Po jednom mejdanu se Joe Doucett probouzí v neznámém pokoji a vedle kocoviny má mnohem závažnější problém. Neví kde je, nemá své osobní věci a hlavně - nemůže ven. V televizi navíc hlásí, že jeho žena byla zavražděna a on je hlavním podezřelým, po masakru v jeho domě zůstala naživu malá dcerka. A tak to zůstane na dlouhých 20 let. V Bílém domě se střídají prezidenti a on stále neví, kde je, kdo ho vězní, na jak dlouho a proč. Den za dnem v jedné malé místnosti. 20 let. Zničehonic se probouzí venku na svobodě. Jediné, na co od té chvíle myslí, je pomsta, za kterou jde nelítostně a brutálně. Brzy navíc v telefonu uslyší: „Jestli chceš vidět svou dceru ještě někdy živou, odpověz na dvě otázky. Proč jsem tě nechal uvěznit? A proč jsem tě teď pustil ven?" (Bontonfilm)

Chrustyn

U americké verze Oldboye, je hodně důležité, jestli jí bude sledovat divák znalý korejského originálu, nebo ten, který se s tímto filmem nikdy nesetkal. Jako remake, film nefunguje prakticky v ničem, nepřináší žádné inovace a již viděné, přetváří do daleko horší podoby. V tomto směru je to naprosto zbytečný a nepovedený film, který by měl milovník korejské předlohy, raději obejít obloukem. Na druhou stranu, "nový" divák, který o příběhu neví vůbec nic, bude možná překvapen brutalitou i neokoukaným příběhem, který skrývá jeden z nejoriginálnějších zvratů, které jsem kdy ve filmu viděl, ale přesto je vidět, že v rukách lépe vybraného režiséra (Spike Lee je výborný režisér, ale sem se vůbec nehodí) by film dopadl daleko lépe. Rozhodně doporučuji korejský originál i těm, kteří asijskou kinematografií opovrhují. ()

kingik

Od absurdního fláku k celkem k serioznímu dramatu s atmosférou o pomstě, naději, víře a vitaminu E pro elasticitu pleti po delším "ozdravném" pobytu bez slunečních paprsků, který se protáhnul na dvacet let. Joe Doucett patřil k arogantním floutkům, kterým by jste přáli, aby dostali za vyučenou. No netrvalo to dlouho a po neúspěšném obchodním jednání po kterém se spil do němoty, se probudil ve speciálně upraveném pokoji, či spíše cele, v němž mu po další dvě dekády bude dělat společnost televize a chvíli i myš se svými mladými. Uvězněný muž, který na svobodě propadnul alkoholu se záhy dozvídá, že jeho bývalá žena se kterou neměl právě ideální vztahy, se stala obětí násilného činu, on se stává hlavním podezřelým z její vraždy a jeho malá dcerka je dána k adopci. Konsternovaný Joseph nevěří svým vlastním očím a uším a za každou cenu se chce dobrat pravdy a zjistit, který bastard to na něho narafičil. Jenže co s tím. Není lepší zůstat v chládku, když tam venku svůj ksicht moc nemůže vystavovat anebo si trpělivě počkat na slabou chvilku věznitele a pěkně po anglicku...ehm po americku se vytratit?! Bude mít na to dvacet let a to je dost dlouhá doba na přemýšlení a případný plán útěku. Korejský snímek OldBoy se vyznačoval jinou atmosférou a scénou v restauraci ve které hlavní hrdina zbaští chobotnici. O tuhle scénu je remake ochuzen, přišly ovšem nové scény, film dostal jiný ráz a především je mnohem přehledněji natočen. Stejně jsem měl z původního filmu pocit, že až tak původní nebyl nebot inspirace Monte Christem tam byla zřetelně znát. Tady se hlavní představitel do jisté míry postavě z Dumasova románu podobá. Je obdobně zarostlý vousem a vlasatý a dokonce v jedné scéně tuhle postavu zmíní. Josh Brolin super volba na hlavní postavu a "namydlený" bourák po všech stránkách. A dokonce tenhle klučina v jistém ohledu v obličejových rysech dává najevo, že v jeho pokrevní linii možná někdy nějaký ten asiat byl. Ostatní role oproti jeho výtečnému solu zůstaly ani ne tak za očekáváním, ale spíše do počtu anebo ho obklopily, aby tam nehrál jen sám se sebou. Sharlto Copley jako distingovaný záporák a muž s tragickou minulostí byl poměrně důstojným Brolinovým protihráčem i když mně osobně gesty i způsobem mluvy připomínal homosexuála. Z dalších herců zaujal mírně hláškující Samuel L.Jackson anebo sympatická Elizabeth Olsen coby vyléčená narkomanka, která s hlavním hrdinou sdílí jeho pohnutý osud, lože i soulože. Ocenit lze hlavně její prsa, dámy můžou pro změnu obdivovat odhalené pozadí pánů Brolina a Copleyho. S erotikou film cavyky nedělal, ale pokud jde o drsné až drastické scény, tak pověstná "kladívková" scéna v tomhle ohledu příliš nenadchla. Provázel ji nepříliš technicky zvládnutý střih, většina z ní se odehrávala za drátěným oplocením , takže z toho divák nic moc neměl a když už to vypadalo na masový mlýnek, tak střih a Brolin vítězoslavně vychází ze dveří a za sebou sice jatka, ale divák si je musí domyslet, protože kamera v útrobách chodby přítomná nebyla. To byla asi nejslabší scéna z filmu a leckdo (třeba já) na ní čekal vedle diskutabilního a otřepaného, co by s člověkem udělal pobyt v jedné místnosti po tolika letech, jak si s ní nový režisér poradí. Spike Lee se sice do této scény neopřel, ale jinak si vedl velmi zdatně a chválím jakou přehlednost zachoval oproti svému předchůdci. Pointa se pochopitelně neprozrazuje a je krásně zničující, jak pro hrdinu, tak i pro diváka, i když logicky drhne. Fim se věrně nedrží původní předlohy a ani ji sterilně a otrocky nekopíruje. Solidně odsýpá, má vynikajícího herce v ústřední roli, několik překvapení v rukávu a neotřelý přístup baví víc než asijský výplod s hrozným hercem v titulní roli. Jde o volbu a já si vybral remake, ale nijak zvláště ho neberu jako předělávku. Dělal jsem, že žádný korejský OldBoy neexistuje a o to víc jsem si film užil. Doporučuji to udělat také tak a máte pokoj. Mé hodnocení: 100% () (méně) (více)

PetrPan

POMOtanému slovenskému bělochovi, díky němuž ovšem existuje tato skvělá databáze, unikla do vlastního plakátového popisku politováníhodná impertinence. Rád bych vzkázal jeho výsosti (velká písmena nejsou na místě), že i "aziaté" mají jména a on není verbal. Rasismus či "rasismus" oplenkovaného je pověstný, osobitý a okouzlující. Uklouznutí "božského elementu" působí jen jako páchnoucí kapka moči na spodním prádle metrosexuála. Trochu jsem si sportovně zanenávistnil (hatovat neumím) a teď k filmu. Zbytečný remake překládající původní brutální a zvrhlou poetiku do primitivní prozaické povídačky pro retardovaného diváka made in USA. Jinými slovy, nevidět originál, byl bych patrně spokojen. Tupé oddechovky totiž často vyhledávám. Bavit se tu o čemkoliv jiném, hereckými výkony počínaje a atmosférou konče, připadal bych si jako ten běloch v úvodu. Tři na pohodu. Viděno během Challenge tour 2015 Speciál: Filmový lov ()

H34D

Pokud bych se snažil odmyslet si existenci originálu, možná by remake nebyl tak špatný, jenže zapomenout se dá jedině s kvalitní hypnózou a tu nový Oldboy neobsahuje. Základní problém remaku spočívá v jeho zjednodušení, v jeho snaze o srozumitelnost a vlastně i korektnost - Oldboy v emerickém podání má příliš obroušené hrany. Spike Lee vypráví v typicky hollywoodském stylu až příliš lineárně, bez esenciální extravagance a úchylnosti, která je pro vykreslení tohoto příběhu tak důležitá. Chybí také lehce filozoficky laděné momenty, které diváka donutí přemýšlet. Následující text obsahuje SPOILERY. Původní Oldboy je film především o lásce a ta se v remaku téměř nevyskytuje. U Adriana jde o zneužívání, u Joeho spíše jen o fyzický akt incestu, u obou postav se tedy srovnává pouze po formální stránce to, co se stalo s tím, co je společensky korektní. Korejský Oldboy je nádherný v tom, že i přes nepřijatelnost incestu, láska mezi oběma dvojicemi přetrvala. 4/10 ()

Jordan

Najgeniálnejšia pomsta v dejinách kinematografie. Tak dobre to ten Chan-wook Park vymyslel, že ak sa remake-u zhostí skvelý a kvalitný filmár, ktorým Spike Lee bez debaty je, nemôže z toho vzniknúť fail. Aj keď stále považujem originál za lepší, aj hollywoodska verzia má čo-to do seba. Brolin podáva vcelku slušný výkon a Olsenová dokáže rozprúdiť krv v žilách na správnom mieste aj mŕtvole. ()

• Josh Brolin (Joe Ducett) držel během natáčení speciální dietu, která mu umožnila rychle nabrat objem (aby vypadal pokrytý tukovou vrstvou, když hrál alkoholika na začátku filmu) a následně ho rychle shodit (aby vypadal jako někdo, kdo 20 let trénoval). Šlo o to, že herec konzumoval velké množství soli a tekutin, což mělo za následek, že měl v těle velké zásoby vody a vypadal odule, když přibral okolo 13 kilogramů během 10 dní. Poté měl jen 2,5 dne na to, aby shodil okolo 11 kilogramů hmotnosti. (Narcis)

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers