Newyorský obchodní magnát Robert Miller spravuje fond spolu se svou dcerou Brooke a chystá se ho prodat s velmi slušným ziskem. Má pohodlný život a ten si zpříjemňuje poměrem s mnohem mladší ženou, galeristkou Julie Cote, které také finančně pomáhal. Nicméně aniž by to Brooke a většina jeho zaměstnanců věděla, Miller upravil účetní knihy společnosti a půjčil si 412 milionů dolarů od svého přítele, aby pokryl investiční ztrátu a vyhnul se vyšetřování pro podvod. Potenciální kupec, James Mayfield, brzdí proces nákupu a Millerův přítel – věřitel chce, aby mu půjčku splatil. Miller říká, že potřebuje, aby peníze zůstaly na jeho účtu, dokud nebude dokončen audit prodeje. Naplánuje si schůzku v restauraci, během níž mají být podepsány smlouvy, ale je to ve stejný večer, jako Juliina výstava v galerii. A Miller svatosvatě slíbil milence účast. Julie mu po celou dobu jeho obchodní schůzky neustále píše a volá. Jenže jednání se vleče, protože všichni čekají, až dorazí Mayfield. Když se neobjeví, Miller znechuceně odchází. Než se stačí vzdálit, Brooke ho informuje, že našla finanční nesrovnalosti ve starých účetních knihách. Otec ji však odbude. Miller se konečně dostaví do galerie, ale naštvaná Julie mu řekne, aby odešel. Po chvíli váhání se Miller rozhodne na Julii počkat u ní v bytě. Pohádají se, ale on ji přesvědčí, aby s ním jela na noční výlet. Nepozornost a mikro spánek mají za následek nehodu, při které Julie umírá. Zraněný Miller si uvědomí, že musí popřít svou účast na nehodě... (TV Nova)

ZkuKol

Richard dostal po dlouhé době pořádnou šanci si zahrát, má okolo sebe schopný team a scénář má svou kvalitu. Film roku to nebude, ale zážitek sebou přináší pozitivní... 80% ()

Lukoboss

Pěknej thriller s R. Gerem v hlavní roli. Tady mu to fakt sedělo, bylo to důvěryhodný a působilo to dobře. Stejně jako S. Sarandon v roli jeho ženy, která se tváří jakoby nic, a přitom začne vystrkovat rohy. Zákulisní boje při stamilionových transakcích jsou tady na denním pořádku, takže musíte být hodně pevní v kramflecích, abyste to ustáli. A když po vás mimojiné jde taky policie, není to žadná sranda... ()

herr_carter

Je příjemné sledovat Ričrda taky v jiné roli, než na jakou jsme u něj především zvyklí - v roli hajzlíka, jež sice navenek působí jako skvělý obchodník a dobro a zázemí rodiny je pro něj alfou-omegou, ve skutečnosti ale lháře, kterého jeho neustálé a kumulující se fikce a nepravdy vedou řezníkovi přímo pod kudlu. Člověka při sledování filmu až mrazí, jak se postupem času v těch lžích prostě jeden musí zákonitě utopit, brrr. Jenom převeliká škoda, že víc prostoru nedostala ta drzá a vlezlá držka Roth, jinak se jedná ale o lehce nadprůměrné drámo.................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Spike23

Jsem sice zastáncem toho, že i když se konec nemá brát na lehkou váhu, není to to hlavní, co dělá film. V životě jsem nic takového ještě neviděl, ale Arbitrage žádný konec nemá a kromě jedné věci, která mě na filmu ani trochu nezajímala, nevyřeší se tam vůbec nic a ani polovina crew z Lie to Me to nedokáže zachránit. I když to v průběhu nebylo nejhorší, v závěru to byla jedna hodně velká ztráta času. Měl jsem to vypnout hned po té autonehodě, kdy to auto samo vyskočilo. 5x jsem si to přetočil a nekecám, to auto fakt samo od sebe vyskočilo. Být to Family Guy, vůbec mi to nevadí, ale v thrilleru, kde se vůbec nic nestane, kde následky vnitřního krvácení jsou takové, že se Richard jenom trochu zašklebí, když vstává ze židle a kde do toho všeho ještě začnou skákat auta, je toho trochu na mě moc. ()

Lisabellla

Je mi celkem líto, že to musím napsat, ale byla to hrůza. Gere byl vždy můj jakýs takýs favorit, ovšem čas už se podepsal i na něm a i to málo, co se dalo považovat za um, z něj vyprchalo. Pohled na jeho starou tvář už není nijak potěšující a jiskra v očích, která mu zaplatila dům, zahradu a psa je ztracena v nenávratnu. Susan Sarandon byla jako výsměch letům, které ji poznamenaly. Jsou mnohé, o kterých se dá říci, že zrají. O ní by se to snad říci dalo také, kdyby ji přihlouplý Jarecki nezesměšnil a nezostudil každý její rok nevkusným oblečením i chováním. Vycpaná podprsenka bez ramínek byla vidět až do poslední řady minikina a jen ztrapnila její roli natolik, že jsem ji chvíli i litovala. A film samotný? Bez nápadu, bez identity, bez zájmu. Nic, co by stálo za zmínku. Nic, co by stálo za zhlédnutí. Někdy holt musí lidé ztroskotat, aby poznali, že jsou u cíle. ()

charlie_ando

Šest věcí, které ovládají svět: P-E-N-Í-Z-E. Hlavní postava filmu kolem které se vše točí je Robert Miller, jehož si z chutí zahrál Richard Gere. Úspěšný byznysmen má takřka všechno. Může se pochlubit úspěšnou firmou, velkou rodinou, milující manželkou Ellen v podání Susan Sarandon a samozřejmě má i milenku. Nepříliš talentovanou francouzskou umělkyni Julie Côte, pro kterou své herecké vlohy vcelku povedeně propůjčila Laetitia Casta. Ale vše není zalité sluncem, jak by se zdálo. Díky neúspěšným spekulacím na trhu s mědí má jeho firma velké potíže a tak se jí snaží co nejdříve prodat. Hraje nebezpečnou hru, kde sázky jsou vysoké a musí se balancovat na ostří nože. Ztráty v hospodaření musí zakrýt pomocí falšování účetnictví a manipulací s auditorem. Jeho manželka, ale začne tušit, že není něco v pořádku a se stejným podezřením přijde i jeho dcera Brooke, která pro něj pracuje v rodinné firmě. Vše se pro Roberta Millera dramaticky změní jedné noci, kdy díky mikrospánku dojde k tragické automobilové nehodě, při které zahyne Julie a on sám utíká z místa nehody, aby přílišnou publicitou neohrozil probíhající prodej firmy. Po horké stopě se pustí policejní ohaři v čele se svérázným detektivem Michaelem Bryerem, kterého si střihl Tim Roth. To pravé drama plné nebezpečných lží právě začíná. Richard Gere je charizmatickým antihrdinou a strhává na sebe díky svému profesionálnímu hereckému výkonu většinu pozornosti. Scénář, který napsal sám pan režisér Nicholas Jarecki, je mu napsaný přímo na tělo. Mladý režisér tak natočil nápaditý komorní krimi thriller, který nastavuje zrcadlo dnešní společnosti. ()

Hanys_

Gere jako miliardář, který umí zahladit stopy, když nesedí účto a když se semele něco drsnějšího, tak ví taky jak z toho. Fain detektivka s dost dobrým Gerem a trošku zbytečně upozaděným Rothem. 6.5/10 ()

Druby

Nemůžu si pomoct, ale za mě NUDA v Brně! A nezachrání to ani dvě vcelku slušné hlášky..škoda, velká škoda.. ()

Ilhan

Pro mě dokonalý příklad tuctového filmu, nic nového nepřináší, ničím zvlášť nezaujme, snad jen Richard Gere v pro něj trochu nezvyklé roli, jinak opravdu nic světoborného. ()

Tessie

Parádní napínavá podívaná se sexy Richardem. Role vychytralého záletníka mu velmi sedla. Kdy se Češi naučí nevymýšlet vlastní demetní názvy a koupí si slovník? Né, že by ho na Arbitrage potřebovali.. i když, kdo ví.. ()

Milodar

Drama funkční jako spodky z merina. Gereho obličejová obrna je výhodou, protože se hodí k blazeované smetánce, ačkoliv chvílemi přehrává a působí jako kašpar. Ostatní charaktery jsou výrazné a přesvědčivě zahrané. Příběh z typické filmovosti přechází v uvěřitelnou realitu, nebo alespoň takovou, jakou si ji představujeme o čestných a nepolapitelných milionářích. Podvody, špína, intriky a riskování. Hra na kočku a myš. Prachy vládnou světu. ()

Mikino00

Nic jiného než tisíckrát omletá zápletka v podání nepřesvědčivého Gera. Připadalo mi to, že se celý film snaží tvůrci zlehčit jeho zločin a udělat z něj kladnou postavu, které máte fandit, tak to teda ani náhodou. U konce jsem si jen říkal že tohle asi má být to finále, které mě má ohromit a přitom to bylo od začátku jasné, teda ne od začátku, začátek je jedna velká vata o ničem. ()

aLPaC

Hodně zdařilý filmr, ve kterém Gere předvádí jeden ze svých nejlepších výkonů. Určitě mu k tomu hodně dopomohl výborný scénář, kde odhalování zločinů nejen na poli trestím, ale i ekonomickém je natočeno hodně poutavě a atraktivně. Nevím jak vy ostatní, ale já celou dobu držel Ríšovi palce. Nevím, jestli to bylo tou jeho osobností, jeho postavením, vychcaností či kvůli odmítání autorit nebo kvůli něčemu jinému. Každopádně velmi příjemný zážitek. 75%. ()

cesky_hrac

Příběh filmu vypraví o finančním magnátovi Robertu Millerovi, který podvádí svoji ženu s ,,nějakou" holkou, kterou pak nechtíc %!?(Toto slovo by byl hodně velký spoiler..tak radši je zamaskováno znakem procent, vykřičníkem a otazníkem.. Přece vám nechci zkazit požitek z filmu:-)....JO!A dále...). Zatáhne do toho jednoho(Jméno se dozvíte ve filmu.. Nebo ne?) černocha.. Soud(Co tady dělá ,,Soud"? Já nevím... možná....) Vyvázne bez úhony.( Co provedl? Proč vyvázl ,,bez úhony"? Dozvíte se ve filmu! Nebo někde jinde:-(.....) To by bylo rychlé shrnutí příběhu v tomto snímku. Teď popíši jak se mi film líbil: Celý film byl hodně napínavý, až jsem měl slinu u úst.(Samozřejmě jsem tu slinu utřel ručníkem..) Jedna věc, která mě na tomto filmu hodně potěšila byla,že mě zajímalo jak snímek dopadne. Nebyl mi u mého velkého hýžďového svalu, teda spíš v mém konečníku..(Tím chci říct, že mi završení nebylo u hvězdička-hvězdička= Cenzurované sprosté slovo) .. To už za něco stojí. Chtěl jsem aby hlavní hrdina Robert M.(M je moje zkratka pro Miller, kdyby to někdo nepochopil...) pykal za ,,zlé činy", které vykonal.. Což se nestalo.(Možná stalo.. Kdoví..) Tomuto filmu bych odečet jenom to,že mě emocionálně nesmetl aby dosáhl na pětihvězdičkové hodnocení .Tenhle snímek bych doporučil všem, který mají rádi napínavý příběh!! Moje celkové hodnocení: 80% Obsazení: 8/10 Scénář: 7/10 Hudba: 7,8/10 Efekty: 8,6/10 ()

filipvrbik

Vlastně to má s Pretty Woman něco společného, začíná to tak, že bohatý obchodník řeší své obchody - ovšem pak se to radikálně změní, místo pohádky s Julií Roberts prožívá Richard Gere naprostý horor, (za který si ovšem může sám)... Skvělý thriller, skvělé výkony Richarda Gera a Tima Rotha (taky jednou dostal pořádnou roli), hodně zvratů, fantastická réžie, určitě moc velké překvapení...95% ()