Restaurátor Rauch (B. Rösner), který žije v neurovnaných vztazích se svou ženou (D. Batulková), má zhodnotit vzácný soubor starožitností. Když má odvézt předměty ke komisi, půjčuje si vůz jeho žena a odjíždí tajně se svým milencem (J. Štěpnička) na chatu. Během cesty jsou oba zastřeleni. Vyšetřování se nejprve kloní k milostnému motivu, ale Rauch tvrdí, že v souboru věcí byl vzácný pohár s rubíny, který měl nesmírnou cenu. A pohár zmizel… (Česká televize)

Stejšn

Čím se tento film opravdu vyznačuje jsou hrozné herecké výkony všech zúčastněných. A to včetně jinak skvělých herců. Jak by řekl můj děda - ochotnické divadlo. A taky mrzácká kamera s "vynalézavými úhly", která je dost kontraproduktivní. Nedoporučuji. ()

ostravak30

Ach jo, to zas byla věc. Docela snadno se dalo z dialogů vyčíst, že počátek kapitalismu se blížil. Nebo možná spíš to, že se blížil konec socialismu. I když tvůrci občas vyrazili ven mezi lidi, přesto se natáčelo v příšerně jednotvárných ateliérech. Dům Raucha mi dokonce přišel podobný domu doktora Sovy z Nemocnice na kraji města. Hned od počátku mě ale iritoval zmatený střih a kamera, která se snažila působit autenticky. A závěr? Tvůrci si zřejmě uvědomili, že do této chvíle se žádné velké drama nekonalo, tak na konec připravili doslova hysterické vyhrocení dramatické situace. K tomu trubka pro zvýraznění dramatu. No klasická dobová kriminálka. ()

Winster

Vecer nekdo tezce nedava ze nekdo leje, tak pro jistotu rano leje taky. Nekdo je neustale doma tz se tam dovolat neni problem. A tamhle zastav za tou odbockou, tam by nas mohli prepadnout. To s tema vetvema je genialni, ikdyz ta Lkova skodovka, by to stejne klidne prejela :D. A strilet nebylo treba, stacilo pustit hudbu z filmu. Koukatelna detektika na nědělní odpoledne...A na to ze se porqd mluvi o chate, tak tam pro jistotu chata neni :D ()

huspenina33

Mám rád tyhle detektivky, vůbec tyhle studiovky před 89. Je to pro mne velká zábava. Tady mně hrozně štval Boris Rösner, hrál jak na divadle, přehrával, ostatní vesměs nesympatičtí, bába totálně mimo, dětské role darmo mluvit. F. Němec jediný hrál standard. Přesto jsem se bavil. ()

milos.bradik

Mám rád Rösnera i Brzobohatého a líbili se mi i zde. Námět se snaží být světový, ale v socialistických reáliích se to moc nedaří. Nepříjemná mi byla Kubánková, která tu babku zahrála tak, že by ji člověk nejraději zabil. Navíc ten "akční" závěr, ten se fakt nepovedl. ()