Po prvním masakru v roce 1974 se podezření obyvatel městečka obrátilo proti rodině Sawyerových. Rozvášněný dav dům Sawyerových obklíčil, vypálil a celou rodinu do posledního člena vyvraždil. Když se o několik desítek let později dívka jménem Heather dozví, že po své babičce zdědila nemovitost v Texasu, rozhodne se společně s několika kamarády vyrazit na výlet a svůj nově nabytý majetek si prohlédnout. Po příjezdu zjišťuje, že zdědila velkolepé sídlo. Hrůza, která se ukrývá ve sklepení, na své objevení ale teprve čeká. (oficiální text distributora)

Frajer42

No jo, další moderní horor. Tentokrát na velmi vděčné téma. Nicméně šli tvůrci po nevyšlapané cestičce a já jsem za to rád. Vymysleli si zcela nový příběh. Je ovšem převeliká škoda, že prakticky od samého začátku přesně víte, jakým směrem se bude děj ubírat a jak nakonec všechno skončí. Poté už se těšíte pouze na samotné vraždičky, které nejsou z nejdelikátnějších. Přesto film disponuje několika pěknými momenty. Jestli vás zajímá, zda se i v tomto filmu všichni chovají jako retardovaní kkti, nebo se tak chová pouze hlavní hrdina, který na to má právo, neboť má na retardaci papíry, tak vás musím zklamat, ale i tady se skutečně všichni chovají jako naprostí dementi. I tady člověk zahlédne několik nesmyslných řešení daných situací, které se rozhodně nedají připsat pouze strachu ze smrti. Milovníkům hororů nemám strach film doporučit. Těm se bude jistě líbit. Ostatní však touto cestou musím varovat. Kromě domácích kutilů, kteří se zde dovědí, co všechno lze motorovou pilou řezat a jak je to snadné, si mnoho diváků nové poznatky, ba ani kdovíjaký divácký zážitek neodnese. 3* ()

Bloody13

Jsem zvědavej na reakci haterů Nispelova remaku a jeho prequelu. Protože tam, kde oba filmy jakžtakž bodovaly (špinavý vizuál, brutalita na vysoké úrovni), zůstala jen typická naleštěnost a uhlazenost moderního hororu. To jest spousta až líbivě barevných záběrů, hezký, mladý tvářičky (bez bradavek samozřejmě) a jejich nulový pud sebepřežití, kdy teenageři se v klíčových momentech rozhodnou vždycky pro tu nejhorší variantu "útěku". A jelikož je tahle základní a nutná potřeba každého slasheru do puntíku splněna, strejda Leatherface má zase plný ruce práce... A přesto je to bída! První třetina je skoro utrpení (v celé sérii už ani nepamatuju takhle nudný rozjezd), ta závěrečná je zas pořádnou fackou pro skalní fandy pana Koženého. Dobrý je tak pouze prostředek filmu, kde kultovní zabiják dává vzpomenout na svá nejlepší léta skrz nářadí typu kladiva, háku, sekery a samozřejmě neustále kvičící motorovky. Jinak gore slabší, navíc místy hříšně digitální. A o absenci atmosféry se snad nemusim zmiňovat, ta byla jasná už z traileru. Ještě by mě zajímalo, v kterym roce se to vůbec odehrávalo? Nebo radši nic, kašlu na to! (40%) ()

T2

Rozpočet $20miliónovTržby USA $34,341,945Tržby Celosvetovo $46,713,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,284,162 //počet predaných kusov 62,673Tržby za predaj DVD v USA $2,392,313 //počet predaných kusov 159,914║ ďalšia zbytočná nádstavba, rodinná idylka Leatherfacea, ktorej veľmi citeľne chýba napätie a poriadne dusná atmosféra, nezachráni to ani okatá Alexandra Daddario /25%/ ()

Carol Pifková odpad!

Dobre takže teraz som dosť zmätená (Ja takmer vždy.). Pokiaľ viem, tak Thomas Hewitt je Leatherface, ale tu je Leatherface s priezviskom Sawyer s úplne iným menom. Buď mi niečo uniklo a som totálna nechápavá a nepozorná krava alebo toto bol jeho syn s iným priezviskom. A ešte sa do toho musí pliesť aj dáka iná rodina zase s iným priezviskom. Tuším to bolo Carson. Postavy nesympatické, hlavne tá Heather, ako krvák nič moc, ľakačky žiadne, ktoré stoja za zmienku a dej dosť o hovne. Až veľmi neskoro som si uvedomila, že vlastne pozerám texaský masaker motorovou pílou, kde vlastne nebol ani moc ten masaker a ani moc tej píly tam nebolo. Bohužiaľ, pre mňa strašné sklamanie, dokonca z toho dvaja ľudia nezomreli rukou Leatherface a ja sa pýtam, že to čo má ako znamenať?! Myslela som, že aspoň na tých jatkách bude dáka strašne brutálna scéna miesto toho som sa dožila scény pri ktorej nič nebolo vidieť pretože v tej sekačke bola tma. Nehorázne sklamanie od filmu s Leatherfaceom som čakala niečo viac čo bude hodné minimálne aspoň tých troch hviezdičiek, kde bude riadny masaker s motorovou pílou a nie rodinná dráma so štipkou brutality. ()

juta

Jen těžko bude nějaké pokračování texaského masakru lepší, než to z roku 2003. Tam bylo všechno dokonalé - atmosféra, herci a hlavně Leatherface. Tady to moc neklapalo. Zde se jedině dobře dívalo na Alexandru. Z chlápka s pilou žádný strach nešel, jak stavbou těla, tak ani maska ve mě nevyvolala pocit strachu, nebo úzkosti. Příběh docela zvláštní a SPOILER: dost mě překvapilo, jak se Alexandra tak rychle spřátelila se zabijákem, když před několika okamžiky zabil jejího kluka a další její kamarády... ()

• Alexandra Daddario v interview povedala, že nechcela povedať vetu „Do your thing, cuz!“ (v dabingu: "Dělej, co umíš, bratránku!"), pretože sa jej to zdalo príliš hlúpe. Potom jej producent ale povedal, že celý film má byť hlúpy, takže to nakoniec povedala. (Arsenal83)
  • Pri natáčaní tohto filmu mala Alexandra Daddario ešte pravidlo, že sa vo filmoch nebude objavovať nahá. Preto navrhla, že nakrúti scénu, v ktorej bude zviazaná a bude mať roztrhanú košeľu, aby bolo vidieť potrebné znamenie, avšak tvorcom sa to zdalo málo. Potom pristúpila na scénu, aby bola aspoň bez podprsenky a v otvorenej košeli. Nasledujúci rok Daddario svoje pravidlo kompletne zrušila, keď sa objavila nahá v epizóde seriálu Temný prípad (2014). (Arsenal83)