Když Rory Jansen (Bradley Cooper) vydá svou první knihu, je výjimečná. Je to událost, která se přihodí jednou za generaci a která rozbouří literární svět i veřejnost. Přátelé ji s nadšením doporučují, kritika je také nadšena. Kniha je všude – od knižních klubů, po letadla a akademickou půdu. Stylem, který je svěží a moudrostí o životě, se zdá být jaksi nadčasovou. Rory se okamžitě stává literární hvězdou. Charismatický, talentovaný, inteligentní, mladý autor má zdá se všechno: báječný život, milující manželku (Zoë Saldana), svět mu leží u nohou - a to vše díky jeho slovům. Ale čí to jsou slova? A čí to je nakonec příběh? V okamžiku, kdy Rory dosáhne nejvyššího úspěchu, jej vypátrá Starý muž (Jeremy Irons) a konfrontuje jej s faktem, že on je skutečným autorem novely. Starý muž vypráví o nádherných nicméně tragických vzpomínkách na své vlastní mládí v období po druhé světové válce v Paříži, které ho přivedly k napsání knihy. Když Rory vidí, že jiný muž zaplatil za pravdu a svůj životní příběh, je konfrontován s nevyhnutelnou otázkou kreativity, ambice a morální volby, kdy je vydáván na milost těmto pohnutkám. Příběh napsaný jako příběh v příběhu. Roryho život je sám o sobě fikcí. Za tím vším je skutečný živý literární lev, Clay Hammond (Dennis Quaid). Sváděn a zaplétán do rozhovoru o skutečném významu této novely, krásnou a mazanou absolventkou (Olivia Wilde), nemůže zabránit spojení mezi příběhem a jeho vlastní tajnou minulostí. (oficiální text distributora)

Luccy007

70% Nevinná "krádež" knihy byla odhalena... ..Jeden muž touži být slavným spisovatelem,ale jeho zvláštní příběh nechce nikdo vydat. Osud mu přihraje jiný (více líbivý) příběh napsaný životem a on ho vydává za svůj. Žije tak s pocitem viny, že obelhává všechny a vydává se za autora. Když už svou lež bere jako skutečnost, pravda ho dožene. Osobně mi byl milejší příběh z knihy, nežli ten real... ()

MjrDutch

Milujem,keď je vo filme rozprávač a tu ich mám hneď dvoch.Herecké výkony sú dobré,no hrajú vo filme až druhé husle,to hlavné je príbeh a ten je bravúrny,mysticky a ezoterický.Čo ma na nom najviac šokovalo je to že je inšpirovaný skutočnou udalosťou.Hudobný podmaz hrá skoro nepretržite cely film a je excelentný ako na konci Iluzionistu keď Paolovi Giamattimu docvaklo o čo cely čas Nortonovi šlo :) .Neskutočne to dotváralo atmtosféru celého filmu a posunulo ho na úplne inú úroveň vnímateľnosti.Celý film nesie silne posolstvo o živote,osude a našich konaniach. - "Není ťežké se rozhodnout,ťežké je žiť s následky" - ()

Filipkoz

Samotný děj filmu na způsob xkrát ohraných romantických slaďáků by ze mě vyloudil sotva 3 hvězdičky, ale rozvrstvením příběhu do více linii na způsob nolanovského Počátku se film dostává úplně někam jinam a plochá slaďárna dostane trochu hloubku. Režisérům se tak podařilo udělal něco inovativního a svým způsobem unikátního, čehož si na filmu cením nejvíc. Skvělý konec okořeněn neskutečnou Olivií Wilde. Doporučuji. ()

kacir

Neviem ako môže byť pre niekoho tento film nudný..keď nemáte radi tento žáner, tak ho skratka nepozerajte. Alebo je môžné, že ko niekto nepochopil..Veľmi stráviteľné..Toto si ešte niekedy pozriem. ()

lobo87

Tento film ťažko zaškatuľkovať do konkrétneho žánru. Okrem niekoľkých dejových liniek v sebe niesol aj viac žánrových prvkov. V prvom rade je to príbeh - veselý a šťastný, zároveň dojemný a smutný. Mne sa ten príbeh páčil. A páčili sa mi aj všetci herci, takže vyjadrujem spokojnosť... 70% ()

zerk0

Myšlienka perfektná, no prevedenie horšie. Škoda tak krátkej stopáže, kde vrstvenie príbehu nedostáva dostatočný priestor a tak stráca na sile. Príbeh veľmi pútavý a nápaditý, no vo finále tomu proste niečo chýba. 65% ()

spotczek

Tři příběhy, které mají mít hodně společného. Ústřední, nejpodstatnější a nejdůležitější je především tvůrčí práce a její dopady. Na jedné straně touha po popularitě, touha být slyšet, ryzí potřeba ztvárněním přijít všemu na kloub a také terapeutická schopnost tvorby. A na straně druhé nedostatečnost prosté snahy o velké dílo bez prožitku utrpení z osobní zkušenosti a nenaplněnost, pokud ani v běžném životě není člověk šťastný. Tato teorie zní skvěle, ale platí i v rámci tohoto konkrétního filmu. A nejsem si úplně jistá, jestli je takové téma pro běžného diváka zajímavé. Nejspíš proto ho autoři přioděli do hávu plytké romanťárny. A aby vše vypadalo umělečtěji, rozdělili vše na tři díly, které lehce propojili. Spojení mezi mladým autorem, který vydává za svůj příběh jiného muže, je zřejmé. To, že o nich dvou píše třetí muž, již tak patrné není. Rozhodně je značně nejisté, zda si to tento třetí všechno jen vymyslel, nebo zda se to ve skutečnosti všechno stalo právě jemu. A zde je onen problém. Plochost, jednostrannost příběhu, který příliš nepoutá k obrazovce, má kompenzovat rádoby složitost vyprávění, která je ve skutečnosti pouhou hrou s divákem. Člověk je sice odměněn onou úvahou o tvorbě, nicméně na celý film mi to nepřijde dost. Funkční je to možná jako trénink pro samotné tvůrce, do jaké míry se ovlivňují realita a fikce. Ale proč by to mělo zajímat konzumenty výsledku? Máme se ptát, zda se náhodou podobně "neprovinili" sami autoři snímku? Máme se pozastavovat nad jejich metodou, přístupem k látce? Nebo se snad jen pokoušeli stát bohatými a slavnými?! ()

solisoli

Uff. Špičková kamera dotvárala skvelý pútavý a nezabudnuteľný príbeh, ktorý rozhodne zaujal dobre premysleným scenárom a réžiou. Trochu chýbala Cooperová väčšia prirodzenosť, ale ostatní to zatiahli, za neho. Temer nepochopiteľné, že tak pôsobivý námet Briana Klugmana a Leea Sternthala nevznikol podľa nejakej knižnej predlohy. V tom je veľkosť tohto dramaticky poetického románového skvostu, podaného nie rukopisom, ale prostredníctvom strieborného plátna, škoda, že trochu useknutým záverom. I tak, rozhodne bolo na čo pozerať a prikloniť sa trochu aj k nadhodnoteniu tohto projektu. ()

Dejf4

Tři příběhové linie, kterou jsou povrchní a laciné. Špatně rozvinuté hlavní motivy a zcela emočně prázdné. Tyhle "slova" byla až moc plytká. 4/10 ()

Elassar

Hodně zajímavý film. Velmi si hraje s nevyřčeným, tak jak je to v životě. A přesně o tom ten film je - o životech, psáno životy. Zní to asi až moc metaforicky a nic neříkaje, za což se omlouvám, ale nevím přesně jak film popsat. Určitě je pěkný, zajímavý, v něčem velmi originální, hrají v něm skvělý herci a vše doplňuje příjemná hudba. Za mne 4 hvězdy, neboť to byl dobrý kino zážitek, ale chyběly mi tam dvě věci. Jednak rozpačitost z některých fázích snímku, a pak taky to, že vedle mě neseděla nějaká potencionální životní láska .... ()

Rodriguess

Zhliadnute v kine: dej sa rozvijal pomaly a postupne ale nakoniec tam bolo vela veci na zamyslenie. Filmy tohto typu mam velmi rad, daju cloveku nieco do života. ()

kverula

Nechtěla bych být tolik kritická k tak velkému herci jako je Jeremy Irons, ale potvrzuje se mi, že všichni stárnoucí herci jaksi ztrácejí hlavu pro průměrné role a filmy. Možná jsem až přespříliš kritická, ale začátek filmu byl tak slibný! Ach jo. Ty dějové linky - vůbec jsem jim nevěřila, nezapůsobily. Natož ta rádoby fatální láska mezi spisovatelem a Celií. Jediné, co si z filmu odnáším je krásný hudební podkres a věřím, že knižní zpracování bude určitě lepší. ()

Marchellonzo

I když se to naprvní pohled nezdá, The Words není komplikovaným filmem. Ba naopak, jeho příběh je ušitý horkou nití a v konečném důsledku vyvolává dojem komerční slátaniny, která je založena na talentovaném a oblíbeném herci (Cooper) a na hereckém veteránovi (Irons), který asi jako jediný ve filmu dobře hrál. Jinak mi ostatní herci lezly na nervy. Patolízalskými pohledy Coopera počínaje a hysterickými výrazy amerického mladíka ve Francii konče. Po celý film jsem si nebyl jistý, co od děje mám vlastně čekat, a tak jsem se spokojil se zvědavostí jestli krásná Olivia Wilde dá Quaidovi. Nestalo se tak, a mému konečnému dojmu z filmu to neprospělo. Jinak svým námětem The Words není vůbec k zahození a začátek vypadá celkem slibně, načež se rozjede nezajímavá, rádoby dojemná jízda, zakončená pomyslnou zdí o kterou se divák rozplácne a za níž už čekají jenom konečné titulky se zamyšlenou hudbou a otázkou, proč tady vlastně ta zeď byla. ()

rigby

Zajímavý příběh odehrávající se v několika rovinách, ale naštěstí se podařilo zachovat jeho čitelnost. Ano, právě čitelnost tohoto filmu je důležitá a určující. Možná bych si to raději přečetl, než se na to díval, ačkoli herecké obsazení je velmi sympatické. Navzdory všem kladům ale zůstává celý film v pevném sevření televizních mantinelů, a to je trochu škoda. Na druhou stranu mohl jít více dovnitř. Ale takto zůstal někde na mokrosuchém pomezí. 3+ ()

Jamall

Pro někoho prázdný film, ve kterém se nic nestane. Pro někoho série krásných slov doplněných podmanivou hudbou. Za mě to druhé. Hltal jsem každou vteřinu. Hrozně mi to připomnělo Atlas mraků, tam se taky mluví o různých osudech a k tomu hraje skvělý soundtrack. Nejvíce mě potěšil nedoslovný závěr, který dává prostor k přemýšlení. ()

lomikarus

Film, který se odehrává v knížce, co vypráví její autor, kde zase další spisovatel vypráví o svém životě, kterým se nechal inspirovat pro vytvoření knihy? No, ta třetí rovina už je trochu nudnější, ale jinak jde o výborně zahrané romantické drama s očekávanou pointou. ()

Hiruma

Príbeh v príbehu, príbehu, teda v súčte 3 v jednom, možno sa to javí ako skvelý nápad, ale len do chvíle, než si začnete uvedomovať, že prostredný príbeh nudí a vy nie ste vobec zvedaví na Coopera s jeho smutnučkým výrazov v tvári a ani na jeho tmavú manželku, ktorá mi ruší celú tú pasáž ešte viac. Našťastie to tu zachraňuje aspoň nepatrne starý pán Irons. Olivia Wilde je zvodná ako mladá naivka/nenaivka a Nora Arnezeder žiari, tak veľmi, aby moje srce plesalo. Celkovo príbeh nie je prekvapivý a má jednu spoločnú premennú, a tou je "žena". ()