Nekompromisní drama z drsného vězeňského prostředí je plné britských hereckých talentů a násilí. Toto je příběh o ztrátě, přežití, spasení a životě v britském vězení. (oficiální text distributora)

Solverino

Hmmm, vězení na anglický způsob = základní vojenská služba (malinko nudnější pionýrský tábor). Je vidět, že ani v rozvinutém kapitalismu lidský faktor nezvládá (úmyslně?) s rozumem zařazovat osoby do výkonu trestu odnětí svobody. Nejsou to ale ani náhody, ani osud. Celkem průměrné až podprůměrně nudné, dlouhé a nezáživné. Tři hvězdy s hodně odřenýma ušima. ()

Mamlas odpad!

Další zbytečný film o muklech, kteří si řeší své interní žabomyší války. Co je komu po nich? Ať si tam pletichaří, píchají se a hnijou tak dlouho, jak si zaslouží. Proč o nich ještě točit filmy? (3%) ()

kolodej1

nebyl jsem si jistý tímhle filmem, ale nakonec jsem byl mile překvapený. O tom, že není jednoduché v kriminále bez větších problémů přežít, pokud na to nemáš fyzicky. Prostředí je dostatečně drsné, i atmosféru má film velmi dobrou. Drama, při kterém není prostor pro nudu. Film je zajímavý hned od začátku, ale postupně děj graduje. Z tzv. vězeňských filmů patří ke špičce ()

Tempter

Ani nevím, za co ty dvě hvězdy dávám, snad za snahu. Blbost s vykonstruovaným scénářem, hloupá typologie postav, atmosféra normalizační televizní inscenace. Charakteristika filmu " nekompromisní drama z drsného vězeňského prostředí" mi připadá jako velmi ironický šťouchanec do žeber naivního diváka, ale na druhé straně, když si vybavím "herecké" výkony hlavních protagonistů, tak to vlastně sedí, ta ironie sedí... Ble. ()