale proč je to o Jersey devilovi? No přeci jenom o tom aby se o tom mohlo kecat. Jo ty kecy třeba nebyly špatný ale je to asi takhle: 10 minut kecy buďto o tatíkovy jak jako malej viděl monstrum, dalších 10 minut koukáme na to jak tatík šílí a chce každýho zabít, 10 minut zase kecání a na konec zjistíme jak to všechno je. Nevím co si od toho režisér sliboval, ale jestli myslel že natočí film o šílenství měl si vzít příklad od jiných režisérů. Dávám 2* jen za prostředí Barrens který je dost dobré na natáčení, a sem tam lepší scénu, ale jinak nudná kravina o ničem. Raději bych kdyby se tohohle ujal Syfy channel. Aspoň by to byla zábava. ()

Pedestrian

Bezvýznamné plus za to, že nás film drží až do poslední chvíle v nejistotě (je legenda pravdivá, nebo má jen tatík halucinace?), ale stejně je to slabý jako prase. ()

korbitch22

Pěkná mizérie. Zase jsem vstoupil do vod, ve kterých se nerad brodím jelikož to obnáší být po krk ve sračkách. Americký vidlákov, strašidelná story podle staré vidlácké pověry, jeden šílený tatínek v epesně vidlácké flanelové košili , SPOILER jeden vidlácký digitální čertík SPOILER OUT žádné napětí, žádný gore, žádná krev, žádná lekačka, předvídatelný příběh, debilní konec. Bousman se rozhodl svými posledními dvěma filmy, že nás unudí k smrti a posere si kariéru. Nesnášim když se ve filmu objevuje postava, která má pravdu a nikdo jí nevěří, chování postav pro změnu imbecilní a nelogické... tak zhyňte bastardi!!!! 2* za mladou kundičku, dobrý výkon Moyera a zjištění, že z epesní nabíječky Miy Kirschner se stala epesní MILFKA, škoda že ve filmu je to spíš MILKA. 40%. ()

lillien

Místy celkem nuda a trochu konina a to hlavně díky tomu rádoby ďábelskému stvoření. Vypadalo to jako hodně nepodařený výtvor Hermíny Týrlové, které by nepoužilo dokonce ani Zlínské studio animovaných filmů pro děti. Myslím, že slušná kempingová napínačka to mohla zůstat i jen v rovině nebezpečně zavirovaného otce. Pár závěrečných akčních scén to podrželo na dívatelném průměru, ale za tu podivnou loutkovou kreativitu nekompromisně hvězda dolů, to byly vážně vyhozené prachy. Herecky výhrady nemám (dokonce uznám i sympatický civilní výkon malého Dannyho), ale jako horor mě to nedostalo. Nejvíc jsem se vyděsila, když jsem si při sledování nahmatala na krku klíště. Bylo to ve skutečnosti jen mateřské znaménko, ale těch 90 minut v lese mě přeci jen trochu vygumovalo. ()

Pítrs85

Pohádka na dobrou noc anebo film "Jak naladit rodinku na společný camping". Škoda jen toho do nekonečna natahovaného konce, protože jinak je The Barrens fajn horor z prostředí hlubokých lesů, ve kterém si rejža pohrává s divákem a s hrou na pravdu. Doporučuje 8 z 10 fanoušků New Jersey Devils ;-) ()

Karamanlis

Rozporuplný horor. Občas celkom zaujímavý, no občas som mal zasa pocit, ako keby som sa díval na nejaký shitový des z dielní Syfy či Asylumu, tí by sa však na rozdiel od Bousmana neunúvali s nejakými dejovými zvratmi či zahmlievaním príbehu a išli by priamo na vec v žalostne trashovom prevedení. Skuknúť sa The Barrens síce dalo, hlbší dojem však nezanechalo a D. L. Bousman ma opäť len utvrdil v tom, že je iba priemerným filmárom (zrejme som jediným človekom široko - ďaleko, ktorý považuje 11-11-11 za jeho suverénny majsterštyk). ()

ARI50

Tenhle magor nepřesvědčil, další neúspěšný horor na scéně. Lesní prostředí je samo o sobě děsivé ale když to takhle kazíte tak to fakt ne. ()

Morholt

Jsem na vážkách. Čekal jsem nějakou místní legendu o potvoře, co se prohání po lesích a požírá táborníky, ale dostal jsem..............no co jsem vlastně dostal? Solidního Moyera v roli otce, jenž chce stmelit rodinu společným kempováním, ale z jistých důvodů mu začne hrabat a hrabe mu čím dál víc. To bylo slušný. Ale já chtěl prostě obludu. Ta tu sice byla, ale já až do posledních chvil netušil, nakolik je to halucinace a nakolik realita. Kdybych měl alespoň potuchy, jakým směrem se bude film ubírat, asi bych byl i spokojenější, ale takhle musim prohlásit, že v práci mám psycha dost a dát jen 40%. ()

hous.enka

Rodina procházející (blíže nespecifikovanou, ač v lese vyplave na povrch kdejaký sajrajt, že jo) krizí se rozhodne stmelit svou soudržnost v lesích v New Jersey. Ale znáte to: minulost je mrcha a nakonec vás stejně dožene. Všude. I v lese. Skvělá atmosféra pohybující se mezi bájným ďáblem, pokousaným Stephnem Moyerem (s úchylným pohledem!) a bandou trampů si rozhodně zaslouží pěkné tři hvězdičky. Bohužel zároveň to samé u mě film tak trochu odepsalo. Stephen Moyer už není tím sexy upírem Billem z prvních sérií True blood, ale je to úchyl, kterému nelze věřit vůbec nic. Jeho žena je nejspíš tak trochu coura, co to nemá úplně pod kontrolou a jejich děti... No darmo mluvit. Takže shrnutí: největší devízou i slabinou tohoto hororu je Stephen Moyer. ()

Korbitch

Když jsem se šel dnes vymočit na záchod, najednou na mě přišel pekelnej shit. To samý jsem si uvědomil asi po půlhodině tohoto filmu. Je jedna zásada, kterou se snažím dodržovat. Když už máš puštění film, dokoukej ho, ať je sebevíc zlý. No, musím uznat, že v životě jsem to porušil už dvakrát. Hannibal a Kmotr 2 projekci nepřežili. Takže tak ležím na tom svým oblíbeným gauči a jen zíráme (spolu s manželkou), co že to tam probíhá za nesmysly. Příklad. Jdete lesem, nikde nikdo, navíc v oblasti, kde můžou být medvědi. Najednou narazíte na malý tábor. Stany roztrhaný, mrtvej pes. Hmm, tady se utáboříme. WTF?? Pak tedy jdete, vezmete toho mrtvýho čokla do náručí WTF?? a hodíte ho do jezera WTF??? Ano, tyhle tři píčoviny se stanou hned za sebou. To už jako vážně koukáte po ovladači, jestli ono pravidlo neporušíte potřetí v životě. Mrknu na časomíru. Sakra, jsme teprve v půlce. Po čertíkovi bertíkovi zatim ani památky. Tak to jde až do konce, kdy bylo asi kurva konečně 5.12. nebo co a čertík bertík dorazil. Udělal dvakrát bububu a pak to ve střižně asi posrali nebo nevim, páč najednou tam skočili titulky. Jenže ve finále si řekli, že ten konec je vlastně uplně divný, tak to radši už tak nechali. Shuriken mi ulítl z ruky pouze za herecký koncert Stephena Moyera, jinak tenhle brak zakopat 10 metrů pod zem!!!19.10.12 PRÁVĚ JSEM SI PŘEČETL verbalův KOMENT... konečně pobavil :-) ()

iolaos

Sic ay Mahtantu aneb stosestkrat obehrany survival v americkem lese, kde tentokrate z korun stromu padaji vycpane zdechlinky. Natuty vsak The Barrens patri k tem lepsim forest-gore-bugiman flickum, avsak kovany horror-harvester se neubrani pocitu, ze novic Bousman z toho nevyzdimal vsechno... Chapu, ze prostredku na effekty v rozpoctu nebylo habadej a prave proto se mel vice zafokusovat na verohodnejsi vzteklinovy rozkol hlavy rodiny; nevim jak jini ale ja mu ten madness, tatovi sympatakovi, moc nezral.. Piplacka s gore v pohode, utvrzuji se v nazoru, ze poohybana třicítka roura slouzici jako aranž střev prožívá v novem tisicileti resurekci. Za mě horror je na tři + ()

stration

Solidní atmosferický kousek od Bousmana. Největším kladem je prostředí deštivého chladného lesa a slušné herecké výkony, naopak, největší slabinou pak ukvapený a ničím zajímavý závěr, který nic nevysvětluje a svou levností a impotencí kazí dojem z jinak kvalitního filmu. ()

gumli

Je to len jeden z ďalších filmov o príšere ktorú volajú "Jersey Devil",je ich natočených viac,ja si spomínam napr.na film "13th child" z roku 2002,ktorý je zhruba na takej úrovni ako tento film.Film ma od začiatku nepríjemnú atmosféru,rozľahlé borovicové lesy sú dosť pochmúrne,príšeru ukážu veľmi málo,skôr by som povedal že hrôza ide skôr od otca rodiny ,jeho nekontrolovateľná zmena nálady,jeho halucinácie,je komplet nepredvídateľný,dokonca ma asi aj besnotu,mení sa na absolútneho šialenca.K tomu treba ešte prirátať zopár znetvorených mŕtvol,vypočutie si historky o Diablovi z Jersey,a milá rodinka ma o zábavu postarané. ()

bourec odpad!

Co si jako Buzman myslí.Že se z tohodle kravskýho lejna poserem strachy.Když film dokončil,a zjistil,že jenom s okřídleným slintajícím klokanem si nevystačí,a nikdo z toho napjatej nebude,tak tatínka sám pokousal,a další šílená bytost byla na světě.Ale ani deset pokousanejch trapáků by nezachránilo tenhle děsnej film.Asi by se na to měl vysrat,protože kromě Mother´s day točí samou píčovinu.0%. ()

Rodriguez

Šel dědeček do lesejčka nasbírat si hříbky a když se vracel, tak potkal strašidlo s koňskou hlavou, křídly draka a .... jednoho chlápka, kterému přeskočilo díky tomu, že měl vzteklinu od svého psa. No na můj vkus to žádná sláva nebyla, chtělo to trošku svižnější tempo, tohle se nehorázně táhlo a chvílemi člověk přemejšlel o vypnutí. Člověk nemůže uvěřit tomu, že to natočil někdo tak zkušený jako DLB (Saw 2-4, 11-11-11). 35% ()

dubinak

Na tu bídu docela pěkně zahrané. Bousman si zvolil lesní prostředí, což je super a pomáhá to atmošce. Postavy jsou vcelku sympatické a dá se jim věřit. Oceňuji i to, že v jednu chvíli jsem si fakt nebyla jistá, co se scénářem režisér k blížícímu se twistu zamýšlí. Bohužel je to ale do té doby tak trochu nuda a já nudu nemám ráda. K lesnímu hororu to mělo podle mých ideálů ještě dost daleko. ()

Khumbac

Asi od 58 minuty to nabralo ten správný směr. Dobré na filmu je, že divák vlastně až do konce neví co je pravda. Ten Moyer mi připadá, že má výraz úchyla i za normálního stavu. Líbili se mi hrátky se zvukem, dobrá byla i kamera. Skvělá scéna byla nasazování holení kosti. A detailní záběry kamery na Moyerův ksicht, když se kroutil v lanech. Toho herce mám rád z True blood. ()

elanius

(124/2012, DVDRip) / Tento film mohol byť pecka roka ak by mali tvorcovia väčší rozpočet, alebo film lepších tvorcov. Nápad ako taký je skvelý a to tápanie a neistota ako film skončí je ozaj napínavé. (8/10) ()

Šakalík

Tento film zdobí dvě věci – za prvé velmi ponurá atmosféra, která je opravdu tíživá a pronikne hluboko do divákova nitra. A za druhé parádní výkon Stephena Moyera, který svou postavu balancující na hraně šílenství prezentuje opravdu věrohodně. Scénářem film vlastně nijak novátorský není, byť nechává diváka dlouho na pochybách, zda je to klasický monster-horor, či „jen“ thriller o zmagořilém tatíkovi. :-) Škoda toho závěru – já bych spíše ocenil racionální vysvětlení, ale na druhé straně takhle otevřený konec (nevěštící nic dobrého) taky není k zahození. Celkově se jedná o vcelku podařenou záležitost, která mě určitě nezklamala. ()

Forsberg11

Od Bousmana som určite čakal akčnejšiu a brutálnejšiu pecku. Toto je len také nudné a miestami aj bohužiaľ trápne motanie sa po lese, kde najviac napätia obsahuje rozprávanie strašidelného príbehu pri táboráku. Celé je to veľmi zmätené, nekonzistentné a chaotické. Záverečné vyvrcholenie síce dáva veľký priestor divákovej fantázii a nastoľuje viac otázok ako odpovedí, ale chabý dojem z nevýraznej hodiny a pol pred tým to zmeniť nemohlo. 40 %!! ()