Apartment 1303

• Kanada Apartment 1303 (více)

Z apartmánu 1303 je úchvatný výhled na moře a interiér je krásně světlý a působí uklidňujícím dojmem. Méně klidný je vztah mezi matkou a dcerou, které spolu byt sdílí. Věci se zlověstně obrátí, když dcera spáchá sebevraždu. Matku dožene tragédie k šílenství a její mladší dcera se odhodlá odhalit sestřinu záhadnou smrt. Zjistí šokující historii jejich bytu, ve kterém si řada mladých žen vzala svůj život. (Nelitos)

George Stobbart

Pre mňa určite jedna z tých príjemnejších duchárčín poslednej doby. Pekný nový byt, ktorého obyvatelia však dlho nepožijú, divní susedia, nočné prízraky a do toho jedna rozhádaná rodinka, ktorá sa tu postupne príde poobzerať. Je to síce trochu nevýrazné, predvídateľné a s chabým záverom, ale v tomto prípade sa sústredím skôr na pozitíva a tak chválim, že som sa napriek spomínaným výtkam nenudil, malo to fajn atmosféru, sympatický audiovizuál aj herecké obsadenie, takže pohoda. ()

Astaroth12

Tento film nemá čím zaujať. Je tak príšerne fádny a nezaujímavý a jeho tempo je naozaj vražedne uspávajúce. Lakačky žiadne a okrem slušne spracovaného pádu z okna, sa tu už nič zaujímavé neudialo. Myslel som, že i keď film je nudný, tak aspoň koniec bude divokejší a hlavne to troška aj vysvetlí, lebo z diania vo filme som mudry veru nebol. A on práve naopak, koniec celkom odfláknutý a ešte nielen, že bez nejakého vysvetlenia, ale ešte to cele viac zamotal. Aspoň, že tam hrala Rebecca De Mornay, tá ma tu bavila, ako asi všade, kde som ju videl. Na jedno pozretie to ešte ujde, ale po druhýkrát ho vidieť už nepotrebujem. Slabé 2*. ()

maddy odpad!

Z priemerného japonského originálu (2,5*) dobrý americký horor nevykúzlime. Že ale neostane ani chýru, ani slychu, ani len po tej „prostoduchej priemernosti“ som vážne nečakal. Už tak nudné postavy nahradili maximálne tupé Američanky, ktoré evidentne majú nejakú duševnú poruchu, keďže potrebujú okomentovať aj to, keď sa chytia kľučky (v reále to vyzerá asi tak, že postava niečo začuje, sama si v byte okomentuje, že niečo začula, porozpráva si aj možnosti čo to mohlo byť a ako sa to mohlo stať, nakoniec presvedčí samu seba, že to nič nie je a aj tak sa zľakne ... to si vážne režisér myslí, že divák je doslovne taký dement, že si nedokáže domyslieť ani len základné veci?). Postavy sú tým pádom maximálne otravné, navyše mladé herečky nepobrali ani len kúsok hereckého talentu (aspoň že na tú Mischu Barton sa dá celkom pozerať!). Prevarený duchársky príbeh sa nepokúša nijako zvlášť zaujať, hororové scény vyslovene abstinujú, po ľakačkách ani stopa a o akejkoľvek atmosfére sa ani nedá hovoriť. Navyše to celé malo evidentne nižší rozpočet, ale aj tak sa pokúša o rôzne digitálne scény (trápny pád z budovy). Snažil som sa, ale aj tých 80 minút bolo neskutočné utrpenie, v ktorých som nenašiel ani jeden dôvod na pochvalu. Ani nie Béčko, ale doslovné Céčko, ktorý by si hanbu robilo aj na tej najhoršej televízii vo vysielacom čase, v ktorom už nikto televíziu nepozerá. CELKOVO: 0,5* / PS: jediné pozitívum tohto snímku ostáva to, že po ňom docením japonský originál, ktorý keby nemal dosť prestrelený záver, tak si zaslúži aj tu tretiu hviezdu. Tento remake to bohužiaľ nedotiahol ani na tú jednu, a to som zvyknutý, že Američania, keď už remakujú všetko možné, tak z toho vznikne aspoň dvoj-hviezdičkový priemer vzhľadom na pútavé ázijské hororové námety. Od tohto však RUKY PREČ! Jeden z najhorších hororových počinov za rok 2012. Našťastie tento sa aspoň vyhol kinám, narozdiel od takého The Apparition (1*). ()

Morholt

Mischa Barton a Rebecca De Mornay. Právě kvůli těmhle jménům jsem nabyl přesvědčení, že je tenhle film podhodnocený. A je. I když není to kvůli dvěma výše zmíněným dámám. Obě podaly jedny ze svých nejhorších výkonů. Nicméně i když se samozřejmě nejedná o žádný zázrak, své hororové momenty film dokázal nabídnout a to strašící děvče dokázalo být občas nepříjemné, ačkoliv na originální japonskou bleduli neměla. Dávám 40% a o jednu hvězdu nadhodnotím, protože v porovnání s jinými podobně hodnocenými kousky je tohle zázrak. ()

Campbell

Japonskou verzi nesnáším. O Americkym remaku jsem ani nevěděl a tak jsem ani nic nečekal. Nakonec jsem dostal lehce podprůměrnou srágoru, snad s tima nejhoršíma hercema co jsem viděl. Všichni do jednoho stáli za prd. Film je plný klišé a zbytečností. Celkově jsem moc nepochopil smysl tohohle filmu. Ale vyloženě špatný není. ()

• Pro zhotovení co nejsofistikovanějšího 3D filmového provedení byla produkcí najata skupina expertů z Hong Kongu. (Conspi)
  • Původním záměrem produkce bylo natočit film s pomocí švédského režiséra Daniela Fridella. (Conspi)
  • Autorem stejnojmenné literární novely je Japonec Kei Ôishi. (Conspi)