Děj filmu začíná v roce 1956, kdy asistent manažera Manchesteru United Jimmy Murphy dává mladíkovi Bobbymu Charltonovi šanci zahrát si v prvním týmu klubu přezdívanému "Busby Babes". Manažer Matt Busby mezitím přesvědčí tajemníka anglické fotbalové ligy Alana Hardakera, aby umožnil Manchesteru United startovat v Evropském poháru. Tým sklízí úspěchy jak doma, tak v zahraničí. V únoru 1958 je anglický tým ochromen leteckou katastrofou, neboť poblíž Mnichova se zřítí letadlo s hráči United. Nehodu nepřežije celkem 23 lidí, včetně osmi hráčů Manchesteru United. I přes katastrofu Manchester United dojde v roce 1958 až do finále FA Cupu. (Ruud36)

Vijolet

Pro fanoušky Manchesteru United je tento film určitě povinností. Všem ostatním ho mohu jen doporučit. Výborné drama z fotbalového prostředí, ale o fotbal jako takový, ve filmu vůbec nejde. Takže film zaujme i diváky, co se o sport přiliš nezajímají. Film obsahuje skvělé herecké výkony a místy i vtipné hlášky... ()

Franc1s

Díky za doporučení a doporučuji dále. Film o fotbale, ale nejen pro fanoušky fotbalu. Skvělý, ale drsný příběh založen na skutečných událostech potržen famozní atmosferou. Výkonem Šéfa a trenéra. Konečně znovu film,který nepotřebuje mega bomba americký hvězdy, ale silný příběh,cit a um takový film natočit. Kdyby,byl i o něco pro mě lepší soundtrack dávám pět hvězd. ()

A.Beech

Film určený predovšetkým fanúšikom Manchestru United - teda napríklad mňe. Tým pádom som sa na "United" pozeral úplne inak, ako len na nejaký sfilmovaný dokument o futbalovom klube. Skvelé zachytenie histórie klubu a atmosféry a hlavne 2 skvelé herecké výkony. Vynikajúci David Tennant a (ťažko nájsť správne slovo) ohromujúci Dougray Scott spravili z filmu skvelý futbalovo-filmový zážitok. Film ktorý ukázal to, na čom je dlhé roky postavený úspech Man Utd - Never Give Up. 5* a žiadne "ale". There's only one United. ()

hendrich6

Fotblových filmů je velmi málo a těch povedených ještě daleko míň, a tak jsem s radostí uvítal drama United o tragické události z roku 1958.I když je to tv film, tak je z produkce BBC a to už zaručuje určitou kvalitu.A kvalitní taky skutečně je,komorní herecké výkony a citlivá hudba jasně dopomáhají ke skutečně pěknému filmovému zážitku.Trochu mě jen mrzelo, že nebyly, kromě pár minut z tréninků, žádné scény a záběry ze hřiště,což určitě ke sportovním snímkům patří.Celkově ale dobrá podívaná,nemůžu jít níž než 80% ()

Rokle

"Ne, to není o jejich památce. Je to o tom ukázat světu, co jsme zač. Ukázat světu, že nás tragédie nezlomí. Protože naše budoucnost bude mít základy v tom, jak se dnes zachováme." Přesně! A já se jen ptám. Proč nejsme schopni natočit TV film, který dokáže s takovou důsledností a faktickým popisem zobrazit významnou událost, která poznamenala jeden světově známý fotbalový klub? Témat by se tu našlo také dost. ()

• Sir Matt Busby vyhrál 5 ligových titulů, 2 FA Cupy a 1 Evropský pohár. Jako manažer Manchester United odešel do penze v roce 1971. Zemřel v roce 1994. (Babba)
  • Jimmy Murphy zůstal u Manchester United až do svého odchodu do penze v roce 1971. Jako jediný trenér v historii postoupil s Walesem na mistrovství světa. Zemřel v roce 1989. (Babba)
  • Sir Bobby Charlton sehrál za Manchester United 758 zápasů a dal 249 branek. V roce 1968 byl kapitánem Busbyho týmu, který získal Evropský pohár. (Babba)