Když Rory Jansen (Bradley Cooper) vydá svou první knihu, je výjimečná. Je to událost, která se přihodí jednou za generaci a která rozbouří literární svět i veřejnost. Přátelé ji s nadšením doporučují, kritika je také nadšena. Kniha je všude – od knižních klubů, po letadla a akademickou půdu. Stylem, který je svěží a moudrostí o životě, se zdá být jaksi nadčasovou. Rory se okamžitě stává literární hvězdou. Charismatický, talentovaný, inteligentní, mladý autor má zdá se všechno: báječný život, milující manželku (Zoë Saldana), svět mu leží u nohou - a to vše díky jeho slovům. Ale čí to jsou slova? A čí to je nakonec příběh? V okamžiku, kdy Rory dosáhne nejvyššího úspěchu, jej vypátrá Starý muž (Jeremy Irons) a konfrontuje jej s faktem, že on je skutečným autorem novely. Starý muž vypráví o nádherných nicméně tragických vzpomínkách na své vlastní mládí v období po druhé světové válce v Paříži, které ho přivedly k napsání knihy. Když Rory vidí, že jiný muž zaplatil za pravdu a svůj životní příběh, je konfrontován s nevyhnutelnou otázkou kreativity, ambice a morální volby, kdy je vydáván na milost těmto pohnutkám. Příběh napsaný jako příběh v příběhu. Roryho život je sám o sobě fikcí. Za tím vším je skutečný živý literární lev, Clay Hammond (Dennis Quaid). Sváděn a zaplétán do rozhovoru o skutečném významu této novely, krásnou a mazanou absolventkou (Olivia Wilde), nemůže zabránit spojení mezi příběhem a jeho vlastní tajnou minulostí. (oficiální text distributora)

Mirischka

Film o tom, že každý musí nést násleky za svá rozhodnutí a i ty na první pohled špatná, mohou stvořit něco dobrého. ()

BaMia

Vypadli mi 3 slzy. Potom štvrtá. Netvrdím, že tento film je nejakým oscarovým trhákom. Tento film má jednoducho príbeh a nie jeden! K slzám ma ale dohnal len príbeh starého muža bez ktorého by tento film, bol naozaj len prázdnymi slovami. Popritom všetkom musím vyzdvihnúť skvelý herecký výkon Jeremyho Ironsa - to je jednoducho pán herec. Filmu vlastne nemám čo vytknúť až na pár vecí :( - netýka sa to len tohto filmu, ale väčšiny filmov, hlavne amerických - prečo sa pre boha tie ženy nevedia odlíčiť keď idú spať O.o ()

LooLaa

Několikavrstvený film, který jedni odsuzují za svou kýčovitost a klišé, druzí chválí za brilantnost podaní. Vlastně nic nečekaného, film si o to sám říká s tématikou jakou zpracovává. Nelze zde vymyslet nic nového, morálka, strach, úzkost, deprese, chlad, selhání a vlastnosti jsou absolutní a definitivní, jde jen o to, tomu všemu uvěřit. Tentokrát se ale přikloním k těm druhým, protože já tomu uvěřil. The Words si mě získal tím, s jakou nenuceností a artem je odvykládán. Za celou dobu mě zklamala snad jedna scénka, kde mírně přestřelili, trochu jim to vše "ulítlo", Cooper to přehnal s "pepřákem" a já měl emočně úplně prázdno - kdy se Cooper přiznává manželce, že autorem Slov není on sám. Za mě asi nejlepším vypravěčem příběhu s největším emocionálním vypětím byl Jeremy Irons. Dokončení prostředního dějství se mi taky daleko víc líbilo od Dennise Quaida, prostě uvěřitelnější, nepředimenzovaný a samotnému filmu více slušel. Tak a až teď si můžete říkat vlastní slova. =) 80 % ()

tykew4

Nejlepší film za poslední půlrok! O tom, že některá životní rozhodnutí nejsou správná, ale člověk s nimi nemůže nic udělat, jen naučit se s nimi žít..a skvělá hudba. ()

hajner

Filmy o spisovateľoch už tradične u mňa patria k žánrom u ktorých neviem čo čakať. Tento konkrétny u mňa vyčaril úsmev od ucha k uchu pri záverečných titulkoch. Je to skvelý príbeh o láske, utrpení, spoznávaní samých seba a príbeh plný zvratov s úplne nádhernou hudbou. Tradične vysoko hodnotím spisovateľské filmy lebo majú svoju hĺbku a hodnotu tento nieje výnimkov. ()

purmik

Příjemný film na večer, děj v ději (hodiny), zajímavé sledovat, co se může stát s jedním zapomenutým textem... Navíc Bradley Cooper a Dennis Quaid... ()

Helenk_a

Skvělé drama které člověka vtáhne do děje, že to prostě musí dokoukat! Nádherný motiv! Myslím, že tento film stojí za shlédnutí i zamyšlení. ()

Sole

Nafouknutá bublina ... bohužel, ačkoliv dle hlavního traileru a hodnocení zde na csfd pro mne film aspiroval na příjemnou večerní zábavu. Nestalo se tak. Mnoho lidí se v tom snaží vidět víc, než ve snímku samotném skutečně je. První 3/4 čekáte, kdy se tedy něco stane a dozvíte se něco bližšího. Poslední čtvrtinu se stále nic neděje, jen se (ne)dozvíte jak náš hlavní hrdina (ne)dopadl. A najednou závěrečné titulky. 30% ... za schopnost tvůrců "udržet" divákovu pozornost až do závěru snímku ... -70% za jedno velké zklamání a pocit absolutně vyhozeného času. Velice prostoduché, povrchní a slabé. ()

madline24

Tak moc jsem se nudila, az jsem to v polovine vypla. Na muj vkus je to moc pateticke a naivni, prolinani a mnohavrstevnate pribehy mam rada, ale tohle je nepovedene a pusobilo to na me jako patlani se v nicem. ()

Slovoprofesi

Kýč s poselstvím, kde jsou všechny postavy přecitlivělé, asi jako ti malí pejsci, co musí nosit šatečky, aby jim nebyla zima a když náhodou snědí něco jiného, než speciální konzervičku, zeserou vám celý byt. Jsem chudáček spisovatl a ukradl jsem někomu knížku. A mám strašlivoučký výčitky svědomí. Jsem takovej sráčíček, že se všem přiznám. Má manželuška je ale poctivá a i když vesele utrácí moje penízky, odsoudí mě a jsem jí odporný. Tak se trápím a trápím celej film. Setkám se s tím človíčkem, co to napsal a jemu je jedno, že jsem ho okradl. Místo abych si pomyslel, že je to debil, když se nehlásí ke své práci, mám výčitečky ještě větší. A tohle je poselství. Deno denně se v našich životech setkáváme s tím, že si někdo přivlastní něčí nápad. V menší, či větší míře. A ještě jsem neviděl jediného zloděje, co by se tím trápil. Spíš se po čase ještě pochlubí. Proto se zavedly autorská práva. Proto se lidé neustále o ně soudí. Takže celá zápletka je nereálná hovadina. Tohle mohlo být brutální soudní drama... ()

stuj

Film, kde nejsou žádné speciální efekty a žádné akční scény. Konečně. Film klasického střihu. Ze života. Když člověk udělá něco, co se dělat nemá, má se pak zachovat správně a veřejně se přiznat? P.S.: Sympatičtí a známí herci + dobrá hudba. ()

Kinnlai

Trojjediný příběh o proměnlivé a navzájem se prolínající chamtivosti v interakci s askezí. Příjemný impuls k zamyšlení. :) ()

Cetar

Film o knize o knize o životě... To je na mě až moc. Provedení dobré, ale bral bych trochu lepší zápletku. 3* ()

Montmorency

Tváří se to sice jako oduševnělé hloubkové drama, ale je to hodně vyumělkované (scéna, kdy se Rory přiznává své ženě, že to není jeho dílo, je hodně pitomá), navíc mi to nepřišlo ani moc originální - ukradený rukopis, kdy se pak pravý autor přihlásí a prudí, už tu párkrát bylo, třeba docela povedený německý snímek Lila, Lila.. ()

Edwin44

Miluju tyhle typy filmu s melancholickou náladou. Člověk po jejich shlédnutí ještě hodinu přemýšlí na dějem a hlavně nad koncem fimu. Závěr filmu bohužel/naštěstí (jak prokoho) nepřinese úplné rozuzlení ani neřekne jak to mělo skončit. všechno je čistě na dívákovi a právě tohle je můj šálek kávy. Vyzdvihl bych výkonu Jeremyho Ironse (i mladší podoby), visel jsem na každém jeho slově. Prostě nemůžu jinak než 5* ()

lisbon

Zvláštní myšlenka... film je vlastě příběh v příběhu v příběhu.... zajímavé, poutavé - hezké :-) ()