Když Rory Jansen (Bradley Cooper) vydá svou první knihu, je výjimečná. Je to událost, která se přihodí jednou za generaci a která rozbouří literární svět i veřejnost. Přátelé ji s nadšením doporučují, kritika je také nadšena. Kniha je všude – od knižních klubů, po letadla a akademickou půdu. Stylem, který je svěží a moudrostí o životě, se zdá být jaksi nadčasovou. Rory se okamžitě stává literární hvězdou. Charismatický, talentovaný, inteligentní, mladý autor má zdá se všechno: báječný život, milující manželku (Zoë Saldana), svět mu leží u nohou - a to vše díky jeho slovům. Ale čí to jsou slova? A čí to je nakonec příběh? V okamžiku, kdy Rory dosáhne nejvyššího úspěchu, jej vypátrá Starý muž (Jeremy Irons) a konfrontuje jej s faktem, že on je skutečným autorem novely. Starý muž vypráví o nádherných nicméně tragických vzpomínkách na své vlastní mládí v období po druhé světové válce v Paříži, které ho přivedly k napsání knihy. Když Rory vidí, že jiný muž zaplatil za pravdu a svůj životní příběh, je konfrontován s nevyhnutelnou otázkou kreativity, ambice a morální volby, kdy je vydáván na milost těmto pohnutkám. Příběh napsaný jako příběh v příběhu. Roryho život je sám o sobě fikcí. Za tím vším je skutečný živý literární lev, Clay Hammond (Dennis Quaid). Sváděn a zaplétán do rozhovoru o skutečném významu této novely, krásnou a mazanou absolventkou (Olivia Wilde), nemůže zabránit spojení mezi příběhem a jeho vlastní tajnou minulostí. (oficiální text distributora)

TheSabca1995

Zajimavy pribeh k uvazovani. Na jedne strane penize, slava a vytouzeny zivot. Na druhe strane otazky moralky a pocitu. Dobre zvolena obsada odvedla skvelou praci. Tleskam. ()

JARDAHONDA

Příběh napsaný, jako příběh v příběhu. Roryho život je sám o sobě fikcí. Za tím vším je skutečný živý literární lev, Clay Hammond (Denis Quaid). Sváděn a zaplétán do rozhovoru o skutečném významu této novely, krásnou a mazanou absolventkou (Olivia Wilde), nemůže zabránit spojení mezi příbehem a jeho vlastní tajnou minulostí. Výborně ztvárněný snímek, vše působí uceleně a vyspěle, o dávku emocí mít nouzi určitě nebudete. Osobně jsem byl nadprůměrně spokojen. ()

sabrinab

Wow. Tohle mě totálně odvařilo. Film jsem shlédla jedním dechem..ani jsem se nezajímala kolik zbývá do konce. Jen jsem se dívala a lpěla na každém slově. Vynikajicí námět, který by mě nenapadl (kniha v knize ) jak tu bylo psáno. Prostě perfektní. A plně souhlasím s komentářem od Novoten. Ty slova, ty scény..nemůžu je dostat z hlavy. ()

Jessiefox

V čem spočívá vina, dá se s ní žít a co je člověk schopen obětovat pro úspěch. Velice dobrý film s perfektním obsazením Vás nutí k zamyšlení a přitom prst má zdvižený. Závěr nikterak nešokuje spíš klade otázky. Zřejmě ale tento film není pro každého, vzhledem k množství negativní kritiky. Osobně jsem byl spokojen a rozhodně sledování filmu neberu za ztracený čas, spíš příjemně strávenou chvíli. Není hluchých míst ba naopak. Za mě pět hvězdiček. Líbilo. ()

forma

Osobní záležitost ... nehodlám se rozepisovat. Až po druhém zhlédnutí jsem pochopil, jak moc osobní. ()

spuntik87

Je pravda, že film sa snaží byť akýmsi obrovským, ako to povedať, boom? Lenže popravde, mne to je absolútne jedno, pretože ma chytil. Bradley Cooper a Zoe Saldana hrajú svoje roly vážne presvedčivo dobre. No Jeremy Irons je míle nad nimi. A navyše príbeh v príbehu príbehu? A film o spisovateľovi? Perfektná kombinácia. ()

Hansk75

Další film, který řadím do své speciální škatule. Spadají sem např. Vyměřený čas či Všemocný. Jednou pobavilo, zanechalo lehkou stopu, ale znova už si to nedám. ()

gerdi14

Tak jsem trochu na važkách mezi 2 a 3.. Nechytlo mě to za srdce,ulně jsem se nenudil,ale nic převratnýho to taky nebylo. ()

Kaslunajmeno

Film mě opravdu zaujal. Až tak pět minut po konci mi došlo, o co vlastně jde. Možná to bylo trochu tím, že divák celá film prakticky nemá tušení, co se děje a poté to na něj tvůrci vychrlí vše naráz. Ale právě to, tomu dodává to „tajemno." Jediné zklamání pro mě byla příliš malá role Olivie Wilde. Čekala jsem něco, čím celý ten film naprosto zbourá, ale nestalo se, škoda. Ale i tak se mi herecké výkony líbily. ()

Ollivander

Film jsem viděl dvakrát a přesto mi v hlavě stále visí ten konec. Jinak příjemný film s ještě příjemnější hudbou. Hudba (Marcelo Zarvos): 4z5 (80%) "Recorded at: The Rudolfinum and CNSO, Prague" ()

danny79

Tak tohle me hodne bavilo. Film se zdanlive neprilis zajimavym pribehem o zacinajicim spisovateli, marne se snazicim prosadit az jednou nahodou objevi v Parizskem anikvariatu stary, nikdy nepublikovany roman od neznameho autora a vyda ho jako svuj roman. Perfektni kamera, nadherny soundtrack, dobre zahrane, velmi dobre napsane a to vse pod dohledem rezisera, ktery odvedl svou praci bezchybne. ()

lahvi

Hmm to sem necekal. Silnej pribeh, myslenka...takovy filmy muzu...to vse ve trech ruznych pribezich, ze kterych je jeden.. ()

mfanta

80% - Výborně natočené drama o osobní integritě se skvělým Bradleym Cooperem. Je těžké napsat o ději filmu něco, co by nebylo aspoň trochu spoilerem. Osudem seslaná příležitost se stane pokušením, a to zda mu hlavní hrdina odolá, ovlivní celý zbytek jeho života. Podáno velice poutavým způsobem, klidným tempem, ale bez zbytečných hluchých míst. Krásná psychologická studie. ()

somme

Rozhodne neobycejny film,ktery asi budu muset videt za cas znova abych si ujasnila celkovou predstavu. Nicmene nametove i herecky bezva, dalsi plus za Montreal,kde se natacelo. Sama jsem tam zila a poznala kazdy exterier,krasny misto. ()

Svorli

Dokonalá směs psychologického dramatu a dvou romantických příběhů. Jako bych se celých celou hodinu a půl prodíral dokonalou knihou. Jeremy Iron a Ben Barnes v jedné roli....dokázali mě rozplakat a donutili mě přemýšlet. Miluji příběh v příběhu a tady se mi to stalo hned třikrát. Quaid jako povýšený spisovatel byl také exelentní. Ale popravdě se mi prostě nejvíc líbila válečná i poválečná Francie a část právě s Barnesem a Arnezeder. Sice se jednalo o kolo dvaceti minut, ale i tak mě osobně nejvíc bavila. Takže, klidně si říkejte, je to nuda, příliš složité, trapné, pseudodramatické, hloupé či nekvalitní. Ale mě se ten film prostě líbí a to se taky podepsalo na hodnocení. ()

APLSMLS

Solidní film o jednom literárním podfuku. Slušná práce s několika dějovými linkami, ale nebýt staříka, jehož vstupy a reminiscence jsou brilantní, nic a nikdo další na mě dojem neudělalo. Cooper s Quaidem se přetahujou o žezlo většího nesympaťáka, akorát ten druhý zmíněný v posledních asi 2 minutách i trochu zajímavě hraje. Samotnej závěr vás pak nechá na vážkách, co to mělo znamenat, ale hlavní message filmu "jít dál i přes chyby" je vlastně docela svěží a civilní. Dřív by se mi to asi líbilo víc, ale na vyšší hodnocení mi tam vadilo víc věcí, a jako celek to vlastně takovej zážitek nebyl, i když to určitě není odfláklý kus. Asi klidně zkuste, pokud to něčím láká, ztráta času to snad nebude. ()