7 Nights of Darkness

Horor / Reality-TV
USA, 2011, 90 min

Sean Lackey

ricci.s

Ďalší found footage do zbierky, tentokrát zavreli skupinku ľudí do jedneho strašidelného baráku a museli tam vydržať 7 nocí, aby získali tučnú finančnú čiastku. Prvá ľakačka prišla asi až v polovici filmu, ale musím uznať, že bola naozaj dobrá. Potom sa to už konečne rozbehne, no na rozdiel od podobnej pecky Grave Encounters tomu chýba nejaký poriadny moment prekvapenia. Tých šokov je totiž dosť málo, a tým pádom musíme väčšinu času sledovať, ako tie postavy len nezmyselne pobehujú po chodbách a vkuse na seba vrieskajú. Duchovia sa napokon ukážu, to áno, ale obvykle ich vidno len z väčšej vzdialenosti, ako stoja kdesi za dverami, alebo len tak prebehnú okolo, a tým pádom nedesia (to som sa už viac zľakol v momente, keď niekde nečakane buchli dvere alebo jedna z postáv znenazdajky vykríkla). Zase úplný záver je celkom napínavý, vizáž duchov taktiež ujde, a keď pozerám na ten rozpočet, tak to napokon nebola úplne márna práca. ()

kaylin

Asi se už opakuji, ale podobné filmy jsou podle mě prostě špatné. Nedokáží skutečně vytvářet atmosféru a jsou jen opakováním toho, co již bylo natočeno mnohokrát. Jakmile se do filmu jako „7 Nights of Darkness“ nedostane ani trochu invence, bude to prostě slabota a nikdy se z toho nevykřeše nic opravdu zajímavého. Tohle je jen další hororové lajdáctví, kdy se parta lidí nudila. ()

LyBerion

Na obalu stojí "The Blair witch project meets The Ring" už to mi přišlo jako nesmysl, ale nechal jsem se zlákat a dokoukal to dokonce. V podstatě je to takhle 90% stopáže tvoří dost věrná kopie Grave encounters a posledních 10% neboli "grandiozní finále" téhle ptákoviny vypadá opravdu jako Blair witch, ovšem uvidíme tu i ducha, který je asi příbuzná Samary z Kruhu. Nic nového ve filmu neni, lekaček je málo, atmosféra dost suchá a herci o ničem. Bohužel ztráta času která si ode mě vysloužila 15%. ()

B3n odpad!

Uvrieskaný nezmysel. Účastníci reality show, ktorí potrebujú zaujať, tak vrieskajú, pretože to je jediné, čo taká chrapač dokáže. Fungujú pomerne jednoducho (sú jednoduchí a tak aj ich správanie je jednoduché) na dvoch základných postulátoch, ktoré sú chybné - sú v televízii, tak sú slávni. Vreštia, tak niekoho určite zaujmú. A tak vrieskajú vždy a všade. Vrieskajú keď hrajú hry, vrieskajú, keď sa rozprávajú no a samozrejme vrieskajú aj keď sa boja, vtedy zapnú druhý stupeň, forsáž plných pľúc. Film nestojí za nič, pár momentov (posadnutie entitou, pri ktorom je ale posadnutá nehybná ako socha) to nevytrhne z biedy. Strata času. Naozaj som tu nenašiel nič zaujímavého, osadenstvo reality show je zrejme rovnako kvalitný materiál ako u nás. To je tak, keď sa diváci vžívajú do úlohy hercov... ()

fernandez odpad!

Otravné už od začátku, něvěrohodné, nesympatické postavy, příšerné záběry z kamer, neměla jsem chuť to dokoukat do konce. ()