Reklama

Reklama

Bezedné moře

  • USA The Deep Blue Sea
Trailer

Obsahy(1)

Rok 1950, Londýn. V jednom z bytů v patře nájemního domu syčí plyn, mladá žena se tu pokouší spáchat sebevraždu. Příchodem majitelky domu madam Eltonové, která na chodbě ucítila unikající plyn, je Hester Collyerová (Rachel Weisz) zachráněna. Madam Eltonová ovšem svou nájemnici zná pod jménem Hester Page, neví, že tato žena je ve skutečnosti manželkou významného soudce Williama Collyera (Simon Russell Beale), od kterého kvůli románku s bývalým pilotem RAF Freddiem Pagem (Tom Hiddleston) utekla po té, co se s ní manžel odmítl dát rozvést. Freddieho láska je však nestálá. (dopitak)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (64)

Allien.9 

všechny recenze uživatele

Rachel Weisz úchvatná (člověk by nevěřil, jak rychle jí tu nevyrovnanou čůzu uvěří), Tom Hiddleston rozkošný (alespoň co se vzhledu týče, s Freddieho povahou bych to nejspíš dlouho nevydržela), ostatní herci průměrní. Nejsmutnější je, že samotný scénář vůbec není špatný (nevyrovnaných postav není nikdy dost), doplácí nicméně na přehnaně pomalé provedení, které dělá z "The Deep Blue Sea" film - jak se tak lidově říká - bez náboje (tedy až na pěkně provedenou postelovou scénu)... ()

IviDvo 

všechny recenze uživatele

Ačkoli je to film z roku 2011, stylizací, kamerou a vyprávěním připomíná filmy z devadesátých let, což je docela příjemná změna. Už dlouho jsem nenarazila na nějaký skutečně hluboký, dramatický a dojemný romantický příběh, který by mě nějakým způsobem zasáhl... ani zde se tak nestalo, i přes to, že herecké výkony jsou tu velmi dobré. Možná mám raději klasické postupné vyprávění, kde si k hrdinům můžu postupně vybudovat vztah, kde jim fandím, aby se dali dohromady a aby spolu zůstali. Tady, tím přeskakováním z minulosti do přítomnosti, celé to vykreslení vztahu hlavních hrdinů postrádá náboj a pak taky celá hlavní zápletka nakonec působí jako vedlejší... ()

Reklama

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Příběh o vášni postrádající veškerou vášeň je hluboce nepřesvědčivý. Film začíná na přeskáčku v čase propletenými scénami, kdy je obtížné orientovat se, kde a proč jsme. Měla jsem pocit, že se dívám na trailer. Pak následuje fatální čin, který ale nemá žádné vysvětlení, trocha hysterie, pár blábolivých scén a nevýrazný konec. ()

Lamiczka 

všechny recenze uživatele

Z pera dramatika Terence Rattigana byl vykouzlen tento poválečný filmový kousek. V ponurém prostředí rozbitého Londýna vznikl vztah, který byl na svou dobu dosti kontroverzní. I přesto, že se jedná spíše o festivalový film, do hlavních rolí byly obsazeny špičky britského filmu. V hlavních rolích se přestavili Rachel Weisz, coby svérázná a hluboce zamilovaná vdaná panička a Tom Hiddleston jako neméně svérázný a o to víc odrzlý voják z 2. světové války. Milostný trojúhelník uzavírá Simon Russell Beale, jakožto milý a oddaný postarší manžel. Ve filmu se postupně vystřídají snad všechny manželské a posléze i milenecké polohy. Od pobytu u striktní tchyně, přes vášnivou romanci až k psychicky vypjatému vyvrcholení dramatu. Rachel je v roli posedlé milenky dokonale přesvědčivá a podobně skvěle zahraný part má i Tom. Od milého džentlmena byl schopný se proměnit v opravdu nenáviděného partnera. Jednoznačně jim to dohromady fungovalo. Herecky jsem byla spokojená, často kritizovaná hudba mně osobně taky nevadila, o to víc mě iritoval zbytek filmu, jednotlivé scény bez časové posloupnosti mě mátly a často mi chvíli trvalo, než jsem se zorientovala. A kromě pár vypjatých scén jsem se vlastně u filmu taky dost nudila, těšil mě leda tak pohled na Toma Hiddlestona. Jeho (ať už mají jakoukoliv barvu) očím se nedá jen tak odolat, tohle ale bohužel nemělo být hlavní devizou dramaticky postaveného snímku. ()

Malarkey odpad!

všechny recenze uživatele

Bože můj, tohle byl fakt šílenej úlet. Já chápu, že film je točen od umělců pro umělce, ale musím se přiznat, že kromě hereckých výkonů není nic dalšího, co bych k tomuto filmu chtěl pochválit. A pokud bych si chtěl zahrát na kdejakého odborníka, rozhodl bych se říct, že film mě silně iritoval, ale seru na to a prostě řeknu, že mě hrozně nasral. Ono je těžký, když tu depresi, která je hlavní dominantou filmu, tvoří naprosto nevhodná a šílená muzika, která by donutila snad každýho diváka si vpravit kulku do hlavy. Kvůli té hudbě jsem ten film nedokázal dokoukat do konce. Ale zase jsem si otevřel obzory a uvědomil si, že i takové filmy můžou existovat. Být objektivní, tak dám tak dvě hvězdy alespoň za herecký výkony, ale u tohodle jsem to nedokázal a proto tu je jasnej odpad. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (3)

  • Časopis Time zaradil výkon Rachel Weisz vo filme ako štvrtý najlepší výkon roka 2012, zatiaľ čo New York Magazine ho označil za najlepší. (jofffo1)
  • Režisér Terence Davies sa rozhodol obsadiť do role Hester Collyer herečku Rachel Weisz po tom, čo videl jej výkon vo filme Swept from the Sea (1997). Ihneď zavolal svojmu agentovi, aby mu s ňou zariadil stretnutie s tým, že on o nej predtým v živote nepočul, a spýtal sa ho: „Už si niekedy počul o tejto dievčine Rachel Weisz?". Agent mu na to so žartom odpovedal: „Je to víťazka Oscara!". Weisz sa na tom neskôr iba pousmiala a povedala: „Nemyslím si, že Terence Davies pozná veľmi dobre niekoho, kto nehral v čiernobielych filmoch". (jofffo1)
  • Natáčení probíhalo v různých částech Londýna, největší část pak v lokalitách Three Mill Lane, v Dulvichově galerii, na Granville Square nebo ve stanici metra Aldwych. (Terva)

Reklama

Reklama